Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Sfat baterie externa

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
Fabianmarian

Fabianmarian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 11.04.2012
Vreau să-mi achiziționez o baterie externa(inclusiv variante din afara) de o capacitate în jur de 10.000 mAh. Am văzut mai multe variante si sunt indecis însă mi-au cam atras atenția bateria de la xiaomi de 10.000 si o baterie care cică se poate încărca si la soare de 13.000. Dacă aveți alte propuneri sau recomandări, mulțumesc.

#2
ashtefan

ashtefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 23.10.2006
In cat timp se incarca acumulatorul de 13.000 de la soare?

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,043
  • Înscris: 22.05.2003
La cat soare e afara, presimt ca va lua o vreme.
Nu inteleg de ce aveti nevoie de bateriile acestea uriase (caramizi)! Nu e mai bine sa iti cumperi un telefon cu baterie "incapatoare"?

Eu am primit o Xiaomi de 10 000 si a crapat intr-o saptamana. Clipea non-stop si nu incarca nimic.

#4
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,870
  • Înscris: 03.02.2005
Din cate stiu alea care cica se incarca de la soare... se incarca in cateva zile.
Mergi pe variante de baterii care suporta sa se incarce folosind Quick Charger 2.0 sau chiar 3.0.
Eu folosesc si-ti recomand de la Xiaomi: 10000mAh Mi Power Bank Pro, pe la noi costa vreo 200 de lei. Dimensiunea bateriei e apropiata de cea a unui telefon de 5" si nu foarte groasa.

Edited by Ciubex, 23 November 2016 - 11:00.


#5
tandrei99

tandrei99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,255
  • Înscris: 20.09.2007
Bateria cu Quick Charge poate fi utila numai daca si telefonul are implementat acest Quick Charge. :)

#6
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,928
  • Înscris: 26.05.2007

View PostCiubex, on 23 noiembrie 2016 - 10:59, said:

Din cate stiu alea care cica se incarca de la soare... se incarca in cateva zile.
Cateva zeci de zile / cateva luni.......gasesti teste pe Youtube. Feature inadecvat unui Powerbak. Busted !

#7
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008
Eu am luat acum de BF o baterie Asus de 10050mAh la 87 de lei. Am luat-o in urma review-urilor bune si a pretului. Nu am avut timp sa o testez.

#8
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
cumpara quick charge !
chiar daca nu ai acum telefon cu QuickCharge (QC2.0 sau QC3.0) insa poate la anul o sa ai cine stie.
http://www.banggood....-p-1062286.html

eu am acest model

Edited by Mihai_3, 23 November 2016 - 12:07.


#9
Fabianmarian

Fabianmarian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 11.04.2012
Am quick charge 3.0 . Mulțumesc pentru pareri, mai aștept în continuare deoarece lună viitoare voi face achiziția

#10
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Eu iti recomand asa ceva:
1. http://www.pcgarage....0000-mah-white/
2. http://www.pcgarage....000-mah-silver/
3. http://www.pcgarage....10050-mah-gold/
4. http://www.pcgarage....0000-mah-white/

*Daca doresti si o mica reducere pe langa reducerea deja existenta la produse,poti utiliza voucher-ul din semnatura mea.

La unele dintre ele vezi ca exista review detaliat.

#11
Remusik82

Remusik82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 20.10.2005
Pe langa QuickCharge acumulatorul extern ar trebui sa aiba si conector USB-C (IN/OUT), standard care e din ce in ce mai prezent la diverse device-uri. Daca are si micro USB cu atat mai bine.

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostAdm, on 23 noiembrie 2016 - 10:57, said:

La cat soare e afara, presimt ca va lua o vreme.
Nu inteleg de ce aveti nevoie de bateriile acestea uriase (caramizi)! Nu e mai bine sa iti cumperi un telefon cu baterie "incapatoare"?

Eu am primit o Xiaomi de 10 000 si a crapat intr-o saptamana. Clipea non-stop si nu incarca nimic.

Eu am asa ceva, 2 bucati.
http://www.emag.ro/a...l/pd/DWBLWYBBM/

Avantaje:
1. Pot sa filmez cu el - Sony DSC-HX400 Se cupleaza pur si simplu la camera cu cablu mini-usb. Daca tinem cont ca un acumulator original sony NP-BX1 de 1240mAh este 2.4 mil (240 RON) deja e o investitie excelenta. Nu mai zic ca iarna pe munte sta la caldurica.
2. Are lumina ambientala, 2 trepte. Foarte practic pe post de lanterna
3. Incarcare telefon, in functie de model "tine" 2-4 incarcari
4. Incarcare tableta. Daca o folosesti strict pentru citit deja ai 10-15 ore in plus.
5. Incarcare frontala 10 mii lumeni o singura data.

Eu zic ca merita.

Edited by bumpocbum, 23 November 2016 - 13:54.


#13
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,110
  • Înscris: 05.06.2002
la ce va folosesc astea care se incarca de la soare? unde mergeti atata timp departe de civilizatie sa aveti nevoie de ele? sau va pregatiti pt sfarsitul civilizatiei, ca probabil va fi si sfarsitul telefoniei mobile.

#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
E o teapa mare cu incarcarea la soare. Pentru un "full" trebuie sa tii acumulatorul  peste 50 de ore in soare puternic.

#15
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,288
  • Înscris: 06.02.2008

View Postvladutgm, on 23 noiembrie 2016 - 12:00, said:

Eu am luat acum de BF o baterie Asus de 10050mAh la 87 de lei. Am luat-o in urma review-urilor bune si a pretului. Nu am avut timp sa o testez.
Am testat-o eu. Recomand.

#16
BlueThought

BlueThought

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 05.09.2007
Teapa de marketing astea cu "incarcare la soare". Nu doar ca iti trebuie o saptamana, da' expunerea la soare paradeste si acumulatorul dinauntru.
Mai bine iti iei un panou solar separat, de la Anker de exemplu desi costa de 5x cat bateria.
10.000 e cam maricica si poate sa te incurce.
Mai bine 2 buc de 6000 si ai permanent unul incarcat la tine si unul la incarcat acasa. Un fel de backup la backup :))
Ca marci: Xiaomi si chiar Hame (vezi review -uri pe pcgarage).

View PostFane, on 23 noiembrie 2016 - 13:56, said:

la ce va folosesc astea care se incarca de la soare? unde mergeti atata timp departe de civilizatie sa aveti nevoie de ele? sau va pregatiti pt sfarsitul civilizatiei, ca probabil va fi si sfarsitul telefoniei mobile.

Da' macar poti juca jocuri pe telefon in pestera :))

Edited by BlueThought, 23 November 2016 - 14:47.


#17
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,412
  • Înscris: 25.08.2009
Sa nu radeti de mine, acum vreo 2 ani si jumatate mi-am luat un incarcator cu manivela. E o cutiuta cu un motoras de jucarie pe post de generator, iesire pe usb, avea si un LED Posted Image . M-am jucat cateva minute cu el dar nu l-am folosit vreodata si cred ca nu-l voi folosi. Cred ca o baterie externa de calitate rezolva problemele.

#18
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,288
  • Înscris: 06.02.2008
Asus-ul ZenPower de 10000 e cat un card de mare, deci nu încurcă. Grosime, vreo 2 centimetri.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate