Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Ce parere aveti de Libra internet Bank ?

- - - - -
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#55
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,571
  • Înscris: 26.06.2010

View Postcrissty, on 04 noiembrie 2018 - 09:27, said:


Asa ceva.Toti ai draq au ceva cu tine si iti blocheaza cardurile,toate serviciile bancare iti dau tie teapa.Nu iti pui niste semne de intrebare??!!

Eu cred că e problema cu sistemul LibraBank , plata la Kaufland are data de mâine 05.11.2018 , doar a fost făcută aseară nu mâine.S-a deblocat acum cardul.

Edited by andupustiu, 04 November 2018 - 09:41.


#56
gigiipse

gigiipse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 700
  • Înscris: 14.04.2006
Platile din zilele nebancare se posteaza in prima zi lucratoare. Balanta conturilor e actualizata in timp real.

#57
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,571
  • Înscris: 26.06.2010

View Postgigiipse, on 05 noiembrie 2018 - 10:49, said:

Platile din zilele nebancare se posteaza in prima zi lucratoare. Balanta conturilor e actualizata in timp real.

Nu a mers cardul vreo câteva ore dar mi-au confirmat că a fost o problema cu cardurile lor.Acum îmi funcționează cardul normal.

" Bună ziua,



Revin la dumneavoastra privind situația referitoare la funcționarea cardului.

Astfel, din păcate, în cursul dimineții de sâmbătă, s-au înregistrat o serie de fluctuații privind procearea plăților cu cardul.

Acestea au fost însă remediate începând cu ora 09:30.



Ne cerem scuze pentru situație și vă stăm la dispoziției pentru orice alte detalii suplimentare.



Cu stimă,"

Edited by andupustiu, 05 November 2018 - 21:11.


#58
spikje

spikje

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 25.12.2004
Si la voi dureaza pana la 30 de zile ca Libra Bank sa storneze tranzactiile returnate de comercianti?
Am facut 2 plati prin Mobilpay, acestia spun sa ma adresez bancii pentru ca sumele au fost deblocate si banca spune ca dureaza pana la 30 de zile. WTF.
Pai daca iau ceva din Google Play de exemplu si dau refund, banii se intorc in maxim o ora.

Edited by spikje, 20 November 2018 - 16:55.


#59
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,571
  • Înscris: 26.06.2010

View Postspikje, on 20 noiembrie 2018 - 16:53, said:

Si la voi dureaza pana la 30 de zile ca Libra Bank sa storneze tranzactiile returnate de comercianti?
Am facut 2 plati prin Mobilpay, acestia spun sa ma adresez bancii pentru ca sumele au fost deblocate si banca spune ca dureaza pana la 30 de zile. WTF.
Pai daca iau ceva din Google Play de exemplu si dau refund, banii se intorc in maxim o ora.

Durează mult stornările , am platit și eu factura de curent pe 31 octombrie din MobilPay cu cardul LibraBank și banii nu le-au intrat la EON nici până acum dar nici banii nu s-au întors înapoi pe card și a trebuit să plătesc din nou in aplicatia MyLine-EON.Doar am pus corect codul de încasare și m-am și logat cu contul EON in aplicatia MobilPay.

Edited by andupustiu, 20 November 2018 - 17:13.


#60
spikje

spikje

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 25.12.2004
Is jegosi ei, am avut 6 stornari in ultimele 18 luni(strict cu cora in cazul meu care foloseste mobilpay) si nu durau mai mult de 7 zile, acum stau la 2 plati in asteptare de peste 2 saptamani.
Fix acelasi comerciant, fix acelasi card si fix acelasi mobilpay, asta da de inteles ca banca ii tine blocati pentru 'dobanda'.

Am contactat Mobilpay si ei zic ca au deblocat, mi-au dat niste numere de referinta, si Libra a zis ca nu le gaseste si in acest caz dureaza 30 zile.
Oricum le-am dat mail celor de la Libra si le-am zis ca nu e normal cand ai zeci de stornari si toate merg bine ca deodata lucrurile sa 'inghete'.


Sau poate e bad practice din partea Mobilpay, cine stie, daca ma gandesc inclin sa cred ca e Netopia care ingheata stornarile din diverse interese.

Solutia e sa astept, nu pot sa spun ca am avut situatii similare pana acum ca sa fiu prea revoltat.

Attached Files


Edited by spikje, 20 November 2018 - 17:49.


#61
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,181
  • Înscris: 09.04.2008
De aia sunt bune cardurile de credit. Nu stă banii în limbo degeaba.

#62
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 06.12.2006
Am card si cont la libra.

Vreau sa-mi depun niste bani in el.

Am ajuns la concluzia ca efectiv este imposibil de depus bani la Libra in week-end-uri

Toate bancile libra sunt inchise complet in week end, iar atm-urile lor (inclusiv euronet) nu au functia de depunere.

Gresesc eu ceva?

Mi se pare efectiv incredibil...

#63
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,180
  • Înscris: 08.12.2006

View Postallah2, on 07 februarie 2020 - 21:07, said:

Am card si cont la libra.

Vreau sa-mi depun niste bani in el.

Am ajuns la concluzia ca efectiv este imposibil de depus bani la Libra in week-end-uri

Toate bancile libra sunt inchise complet in week end, iar atm-urile lor (inclusiv euronet) nu au functia de depunere.

Gresesc eu ceva?

Mi se pare efectiv incredibil...
putine banci in Romania au bancomate proprii care au functia de depunere cash, le cam numeri pe degete. Si cam tot atat de putine banci in Ro au program in week end.....ce ti se pare atat de incredibil la Libra ca este in "afara degetelor" ?
Daca chiar ai o acuta nevoie de a depune bani , neaparat in week end , atunci ca un sfat prietenesc, orienteaza-te catre una din putinele banci care au bancomate cu functie de depunere cash . Nu inteleg ce cauti la Libra din moment ce nu iti satisface nevoile .

#64
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,978
  • Înscris: 13.03.2005
Poți porta banii in Libra oricând de pe orice card de debit. Nu e o soluție ok pentru tine in weekend?

#65
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 06.12.2006
Transferul intre banci stiu ca nu se face in aceeasi zi.

Am avut card si la ing si la brd, ambele ofera atm-uri cu depunere. Si cred ca ambele au cel putin banca cu sediu central deschisa si sambata.

Chiar niciuna sa fie deschisa sambata dimineata macar la libra, mi se pare exagerat...

Edited by allah2, 07 February 2020 - 23:00.


#66
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,180
  • Înscris: 08.12.2006

View Postallah2, on 07 februarie 2020 - 23:00, said:

Transferul intre banci stiu ca nu se face in aceeasi zi.

Am avut card si la ing si la brd, ambele ofera atm-uri cu depunere. Si cred ca ambele au cel putin banca cu sediu central deschisa si sambata.

Chiar niciuna sa fie deschisa sambata dimineata macar la libra, mi se pare exagerat...
OK...si ce cauti cu Libra atunci?

#67
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,968
  • Înscris: 25.12.2005

View Postallah2, on 07 februarie 2020 - 23:00, said:

Transferul intre banci stiu ca nu se face in aceeasi zi.

Am avut card si la ing si la brd, ambele ofera atm-uri cu depunere. Si cred ca ambele au cel putin banca cu sediu central deschisa si sambata.

Chiar niciuna sa fie deschisa sambata dimineata macar la libra, mi se pare exagerat...

OK Nu ai cont la nici o alta banca? Portezi din acel cont in cont libra in 5 secunde indiferent de ora si zile de week end.
Dar vorba utilizatorului anterior schimba banca...:)
Cred ca m-am plictisit de cind spun ca si cardul meu Libra il am in Curve. Rezultatul: Retrag oricind de la orice atm fara comision.

#68
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 06.12.2006
Nu am stiut ca la libra nu au atm-uri cu depunere. In afara de acest aspect, sunt ok, nu am de ce sa ma plang. Mi-am facut pt a avea depozite la dobanzi ok

Edited by allah2, 08 February 2020 - 20:35.


#69
gzbotii

gzbotii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 05.02.2014
Topic gresit.

Edited by gzbotii, 09 February 2020 - 15:25.


#70
apmihai

apmihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 17.03.2006
Libra comisioneaza transferurile catre Revolut? Adica top-up in Revolut (din cont lei Libra in cont lei Revolut). Stiu ca unele banci o fac, altele nu. Care e cazul Libra acum?

#71
daddypuff

daddypuff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 07.01.2014
Nu, 0 comisioane atât la top-up cât și transfer lei/euro către Revolut.

#72
apmihai

apmihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 17.03.2006

View Postdaddypuff, on 06 martie 2020 - 14:27, said:

Nu, 0 comisioane atât la top-up cât și transfer lei/euro către Revolut.
Thanks!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate