Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

4G Vodafone, DOAR la abonament, la prepay NU

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#37
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

View PostSommerby, on 24 noiembrie 2016 - 19:06, said:

Care stoc ?? nu am scris clar? Au verificat stocul la ei si la toate magazinele. Am întrebat-o la ce alt magazin pot găsi si mi-a spus verde în fata: Nu se gaseste pe stoc la NICIUN magazin DE CÂTEVA SAPTAMANI! I-a confirmat si operatoarea rel. Clienti:
"nu stiti sefa ca de câteva săptămâni nu mai exista pe stoc la niciuna magazin!"
Tu cam ce intelegi?
Ai la tine acasa ceva sim-uri 4g?
Nu am scris citet?
NU EXISTA PE STOC IN NICI-UN MAGAZIN VODAFONE DE CÂTEVA SĂPTĂMÂNI, lucru confirmat atat de cea de la magazin, cât si de opertatoarea de la relatii clienti!
Despre ce vorbim?
Nu ai rapsuns la întrebarea:
Reclama mincinoasă referitoare la 4G pe cartele dar fără sim-uri in NICIUN MAGAZIN! cum furnizati un serviciu fără sa puneti la dispoziția clientilor?
Concret! Răspunde clar si simplu, nu sunt un pensionar păcălit la telefon cu abonament cum procedati de obicei.
Cred ca am formulat întrebările foarte simplu.
Astept răspunsurile clare si la obiect.
4G pe cartele, dar stoc INEXISTENT NICĂIERI (IN NICIUN MAGAZIN) DE SĂPTĂMÂNI, dar pentru abonamente "ESTE"!

Buna,

Pentru verificarea situatiei, te rog sa ne oferi informatiile solicitate in cadrul mesajului anterior.

Multumim!

#38
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010
Ar fi fost indicat sa citesti postarea initiala cu atentie si apoi sa iti exprimi parerea, care oricum nu e una solicitata

View PostMembruAnonim, on 25 noiembrie 2016 - 08:57, said:

dar ti se va spune ori sa revii in cateva zile sau vei fi trimis la alt magazin.
Eu cred ca doar te bagi in seama si incerci sa dai in diverse discutia care e foarte limpede

View PostSommerby, on 23 noiembrie 2016 - 19:20, said:

Ang Voda: Buna seara Șefa (pitong), da.....stiti ca nu avem pe stoc de câteva săptămâni sim-uri 4G pentru prepay...da....da....da, șefa. Doriti să mai vorbiti? (catre mine)
Eu: -deci, cum rămâne? Aveti sim-uri? Sa mă duc la alt magazin poate au?
Ang Voda : nuuu...nu avem deloc de careva săptămâni si nu stim când primim, imi lasati un număr de telefon si va caut eu când primim.

View PostMembruAnonim, on 25 noiembrie 2016 - 08:57, said:

Ahh si daca Arsis sau alte magazine partenere au politica proprie in legatura cu distribuirea cartelelor 4G, Vodafone nu le poate impune lor nimic.
Incurci borcanele, nu e vorba de niciun magazin partener. Tot datorita faptului ca nu ai citit postarea initiala:

View PostSommerby, on 23 noiembrie 2016 - 19:20, said:

Eu: va rog să îmi spuneti (mă apropiam de un magazin Vodafone)

View PostMembruAnonim, on 25 noiembrie 2016 - 08:28, said:

Mai sa fie! AU disparut subit toate cartelele din toate magazinele Vodafone din tara! Tu te auzi, asa putin, ce spui?
Deloc. Am auzit cu subiect si predicat de la reprezentantul magazinului si CONFIRMAT de Relatii clienti!

View PostSommerby, on 23 noiembrie 2016 - 19:20, said:

Eu către rel clienti:
-sunt in magazinul vodafone si mi s-a transmis ca nu îmi poate înlocui cartela decât daca sunt pe abonament. Va dau sa vorbiti cu ei:
Ang Voda: Buna seara Șefa (RELATII CLIENTI VODAFONE), da.....stiti ca nu avem pe stoc de câteva săptămâni sim-uri 4G pentru prepay...da....da....da, șefa. Doriti să mai vorbiti? (catre mine)
Incepi sa iti revii?
Ai vreo informatie mai credibila? eu zic ca nu!!


View Postandreic, on 25 noiembrie 2016 - 08:39, said:

Eu cred ca e si ceva dezinformare de topic avand in vedere ca nu cred ca a verificat nimeni toate locatiile sa vada daca nu mai sunt cartele... iar vorba a 1-2 sefi de punct de lucru nu inseamna ca peste tot e asa si doar al ei iar
Serios? Ai alte informatii mai credibile decat Relatii Clienti Vodafone?
Eu zic, ca nu!
Mai ales ca nu ai citit postarea initiala.

View Postandreic, on 25 noiembrie 2016 - 08:39, said:

dar daca ei nu au serviciul cerut iar tu ai nevoie de el, ar trebui sa mergi la altii care-l au... adica asa mi se pare normal.
Asta o aud la toti sustinatorii serviciului x, y. Sunteti reali?

Edited by Sommerby, 25 November 2016 - 11:43.


#39
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010

View PostVodafone, on 25 noiembrie 2016 - 11:18, said:

Buna,
Pentru verificarea situatiei, te rog sa ne oferi informatiile solicitate in cadrul mesajului anterior.
Multumim!
Ai pm.
Sunt inca 2 locatii de magazine in care am mers intre timp, asa de convingere.
Inca astept raspunsul la reclama mincinoasa!

#40
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006
Am cumparat o cartela acum 3-4 zile (pe langa cea ce o folosesc de mult timp pe iphone si pe care evident merge 4G-ul) si ce sa vezi, merge 4G-ul pe ea, deci e 4G si la abonament si la cartela.

#41
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,330
  • Înscris: 15.07.2003
Tu, dupa spusele tale, ai fost tepuit deja de 2 ori de Vodafone. Si cu toate astea, continui sa le dai bani si sa le folosesti serviciile. Si sa te plangi ca fac reclama mincinoasa. Gandesti un pic? Crezi ca daca nu aveau cartele 4G de cand s-a lansat oferta, nimeni nu se sesiza pana acum? Tu esti primul care a vrut 4g pe prepay si ai descoperit o manipulare a celor de la vdf?
Cum spuneau si alti colegi, bea un ceai, te calmezi si poate iti dai seama ca toata flama asta nu are rost. Daca ai nevoie stringenta de 4g pe mobil, iar nenorocitii astia nu iti ofera, sunt sigur ca pe piata exista minim un alt operator care de abia asteapta sa iti ia banii. Auzi...reclama mincinoasa. Ce ai rezolvat cu reclamatia la anpc?

#42
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,455
  • Înscris: 30.07.2009

View PostLunaCrystal, on 25 noiembrie 2016 - 12:47, said:

Am cumparat o cartela acum 3-4 zile (pe langa cea ce o folosesc de mult timp pe iphone si pe care evident merge 4G-ul) si ce sa vezi, merge 4G-ul pe ea, deci e 4G si la abonament si la cartela.
Omul se refera la faptul ca are o cartela veche Vodafone, ce nu stie 4G si doreste trecerea numarului pe o cartela prepaid ce stie protocolul 4G. Atata tot. E asa de greu de inteles? Si intr-adevar, nu sunt cartele 4G blank pentru prepaid.

#43
PanaramaFlavia

PanaramaFlavia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 24.10.2008
Toate cartelele din toate magazinele vodafone sunt cartele cu 4G de vreo doi ani si ceva.

Afirmatia cum ca nu  exista pe stoc este o aperatie cu A mare.

Edited by PanaramaFlavia, 25 November 2016 - 20:49.


#44
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostWarpS, on 25 noiembrie 2016 - 20:11, said:

Si intr-adevar, nu sunt cartele 4G blank pentru prepaid.
Sunt cartele blank pt prepay. FN chiar. 3 in 1 - Mini/micro/nanoSIM adaptoare

#45
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010

View PostPanaramaFlavia, on 25 noiembrie 2016 - 20:31, said:

Toate cartelele din toate magazinele vodaofne sunt cartele cu 4G de vreo doi ani si ceva.
Deci toti posesorii PrePay si-au luat prima oară un număr Vodafone doar de acum doi ani jumate.
Logic.😈

View PostWarpS, on 25 noiembrie 2016 - 20:11, said:


Omul se refera la faptul ca are o cartela veche Vodafone, ce nu stie 4G si doreste trecerea numarului pe o cartela prepaid ce stie protocolul 4G. Atata tot. E asa de greu de inteles? Si intr-adevar, nu sunt cartele 4G blank pentru prepaid.
Ei au inteles perfect ce am relatat, dar prefera sa atace, să jignească, pentru ca atat pot ei. Simplu.
Ei au impresia că trollingul facut tine loc de situația reala precizată foarte limpede (deloc recentă) so confirmată de la Relatii clienti.
Situatia nu a fost o întâmplare la un magazin, am fost deja încă la 2. Situația este exact cum am aflat acum doua zile. Sim-uri 4g PrePay lipsa stoc de multe săptămâni. Pana si helperul (căruia i-am dat de dimineata detaliile) nu mai are texte de basm de povestit.
Nu e nimic. Au un raport detaliat la moderatori oricum.

Edited by Sommerby, 25 November 2016 - 20:47.


#46
PanaramaFlavia

PanaramaFlavia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 24.10.2008
Omule tu nu intelegi ceva.

Magazinele au mereu cartele blank  si de 2 ani doar blank-uri compatibile cu 4G.

Daca ai fost la un partener... asta e alta treaba. Aia au stocul lor, poate au din stocul vechi, dar sa afirmi ca in niciun magazin de la tine nu exista cartele compatibile 4g... asta este o aberatie si o minciuna. Cum iti explici ca doar tu in tara asta nu ai si restul da?


Mergi la o reprezentanta

Helperul normal ca nu iti mai scrie .... intr-o discutie in care unul abereaza si refuza sa fie ajutat ... este normal ca cel mai destept sa faca un pas inapoi. Daca nu ai cu cine nu te chinui pentru ca te chinui degeaba.

#47
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010
Flavia draga
Degeaba încerci sa o rasucesti altfel decât este situatia reala, eu am fost foarte exact si precis in ce am zis. Nu e vorba in ecuație de niciun magazin partener.

View PostSommerby, on 23 noiembrie 2016 - 19:20, said:

Eu: va rog să Ă®mi spuneti (mă apropiam de un magazin Vodafone) daca intru acum si vreau să Ă®nlocuiesc simul actual cu un 4G, cât mă costă?
OP: înlocuirea este gratis.
-sunteti sigură? Deci chiar acum am intrat in magazin, va rog sa așteptați o secunda.
Restul ce faci tu si încă doi useri pe aici sunt mizerii si flame.
Atat. Dar atât puteți.

#48
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006

View PostWarpS, on 25 noiembrie 2016 - 20:11, said:


Omul se refera la faptul ca are o cartela veche Vodafone, ce nu stie 4G si doreste trecerea numarului pe o cartela prepaid ce stie protocolul 4G. Atata tot. E asa de greu de inteles? Si intr-adevar, nu sunt cartele 4G blank pentru prepaid.
Nu or fi pe moment, dar am si cartele vechi ce au 4G. Au fost cartele pe stoc si sigur vor mai fi si probabil si acum sunt in anumite orase.

#49
Colchonero

Colchonero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 03.01.2013
Din tot ce a spus initiatorul, pe mine m-a frapat cum de reprezentantul din magazin ii spune operatoarei de la telefon ''Șefa''. Nu au nicio legatura ierarhica cei doi.

Edited by Colchonero, 26 November 2016 - 12:32.


#50
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
4G, 4G dar cum facem sa avem macar 3G caci am setat telefonul pe 3G&2G din cauza ca pe 3G only se intrerup convorbirile si pauza net si am mega viteza gprs. WTF, I'm back in 2007.

#51
Fantasio

Fantasio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 15.04.2005
Am intrat astăzi într-un magazin din Ploiești sa întreb, mai mult la plezneala. Si, surprinzător, mi-au dat. Bineînțeles ca m-au taxat cu 5 EUR pentru ca SIM-ul vechi era deteriorat si nu se mai vedea seria dar pentru cei 5 EUR mi-au mai dat încă un SIM nou cu număr cu 5 EUR pe el. Ambele 4G.

Edited by Fantasio, 30 November 2016 - 16:53.


#52
Alex_2016

Alex_2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 26.02.2016
Inlocuirea simului se face gratuit.
   Conditionarea inlocuiri simului vechi, este o practica a angajatilor respectivi.
Conditionarea nu este o politica oficiala a vodafon, dar poate fi una interna. Personalul din sectorul GSM care nu realizeaza baremul minim de vinzari impus pe luna, este penalizat, mai rau poate fi concediat.
  Solutie tehnica: depuneti o cerere de portare la alt operator si specificati motivul portarii.

Edited by Alex_2016, 02 December 2016 - 17:11.


#53
catalin22

catalin22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 16.03.2006

View PostAlex_2016, on 02 decembrie 2016 - 16:59, said:

Inlocuirea simului se face gratuit.
   Conditionarea inlocuiri simului vechi, este o practica a angajatilor respectivi.
Conditionarea nu este o politica oficiala a vodafon, dar poate fi una interna. Personalul din sectorul GSM care nu realizeaza baremul minim de vinzari impus pe luna, este penalizat, mai rau poate fi concediat.
Interesant ce zici. Vrei sa spui ca angajatii magazinului respectiv baga in buzunar direct cei 5 Euro? Daca nu, inseamna ca trebuie sa factureze sau sa emita bon de casa. Cum e posibil ca unii sa emita bon de casa pentru un serviciu si altii nu?

#54
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 08.03.2011
penibil, ieri nu se gaseau blank-uri pentru cartele prepay in magazinele din Plaza Romania, AFI Cotroceni, Vodafone GBC, cel mai apropiat magazin unde aveau era in Baneasa

Cel putin in magazinul din Plaza am dat de un angajat foarte "amabil" nu stie cind, daca si cum vor primi, nu poate, nu are cum sa contacteze pe cineva din alt magazin sa verifice daca pot schimba un SIM, nu are posibilitatea de a suna in alte shop-uri, doar Vodafone vinde corcoduse, nu e firma de telecomunicatii

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate