Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Transfer cont de pe un lumia pe altul fără hard reset

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010
In ciuda topicului "Windows is dead", eu perseverez.
Se dau doua telefoane: Lumia model vechi (525, varianta cu 1gb al 520-ului) si Lumia 640 (noul telefon. Ambele au Windows 8.1 denim.
Am citit,am analizat si înainte sa purced la practica întreb cum procedez pe cei care au trecut prin asta.
Mai exact, vreau sa transfer contul Microsoft actual de pe vechiul telefon (Lumia 525) pe noul telefon (640) fără sa pierd aplicațiile si configurația de pe amândouă. La final vreau sa am pe noul Lumia actualul cont (cu aplicatiile si configuratia lui) si apoi sa schimb pe vechiul telefon un nou cont dar care sa păstreze configurația (măcar aplicatiile) similare actualului cont deja transferat pe noul model.
Am citit cun pot face backup-ul setărilor contului actual si a aplicatiilor de pe vechiul model lumia si sa ii dau restore pe noul telefon aici:
http://m.windowscent...e-to--lumia-950
Ideea este ca am inteles ca nu poti pastra acelasi cont pe două Lumia pentru ca apar probleme la actualizarea aplicatiilor, etc.
Deci, dupa "mutarea"/migrarea contului actual de pe vechiul telefon pe noul telefon, pot realiza înlocuirea contului actual cu unul nou pe vechiul telefon fără sa pierd configuratia si aplicatiile (pe scurt, fără hard reset)?
Nu stiu cat de bine am reusit sa redau situatia, asa ca sintetizez mai pe scurt ce vreau sa obtin la final:
Noul telefon (Lumia 640) sa ii transfer actualul cont
Vechiul telefon (Lumia 525) să aibă un nou cont dar cu aceleasi aplicații si configurație cu a contului deja transferat pe noul model.
Am citit si asta:
http://www.mywindows...-windows-phone/
In Outlook sa creez un alias, dar din ce inteleg eu acolo merge sa schimbi e-mailul doar din acelasi cont.
Va multumesc pentru răspunsuri.

#2
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,940
  • Înscris: 24.04.2013
Nu stiu, dar cred ca nu se poate, intr-o logica simpla: daca s-ar putea, atunci o aplicatie platita folosind contul de pe vechiul telefon ar putea fi folosita in dublu de 2 utilizatori - cel care a platit-o (contul care era pe vechiul telefon) si unul complet nou (cel cu contul nou pus pe vechiul telefon).

#3
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View PostSommerby, on 22 noiembrie 2016 - 18:27, said:

Ideea este ca am inteles ca nu poti pastra acelasi cont pe două Lumia pentru ca apar probleme la actualizarea aplicatiilor, etc.
Poate ca ai inteles gresit. Pe toate androidele am acelasi cont, aplicatiile se instaleaza in functie de versiunea SO-ului. Ar trebui sa mearga la fel si pe wp. Incearca, nu ai nimic de pierdut.

#4
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,796
  • Înscris: 25.07.2004

View PostSommerby, on 22 noiembrie 2016 - 18:27, said:


Ideea este ca am inteles ca nu poti pastra acelasi cont pe două Lumia pentru ca apar probleme la actualizarea aplicatiilor, etc.


Poti lejer. Am eu 3 lumia cu acelasi cont :)

#5
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010
Am citit pe un forum ca apar probleme daca acelasi cont este prezent pe doua mobile cu numere diferite.
Chestii de actualizare aplicații, etc. pe unul din ele, pe celălalt nu.
L.E. Am gasit:
http://forums.window...ft-account.html

Edited by Sommerby, 23 November 2016 - 18:36.


#6
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,796
  • Înscris: 25.07.2004
Eu nu am avut astfel de probleme :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate