Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Consecințele credințelor

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
128 replies to this topic

#37
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostJhonLocke, on 29 noiembrie 2016 - 13:25, said:

deci  dupa tine omului ii e imposibil sa  construiasca asa ceva , deci hai sa ne gandim la o civilizatie extraterseta care e si mai improbabil  sa existe
ce te faci cu  faptul ca nu exista nici o dovada , absoluat nici una ca  exista o civilizatie extraterestra
Îi este imposibil da, la cunoștințele pe care le-au avut atunci. Egiptenii erau în epoca cuprului, iar maiașii în epoca de piatră. Numai ca să prelucrezi, să transporți sute de kilometri blocuri de piatră ce cântăreau câteva tone, să le prelucrezi cu o toleranță extrem de mică și să ai habar despre toleranțe și ajustaje, să le montezi, ei bine toate acestea să le faci cu un ritm de 1 bloc pe minut, este imposibil. Chiar dacă nu ai cunoștințe tehnice, bunul simț ar trebui să-ți spună că acest lucru nu ar fi fost posibil în urmă cu 4.300 de ani.
Încă ceva: egiptenii nu au folosit sclavi la construirea piramidelor.
Cât privește civilizațiile alea extraterestre, eu nu am avansat nicio idee în acest sens, dar conform ecuației Drake ar fi extrem de probabil ca să existe.

Edited by mario_bril, 29 November 2016 - 18:31.


#38
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
daca te uiti mai atent, vei constata ca faptele te contrazic!
e foarte posibil! asta e cat se poate de clar!... poate nu stim inca cum, dar de posibil a fost posibil!
in schimb... ecuatia drake are toate sansele (127%) sa fie eronat de gresita!
stiinta, credinta, remember? dăă....

#39
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostNero-d, on 29 noiembrie 2016 - 19:27, said:

daca te uiti mai atent, vei constata ca faptele te contrazic!
Da? Hai să vedem. Demonstrează-ne dumneata, faptele respective care mă contrazic.

View PostNero-d, on 29 noiembrie 2016 - 19:27, said:

e foarte posibil! asta e cat se poate de clar!... poate nu stim inca cum, dar de posibil a fost posibil!
Nu știm, dar știm că e posibil. Frumos oximoron, n-am ce zice.

View PostNero-d, on 29 noiembrie 2016 - 19:27, said:

in schimb... ecuatia drake are toate sansele (127%) sa fie eronat de gresita!
De unde ai scos dumneata procentul respectiv, numai tu știi. Eu știu doar că este o ecuație probabilistică care nu a fost invalidată.

#40
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
faptele sunt fapte, nu trebuie demonstrate
faptul ca piramidele exista si au fost construite, nu cred ca poate fi pus la indoiala si ca necesita demonstrat!

ecuatia este invalidata de fapte, de observatii empirice!
ecuatia pleaca de la premise total gresite

mie personal mi se pare cam lip[sit de sens ca reprezentantii unei civilizatii extraterestra indeajuns de avansata ca sa calatoreasca interstelar, sa vina pe pamant doar ca sa construiasca niste piramide si sa plece!

plus ca mi se pare aiurea ca se stiu foarte multe detalii despre piramide, (cand au fost construite, cat a durat constructia, cati "muncitori" au foat folositi, ca nu au fost sclavi (zici tu) ) dar nu se cunoaste cum au fost construite... un secret si foarte greu de pastrat si inutil de ascuns... pentru ca erau la mare cautare piramidele, deci toata lumea trebuia sa stie cum se fac!
to faci abstractie de motivatia acelor "muncitori"! nici nu-ti inchipui cate lucruri poti sa faci cu o motivatie corect aplicata! cuvantul imposibil iti dispare din vocabular! :)
observ ca discutia s-a cantonat in jurul vestigiilor...

Edited by Nero-d, 30 November 2016 - 07:15.


#41
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010
este topic exact cu acest subiect, credintele religioase daunatoare societatii.

View PostoMariusRO, on 25 noiembrie 2016 - 19:24, said:

Mai nea poco, eu nu te contrazic. Dimpotriva, pot fi chiar de acord. Dar atunci avem o problema "teologica". Daca exista extraterestrii care detin "tehnologia" vietii vesnice, ba poate chiar pe aceea de a "creea" un om, cine este Dumnezeu? Mai este el cel din biblie, un "zeu"? Sau este doar seful unei civilizatii avansate tehnologic? Merita el sa ne rugam, sa ii indeplinim poruncile, si asa mai departe? Nu ar fi ca si cum un trib prmitiv din junga Amazoniana ar spune ca presedintele SUA este Dumnezeu? Iti garantez ca in ochii lor poate face "minuni" la fel de mari ca alea din Biblie.
in biblie se povesteste ca intr-o noapte un inger al domnului a nimicit 180 000 de sirieni. ce arme o fi avind ingerul domnului?

#42
a3e6u9

a3e6u9

    ironic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,000
  • Înscris: 23.11.2012

View Postcirus6, on 30 noiembrie 2016 - 09:20, said:

este topic exact cu acest subiect, credintele religioase daunatoare societatii.
Înseamnă că nu ai citit începutul. :)

#43
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010
chiar aia am citit si vad aceeasi idee.

#44
a3e6u9

a3e6u9

    ironic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,000
  • Înscris: 23.11.2012

View Postcirus6, on 30 noiembrie 2016 - 09:39, said:

chiar aia am citit si vad aceeasi idee.
Chiar deloc, eu vorbesc despre credințele consecințelor, adică oamenii cred lucruri care au consecințe asupra lor și ignoră lucruri care nu au consecințe.

#45
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View PostJhonLocke, on 29 noiembrie 2016 - 13:00, said:

ia spun-ne tu noua   care sunt oamenii aia de stiinta pe care i-ai citit tu , ?
nu tre' om de stiinta, wikipedia iti spune treaba asta.

View PostJhonLocke, on 29 noiembrie 2016 - 13:25, said:

deci  dupa tine omului ii e imposibil sa  construiasca asa ceva , deci hai sa ne gandim la o civilizatie extraterseta care e si mai improbabil  sa existe
ce te faci cu  faptul ca nu exista nici o dovada , absoluat nici una ca  exista o civilizatie extraterestra
io cred ca si cu tehnologia din ziua de azi ar fi al naibii de greu de construit, sa nu zic ca cu tehnologia de acu' 100 de ani era imposibil. din pdvul meu exista 2 explicatii: 1. o civilizatie preistorica superavansata. 2. o civilizatie extraterestra. inclin spre prima varianta, o vad mult mai plauzibila.
faptul ca egiptenii antici cu tehnologia lor sa faca asa ceva, e absolut imposibil.

#46
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014

View Postcirus6, on 30 noiembrie 2016 - 09:20, said:

in biblie se povesteste ca intr-o noapte un inger al domnului a nimicit 180 000 de sirieni. ce arme o fi avind ingerul domnului?

Nu este singurul exemplu in sensul asta. Mai este si Sodoma si Gomoro, si plimbatul cu chivotul legamantului in jurul Ierihonului pana au cazut zidurile, si altele... In legendele sumeriene, egiptene, in religia hindusa, etc exista si descrieri ale unor zei si a armelor lor care par din filme SF, ba chiar mult mai explicit decat in Biblie.

Exista doua posibilitati:

1. sa fie rodul unei imaignatii foarte bogate chiar daca unele bazate pe ceva fapte reale. Asa cum se considera ca exodul ar fi existat, dar in nici un caz nu au participat 4.000.000 de oameni si a durat 40 de ani.

2. Sa admitem ca a fost interventia unor extraterestrii. Cum se impaca asta cu religia si Dumnezeul unic omnipotent, omniscent, omniprezent, etc...

P.S. Varianta unei civilizatii superavansate tehnologic pica, zic eu, daca luam de buna vechimea piramidelor si tot ce se stie despre Egipt. Nu s-a gasit nici o dovada a unei astfel de civilizatii (sau mai bine zis a tehnologiei lor) nicaieri.

Edited by oMariusRO, 30 November 2016 - 10:13.


#47
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View PostoMariusRO, on 30 noiembrie 2016 - 10:09, said:

1. sa fie rodul unei imaignatii foarte bogate chiar daca unele bazate pe ceva fapte reale. Asa cum se considera ca exodul ar fi existat, dar in nici un caz nu au participat 4.000.000 de oameni si a durat 40 de ani.

2. Sa admitem ca a fost interventia unor extraterestrii. Cum se impaca asta cu religia si Dumnezeul unic omnipotent, omniscent, omniprezent, etc...

P.S. Varianta unei civilizatii superavansate tehnologic pica, zic eu, daca luam de buna vechimea piramidelor si tot ce se stie despre Egipt. Nu s-a gasit nici o dovada a unei astfel de civilizatii (sau mai bine zis a tehnologiei lor) nicaieri.
principiul meu e ca fum fara foc nu iese.

nu se impaca. extraterestrii sint extraterestrii si nu un dumnezeu omni omni omni.

nu pica. graham hancokc spune ca piramidele ar avea cam 12500 de ani. ori de la o civilizatie asa veche e greu sa mai gasim ceva urme de tehnologie, fierul se dezintegreaza relativ repede.

#48
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014

View Postcirus6, on 30 noiembrie 2016 - 10:19, said:

principiul meu e ca fum fara foc nu iese.

nu pica. graham hancokc spune ca piramidele ar avea cam 12500 de ani. ori de la o civilizatie asa veche e greu sa mai gasim ceva urme de tehnologie, fierul se dezintegreaza relativ repede.

Corect, intrebarea este cat foc a fost si cat fum. Aia 180.000 de sirieni ar fi putut sa fie 1800, si sa ii fi omorat soldatii nu ingerii :)

Si daca spune Graham Hancock ce?! Zecharia Sitchin spune ca a fost construita de extraterestrii :)

Ok, fierul se dezintegreaza, dar alte materiale? Daca spunem ca nici cu tehnologia anilor 2000 nu se pot construi piramidele alea, o tehnologie superioara ar fi trebuit sa se bazeze pe mult mai mult decat fier.

#49
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostNero-d, on 30 noiembrie 2016 - 07:13, said:

faptele sunt fapte, nu trebuie demonstrate
faptul ca piramidele exista si au fost construite, nu cred ca poate fi pus la indoiala si ca necesita demonstrat!
Eu am negat de fapt existența piramidelor, cumva? Posted Image
Ceea ce am afirmat de fapt, a fost că nu știm cine, de ce și mai ales cum, le-a construit. Egiptenii în niciun caz nu ar fi putut face asta. Dumneata ai afirmat că faptele mă contrazic. La întrebarea mea, care dintre fapte fac acest lucru, dumneata îmi trântești răspunsul ăsta. Cu alte cuvinte habar nu ai, dar ai ținut să fii contra.

View PostNero-d, on 30 noiembrie 2016 - 07:13, said:

ecuatia este invalidata de fapte, de observatii empirice!
Adică, cu alte cuvinte, faptul că dumneata nu ai găsit un urs în pădure, te face să afirmi că în pădurea respectivă nu există urși. Interesant modul dumitale de gândire, dar neconform cu logica, din păcate.

View PostNero-d, on 30 noiembrie 2016 - 07:13, said:

ecuatia pleaca de la premise total gresite
De fapt, nu. Pleacă de la premise logic consistente.

View PostNero-d, on 30 noiembrie 2016 - 07:13, said:

mie personal mi se pare cam lip[sit de sens ca reprezentantii unei civilizatii extraterestra indeajuns de avansata ca sa calatoreasca interstelar, sa vina pe pamant doar ca sa construiasca niste piramide si sa plece!
Ți se pare lipsit de sens, câtă vreme nu înțelegi logica unor astfel de entități. Asta nu înseamnă că lucrurile nu au sens, ci doar că dumneata nu ești capabil să-l înțelegi.

View PostNero-d, on 30 noiembrie 2016 - 07:13, said:

plus ca mi se pare aiurea ca se stiu foarte multe detalii despre piramide, (cand au fost construite, cat a durat constructia, cati "muncitori" au foat folositi, ca nu au fost sclavi (zici tu)
Nu eu zic, ci oamenii de știință spun asta.

View PostNero-d, on 30 noiembrie 2016 - 07:13, said:

dar nu se cunoaste cum au fost construite... un secret si foarte greu de pastrat si inutil de ascuns... pentru ca erau la mare cautare piramidele, deci toata lumea trebuia sa stie cum se fac!
Habar nu am ce ai vrut să spui, aici. Cum adică erau la mare căutare? Ce, se vindeau la bursă piramidele? Se investea masiv în achiziționarea de piramide?

View PostNero-d, on 30 noiembrie 2016 - 07:13, said:

to faci abstractie de motivatia acelor "muncitori"! nici nu-ti inchipui cate lucruri poti sa faci cu o motivatie corect aplicata! cuvantul imposibil iti dispare din vocabular! Posted Image
Am discutat eu de motivarea lucrătorilor? Posted Image

Edited by mario_bril, 30 November 2016 - 15:13.


#50
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostoMariusRO, on 27 noiembrie 2016 - 13:19, said:

Deci poti sa omori un adversar daca este egoist si lacom? Cine apreciaza asta?
Daca e adversar e musai sa-l elimini , si daca e si lacom si egoist atunci nu exista nici un dubiu in eliminarea lui .
Cine apreciaza ? Eu cred ca pana si tu poti distinge aceasta atitudine si nu o vei lasa sa se extinda daca ai autoritatea sa faci asta .

#51
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
@cirus6: io ți-am zis că n-ai cu cine...

View PostoMariusRO, on 30 noiembrie 2016 - 10:09, said:

2. Sa admitem ca a fost interventia unor extraterestrii. Cum se impaca asta cu religia si Dumnezeul unic omnipotent, omniscent, omniprezent, etc...
Adică de ce nu s-ar împăca Dumnezeul omipotent cu extratereștii?
La cât e de mare Universul, poate crea la civilizații până se plictisește. Numai un imbecil cu aere de grandoman poate avea pretenția că planeta pe care el își face veacul are viață în întreg universul.

View PostoMariusRO, on 30 noiembrie 2016 - 10:09, said:

P.S. Varianta unei civilizatii superavansate tehnologic pica, zic eu, daca luam de buna vechimea piramidelor si tot ce se stie despre Egipt. Nu s-a gasit nici o dovada a unei astfel de civilizatii (sau mai bine zis a tehnologiei lor) nicaieri.

O pungă de plastic se dezintegrează în 400 ani. În 3000 ani singurele mărturii ale civilizației actuale vor fi clădirile din piatră, restul va fi praf și pulbere.
Piramidele au cel puțin 12000 ani vechime.

#52
JhonLocke

JhonLocke

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 17.04.2011

View Postmario_bril, on 30 noiembrie 2016 - 15:13, said:


Eu am negat de fapt existența piramidelor, cumva? Posted Image
Ceea ce am afirmat de fapt, a fost că nu știm cine, de ce și mai ales cum, le-a construit. Egiptenii Ă®n niciun caz nu ar fi putut face asta. Dumneata ai afirmat că faptele mă contrazic. La Ă®ntrebarea mea, care dintre fapte fac acest lucru, dumneata Ă®mi trântești răspunsul ăsta. Cu alte cuvinte habar nu ai, dar ai ținut să fii contra.


Adică, cu alte cuvinte, faptul că dumneata nu ai găsit un urs Ă®n pădure, te face să afirmi că Ă®n pădurea respectivă nu există urși. Interesant modul dumitale de gândire, dar neconform cu logica, din păcate.


De fapt, nu. Pleacă de la premise logic consistente.


Ți se pare lipsit de sens, câtă vreme nu Ă®nțelegi logica unor astfel de entități. Asta nu Ă®nseamnă că lucrurile nu au sens, ci doar că dumneata nu ești capabil să-l Ă®nțelegi.


Initial scrisesem . Civilizatie extraterestra in apropierea sistemului solar .. stiam si eu de ecuatia lui drake si are sens . Galaxia e destul de mare ... dar nu cred ca drake eq te ajuta la probabilitatea vizitei extraterestre .

E o piramida .. cea mai stabila structura

Pai spune ne tu logica lor . Ca pe a lui dumnezeu o sti perfect.

Edited by JhonLocke, 30 November 2016 - 16:46.


#53
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014

View PostSOCRATE_MMXII, on 30 noiembrie 2016 - 15:43, said:

Adică de ce nu s-ar împăca Dumnezeul omipotent cu extratereștii?

Intreaba-l pe cirus, ca el a spus ca nu se impaca.

Quote

O pungă de plastic se dezintegrează în 400 ani. În 3000 ani singurele mărturii ale civilizației actuale vor fi clădirile din piatră, restul va fi praf și pulbere.
Piramidele au cel puțin 12000 ani vechime.

Aha.. adica s-au gasit schelete vechi de zeci de mii de ani, ca sa nu mai vorbim de alea de dinozauri vechi de milioane de ani, si tu spui ca vor ramane doar cladirile din piatra. Ia spune, un recipient sau alt produs din sticla sau ceramica in cat timp se dezintegreaza? Sau niste diamante slefuite, un lingou de aur, samd... Nu te mai intreb de barele de uraniu folosite in reactoarele nucleare. Trebuie sa fi imbecil sa crezi ca o civilizatie macar la fel de avansata ca cea de acum poate disparea fara urma in 10.000 de ani.

Ceva dovezi in afara de elucubratiile unor iluștrii necunoscuti?

#54
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004

Quote

io cred ca si cu tehnologia din ziua de azi ar fi al naibii de greu de construit, sa nu zic ca cu tehnologia de acu' 100 de ani era imposibil. din pdvul meu exista 2 explicatii: 1. o civilizatie preistorica superavansata. 2. o civilizatie extraterestra. inclin spre prima varianta, o vad mult mai plauzibila.
faptul ca egiptenii antici cu tehnologia lor sa faca asa ceva, e absolut imposibil.
repet si p[entru tine ca poate mai inteleg si altii
e pe principiul lui moțoc... prosti da' multi!
in primul rand erau foarte foarte multi... un furnicar de sclavi!!
in al doilea dar nu in ultimul rand, erau foarte, foarte motivati!!!... motivati inseamna amenintati cu iminenta mortii in chinuri!

daca piramidele sunt acolo? inseamna ca a fost posibil sa fie facute
uitati-va mai atent la bolovanii aia... daca aia sunt bolovani finisati cu tolerante mici care se imbina perfect... eu sunt popă!

mai repet si cu extraterestrii... poate va intra in cap!
nici o civilizatie extraterestra nu batea drumul pana aici ca sa construiasca niste piramide!
sa jmanglească, sa subjuge, sa sclăvărească, p[oate... dar nu sa inalte mormane de pietroaie asa aiurea in desert :)
plus ca in 20 de ani cat a durat zice-se constructia, nu se poate sa nu fi pomenit cineva de extraterestrii, sa nu-si fi facut un selfie cu ei, sa nu fi ramas ceva piese uzate de la excavatoare si macarale ingropate pe undeva, sau de la instalatiile de teleportare... nu se poate sa lucrezi la o piramida 20 de ani si sa nu lasi nimic in urma!!!...

cu mortii, genghis khan s-a descurcat mai bine...40.000.000 de victime (morti)... asa ca cei 180k sunt o gluma proasta pe langa asta :)


Quote

Eu am negat de fapt existența piramidelor, cumva? Posted Image
Ceea ce am afirmat de fapt, a fost că nu știm cine, de ce și mai ales cum, le-a construit. Egiptenii în niciun caz nu ar fi putut face asta. Dumneata ai afirmat că faptele mă contrazic. La întrebarea mea, care dintre fapte fac acest lucru, dumneata îmi trântești răspunsul ăsta. Cu alte cuvinte habar nu ai, dar ai ținut să fii contra.



in fapt, documentatia vremii sustine ca insusi egiptenii le-au construit, si nimeni altcineva!
si, repet, faptul ca ele exista, inseamna ca au fost construite!... nu s-au nascut singure in desert, deci e oarecum dubios sa afirmi ca ar fi imposibil de construit!


Quote

Adică, cu alte cuvinte, faptul că dumneata nu ai găsit un urs în pădure, te face să afirmi că în pădurea respectivă nu există urși. Interesant modul dumitale de gândire, dar neconform cu logica, din păcate.



daca dumneata lansezi ipoteza ca un padure sunt ursi iar la verificare rezulta ca nu e nici un urs, da... poate parea ilogic dar faptele adica situatia de fapt, bate ipoteza!

Quote


De fapt, nu. Pleacă de la premise logic consistente.


deci false, dupa cum spuneam
daca dumneata ai analiza situatia specifica in care se afla pamantul, ai observa ca in primul rand, 80 % daca nu chiar mai mult din suprafata este improprie vietii
apoi daca planeta ar fi fost doar putin mai grea sau mai usoare, daca ar fi fost doar putin mai aproape sau mai departe de soare, daca soarele ar fi fost doar putin mai mic sau mai mare, daca orbita ar fi fost doar putin mai eliptica sau mai rotunda, daca axa de rotatie ar fi fost ca cateva grade mai dreapta sau mai inclinata, daca luna ar fi fost mai mica sau mai mare sau deloc sau mai aproape sau mai departe, etc, etc, etc, daca atmosfera ar fi fost mai densa sau mai putin densa, etc, etc, etc daca temperatura... daca durata zilei...  viata nu ar fi existat! pana si dispunerea continentelor are mare influenta asupra climei spre exemplu
dumneata sustii ca intr-o infinitate de planete exista probabilitatea existentei (suna redundant) unei planete identice cu pamantul din toate punctele de vedere! (ca altfel nu incape discutie).
totusi, la fel de bine si de normal si de logic, exista posibilitatea sa nu existe!!! Posted Image
nu e nici o garantie
iar numarul planetelor, oricat de mare ar parea, nu e infinit!
e mai degraba o minune, nu o probabilitate, sa existe inca o planeta identica din toate punctele de vedere cu pamantul...
iar aparitia vietii pe o astfel de planeta este la fel de improbabila

legile fizicii care guverneaza universul nostru, fac imposibile calatoriile interstelare!

Quote

Ți se pare lipsit de sens, câtă vreme nu înțelegi logica unor astfel de entități. Asta nu înseamnă că lucrurile nu au sens, ci doar că dumneata nu ești capabil să-l înțelegi.
logica oricarei entitati e una singura... si tinde spre propasirea propriei specii... in detrimentul celorlalte!
nu exista alta logica! Posted Image din pacate...

Quote


Habar nu am ce ai vrut să spui, aici. Cum adică erau la mare căutare? Ce, se vindeau la bursă piramidele? Se investea masiv în achiziționarea de piramide?


toata lumea-si facea piramida... si erau implicati multi, foarte multi "muncitori" in branșă... nu era vreo stiinta oculta sau ezoterica sau alchimie...
sunt o droaie de piramide...

Quote

Am discutat eu de motivarea lucrătorilor?
nup. am discutat eu... pentru ca dumneata vezi ca imposibil chiar si in ziua de azi construirea unei piramide... eu vad lucrurile prin prizma acelor vremuri...
- ia veniti voi incoace baieti!... ia uitati voi aici planurile arhitectului!... crocodilul? furnicile? leul? sau piramida? ce alegeti?? si repede ca ma grabesc!... sa intre urmatorii 180.000

Quote

O pungă de plastic se dezintegrează în 400 ani. În 3000 ani singurele mărturii ale civilizației actuale vor fi clădirile din piatră, restul va fi praf și pulbere.
Piramidele au cel puțin 12000 ani vechime.

la care piramide te referi?, ca marea piramida din giza are 4300 de ani fix!
doar asta e problematica, ca are in componenta pietroaie mai mari... restul sunt gramezi de bolovani mai micuti!

au supravietuit ele unelte din epoca de piatra, din epoca bronzului, etc... nu supravietuiau niste unelte extraterestre?

Edited by Nero-d, 30 November 2016 - 18:31.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate