Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Probleme cu indivizi de origine rroma

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
49 replies to this topic

#37
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postbenjid3d3, on 22 noiembrie 2016 - 22:47, said:

Logic ca am dat primul,cand 6 animale vin iama pe tine si unul scoate cutitul din buzunar prefer sa fiu eu cel care loveste si nu este lovit,...

Ideea e ca, daca lovesti primul, in legitima aparare, trebuie sa fii pregatit sa-i dai cu capul de asfalt.... Nu poti sa lovesti si, dupa aia, sa astepti.
Marele avantaj al intrarii Romaniei in UE este ca UE a devenit aspirator de tzigani, iar cazurile descrise sunt destul de rare. Daca erau tzigani peste tot, la cat de slaba e Politia Romana, s-ar fi transformat Romania in vestul salbatic....

View Postredbotos, on 22 noiembrie 2016 - 23:27, said:

vezi tu , pe forumul asta sunt multi oameni care urasc rromii, inclusiv eu.
m-am pus in pielea ta , si credema ca-i nenoroceam.

Da... din acest motiv recomand, in cazuri similare, scos cutzitul si dat bojocii afara sau dati cu capul de asfalt....
Nu toti rromii sunt la fel. Am cunoscut si rromi respectabili la fel cum am cunoscut romani mai borati decat tziganii... deci nu trebuie sa facem o discriminare pe criterii etnice... Exista mii de romani jegosi, mai jegosi decat tziganii.
In America erau negri jegosi intr-o perioada pana a inceput sa bata politia la ei ca la fasole si sa-i bage la beci. Doar asa s-au civilizat.  In Romania ar trebui procedat la fel... Nu luati si dusi la judecat ci batuti cu pullanul de cauciuc, pana le da borshul.  Sa vedeti dupa aia daca mai are chef vreunul de nasoale.

Dar aceasta postare are rolul de a ne testa apucaturile rasiste, nu? Nu-i urasc pe tzigani ii urasc pe jegosi, indiferent de natzie si pe copchii aia, facuti la betie care tzipa ca descreieratii cand ies de la liceu. Uneori sunt mai rai si mai boratzi decat tziganii

Edited by rosix, 22 November 2016 - 23:40.


#38
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Off oooff , povestea asta este fictiune , nu mai insistati cu datul si pus cruce etc .
Adica baietelul nostru e inconjurat de 6 tuciurii si el apuca sa deie tel la tac'su care apare cu inca 2 prieteni de hartie , intre timp copilasul a dat o directa la unu de l-a lasat lat si apoi vine altu cu brisca sa-i faca buzunar la burtica , da' nu mai apuca ca un alt tuciuriu deja a dat cu boxul in figura impozanta a taticului care pe langa faptul ca a luat somnic instant a ramas si fara timpan .... nici macar o cronologie consecventa si deja sunt 3-4 care pun botul .
Un topic tembel cu un bruce lee care se ascunde dupa fusta maicutei cand se ingroasa gluma .
@initiator : daca-ti era frica pt viata ta , nu mai postai pe SP ca erai plin de lacrimi si muci de nu vedeai tastele , mai mult cred ca deja erai in alta emisfera ..

#39
benjid3d3

benjid3d3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.11.2016
Tatal meu in meseria lui este obligat sa inregistreze fiecare convorbire telefonica,o sa o postez maine aici sa asculti cum strigam in timp ce alergam si gafaiam ''are cutit si este la un metru de mine,vino repede'' nu vezi cat esti de patetic?
Logic ca a venit intr-o fuga cum ar face orice parinte,revin maine cand se trezeste cu inregistrarea,esti patetic deja.
Au venit in sir indian,primul nu avea cutit si de asta l-am executat,cand a inceput sa alerge si ala cu cutit logic ca am luat o la fuga pentru ca nu avea rost sa ma complic si sa ma pun singur sub pericol,ma durea pe mine ca l-a scos pt intimidare sau pt altceva,am preferat sa nu risc.
Ca sa intelegi si mai bine situatia se stransesera la fata locului si de ai nostrii si de ai lor si ala l-a luat pe la spate prin surprindere.

Edited by benjid3d3, 22 November 2016 - 23:46.


#40
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008

View PostDecember, on 22 noiembrie 2016 - 20:19, said:

Prietenas, eu traiesc in  lumea in care oamenii sunt impuscati la 12 ziua in cafenele, lumea in care oamenii sunt impuscati in cap la 12 noaptea cand vin din club, lumea in care oamenii sunt batuti cu batele pana au jumatate din oase rupte si stau cate un an in spitale sa se refaca, lumea in care daca te-a suparat cineva ii pui o bomba sub masina sau angajkezi un moldovean sa-l execute. Asa ca nu-mi da mie lectii de viata.

Cam multe gloanțe se trag prin Piatra Neamț, periculos oraș trebuie să fie...

#41
cristi_71

cristi_71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 07.07.2008
Ce stii tu, acolo e Estul Salbatic. Vorba unui poet de prin zona: ziua trage, noaptea trage, dimineata trage iara! Posted Image

#42
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,852
  • Înscris: 11.07.2016
@benjid3d3: in ce oras s-a intamplat?

#43
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Deci sa recapitulam . Intri pe Juridic - Drept Penal   ( pe softpedia ) , unde pui o poveste in care singurul lucru cert ( in concordanta cu spusele tale ) este ca i-a dat unuia un pumn . The end !
Ce dorest sa afli ? Vrei sa te ajutam noi sa iti argumentezi infractiunea . OK , asta facem :

Capitolul I
INFRACŢIUNI CONTRA VIEŢII, INTEGRITĂŢII CORPORALE ŞI SĂNĂTĂŢII

Secţiunea II
Lovirea şi vătămarea integrităţii corporale sau a sănătăţii
Art. 180
Lovirea sau alte violenţe
Lovirea sau orice acte de violenţă cauzatoare de suferinţe fizice se pedepsesc cu închisoare de la o lună la 3 luni sau cu amendă.

Acum esti multumit ?

Tinere , filmele astea americane fac mult rau . Ideea asta a razbunatorului , a eroului , a lui Rambo si Steven Segal , tine de scenariu de film . Tu la ce capitol  te incadrezi ? Ai doua variante . Prima , actionezi legal , suni la 112 si astepti sa iti faca autoritatile dreptate. A doua , ii rupi pe aia cu bataia si pleci acasa . Nu mai stie nimeni ce fapta de vitejie ai facut , nu postezi pe forumuri cu stangi si drepte , cu cross-uri si jab-uri .

Edited by JurasikMan, 23 November 2016 - 08:37.


#44
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

View PostDecember, on 22 noiembrie 2016 - 19:41, said:

Nu inteleg de ce un copil alearga noaptea (da, la ora 8, in noiembrie, e noapte) prin parc.

Asta suna asemanator cu cazul lui Ionuy Anghel. Si atunci intrebau unii ce cauta un copil in parc, daca acolo erau si caini vagabonzi!

#45
benjid3d3

benjid3d3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.11.2016

View PostJurasikMan, on 23 noiembrie 2016 - 08:30, said:

Deci sa recapitulam . Intri pe Juridic - Drept Penal   ( pe softpedia ) , unde pui o poveste in care singurul lucru cert ( in concordanta cu spusele tale ) este ca i-a dat unuia un pumn . The end !
Ce dorest sa afli ? Vrei sa te ajutam noi sa iti argumentezi infractiunea . OK , asta facem :

Capitolul I
INFRACŢIUNI CONTRA VIEŢII, INTEGRITĂŢII CORPORALE ŞI SĂNĂTĂŢII

Secţiunea II
Lovirea şi vătămarea integrităţii corporale sau a sănătăţii
Art. 180
Lovirea sau alte violenţe
Lovirea sau orice acte de violenţă cauzatoare de suferinţe fizice se pedepsesc cu închisoare de la o lună la 3 luni sau cu amendă.

Acum esti multumit ?


Cum trebuia sa actionez cand aia strigau dupa mine prin parc,eu am grabit pasul si tot am fost inconjurat de ei,recapitulez ca ei erau 6 de varsta cu mine si eu singur si obosit,sa las la o parte faptul ca unul avea si brigeag,da-l in masa de briceag,cand vin 6 la tine si te opresc in parc si mai are si un cutit scos inseamna ca vrea sa te scarpine pe ceafa,nimic altceva.


Later Edit@Jurasik Te rog sa intelegi ca am ales sa postez aici doar prin simplul fapt ca softpedia a raspuns la cuvintele cheie de cautare pe care le-am folosit in ziua respectiva ptc am avut senzatia ca mai se poate face ceva legal pe langa plangerea aia,am 16 ani,de unde sa stiu eu ce se mai putea face in plus.
Eu nu am ce scenariu sa folosesc pentru ca pur si simplu imi vedeam de treaba mea si faceam ceva pt mine la momentul respectiv,s-a trezit clanul ciupearca visinie sa fie in parc la ora aia si sa aiba chef sa se angajeze ca macelari pt cateva ore.

Edited by benjid3d3, 23 November 2016 - 08:48.


#46
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Si tu trebuie sa intelegi ceva . Eu sunt departe de a justifica in vreun fel "dreptul " rromilor de a face pe smardoii prin parcuri. In orasul meu astia au interdictie  in parcuri intre orele 23 - 24.30 pentru simplul motiv ca in acel interval imi plimb eu cainele . Dar tu trebuie sa pricepi ca unele lucruri sunt realizabile si altele nu . Siguranta ( asa-zisa siguranta ) la ore de noapte in locuri pustii este o himera nascuta in creierii inadaptatilor . Lumea este razboinica. Evoluam ca si societate de cateva mii de ani si inca nu a existat o singura zi pe fata pamantului in care sa nu moara oameni in razboaie sau in dispute personale. Asa suntem noi oamenii . Eu consider o dovada de imbecilitate sa ceri ceva fara a te gandi daca este realizabil ( si nu ma refer la tine , o spun la modul general ) . O lipsa totala de ratiune , de adaptare la realitate. Ma doare in basca de gospodina care urla ca a fost violata noaptea in parc ca iesise la o tigara din lipsa de somn. Sa fumeze pe balcon. Lumea e urata , viata este grea . Nu se va face frumoasa pentru ca gospodina vrea pur si simplu . Asa sta realiatea . Nu comentez ca este corect sau nu ...sesizez realitatea . Eu sunt un animal mare si antrenat de zeci de ani in toate sporturile de contact posibile . Nu merg in cluburi . Stii de ce ? Pentru ca un drogat nu mai are nici un gram de ratiune. Un drogat de 16 ani vine pe la spate si imi baga o surubelnita in rinichi fara motiv . I se pare lui ca m-am uitat lung si ii pare o iddee buna sa faca ce am scris mai sus. Unde merg sunt relativ safe. Nu intru in locuri unde este multa galagie si sunt rau famate. Nu de frica ...din instinct de conservare ,din ratiune. Noaptea in parc sunt safe. Eu sunt pradatorul acolo. Am un caine de lupta de 80 de kg care musca ca o cupa de excavator  si am spatiu sa ma desfasor. Este liniste . Aud totul in jurul meu . Dar , chiar cu aceste avantaje , stau tot timpul cu urechile ciulite . Nu imi las siguranta la mana autoritatilor . Numeric , acestea nu pot fi peste tot . Nu au cum sa acopere asa  mult spatiu . Cand vor fi toti in parc sigur se va gasi o tuta sa alerge intr-un cartier de rromi si sa fie violata . Si o sa apara idioata la TV . plansa toata si toti cretinii vor sesiza ca coruptia ucide .  Nu mai astepta de la altii siguranta. Gandeste si asigura-ti tu o siguranta , evitand locurile in care se pot intampla lucruri nasoale.

Edited by JurasikMan, 23 November 2016 - 10:25.


#47
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,288
  • Înscris: 06.02.2008
Și mie mi se pare trasă de păr povestea. Îi recomand inițiatorului să facă o poză la certificatul ăla de la iml, ca să nu fabulăm aiurea.

#48
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Ceri deja prea mult , hahahahah . Ma intreb daca tac'su e la curent cu ce posteaza Bruce Lee p-acilea ?!

#49
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,658
  • Înscris: 30.10.2009

View Postcaiuscorneliu, on 23 noiembrie 2016 - 14:01, said:

Îi recomand inițiatorului să facă o poză la certificatul ăla de la iml, ca să nu fabulăm aiurea.
Și eu.
benjid3d3, aștept scan sau poză a certificatului pe PM. Până atunci topicul se închide.

Edited by althea, 23 November 2016 - 14:34.


#50
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Plângere penală la poliție/pachet apoi stăm de vorbă.
Multă baftă!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate