Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Ce parere aveti de Libra internet Bank ?

- - - - -
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#37
anicoara

anicoara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 28.01.2005

View Postadrianapopa, on 02 martie 2018 - 15:21, said:

Buna ziua,
Locuiesc in uk si alocatia copilului o primesc pe un cont  BCR care imi ia 15 lei comision pe luna. Vreau sa deschid un cont online Libra si sa transfer online alocatia de pe BCR pe Libra. Insa cand ajung in tara vreau sa inchid contul Bcr si sa raman cu Libra. Conturile acestea online merg si pt primirea alocatiei? (stiu ca trebuie sa ma duc la Direcţia Protecţie Socială pt schimbarea contului, dar vreau sa stiu daca merge). Este cineva care primeste direct de la stat alocatie pe un cont Libra? Multumesc.

Vezi sa nu iei alocatie din 2 tari, in curand vor fi schimbate date in acest sens si nu cred ca vrei sa dai inapoi lirele ...

#38
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017

View Postgigiipse, on 02 martie 2017 - 09:14, said:

@Astute: Repet, Libra este banca partenera SEPA. Motivul respingerii platii nu poate fi ca Libra nu face parte din programul SEPA. Poate transferwise nu si-a actualizat baza de datre, poate a fost o problema de moment, poate o eroare de sistem, poate, poate, poate ... .

@urtap: Era o data un departament de suport clienti cu 4 oameni, acum cine stie. Probabil se impart si ei cum pot. Daca ei nu te pot rezova te redirectioneaza catre un departament intern unde chiar sunt oameni bine care stiu ce fac. Astia din sucursale in schimb sunt unii vai de mama lor, nu toti dar destui.

La acel moment nu mergea, acum merge fara probleme.
Mai multe persoane s-au lovit de aceasta problema in acel moment, dar intre timp au rezolvat

View Posturtap, on 12 februarie 2017 - 13:16, said:

Franta si Spania. Unul din cumnati este sofer pe TIR, celalalt, lucreaza pe un santier naval (sudor) dar nu ar fi si nu este nicio rusine sau ”incompatibilitate” daca unul ar deveni sau ar fi ”capsunar”. Tot prietenii mei ar fi!
In rest, cu exceptia faptului ca scriu ca un profesor, postul tau este corect! Pe noi, nu ne prea intereseaza refinantarea. Ne framantam sa avem pentru economii un castig/pierdere cat mai mari/mici.

In schimb, pentru credibilitate, trebuie sa faci ceea ce am spus eu: sa te documentezi, sa citesti, sa sortezi, sa intelegi, sa alegi, sa-ti asumi riscuri si sa beneficiezi de oportunitati!

Exact, fix asta caut si eu, care lucrez tot afara.
Iar Libra mi se pare banca romaneasca cea mai ok la care sa trimit bani din afara, sa fac un depozit cu dobanda ok, si sa nu platesc comisioane

#39
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
Dobanda ok? Fii serios...

#40
jepetoz

jepetoz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 22.02.2018
Librabank este membra SEPA, ca tot citeam aici, am trimis si primit plati SEPA, chiar au taxe mici la plati!

Portarea banilor in cont cu un card de la alta banca se poate face numai daca e card de debit si emis de o banca din Romania.

#41
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,910
  • Înscris: 06.04.2005
Am auzit ca daca iti faci cont ONLINE nu poti depune numerar in cont la sediu banci, asa e?

#42
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,321
  • Înscris: 05.09.2006
Trebuie sa te deplasezi la o unitate Libra si sa-ti transformi contul curent online in cont curent clasic. Dupa aceea vei putea depune numerar.

#43
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017

View Postjepetoz, on 05 martie 2018 - 15:45, said:


Portarea banilor in cont cu un card de la alta banca se poate face numai daca e card de debit si emis de o banca din Romania.

Am portat bani si cu card de debit in lire de la HSBC UK

#44
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postgeostorm, on 10 martie 2018 - 19:32, said:



Am portat bani si cu card de debit in lire de la HSBC UK

Si eu, dar anul trecut, acum nu mai merge. Dar nu ii bai, acum exista Revolut.

#45
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Asa ca si informatie generala. Comisionul de plati SEPA al Libra este 0.10% maxim 500 euro. La o plata de 10.000 euro catre un cont euro din UK, comision 10 euro.

#46
jepetoz

jepetoz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 22.02.2018

View PostCatean, on 10 martie 2018 - 21:26, said:

Asa ca si informatie generala. Comisionul de plati SEPA al Libra este 0.10% maxim 500 euro. La o plata de 10.000 euro catre un cont euro din UK, comision 10 euro.
si minim 10!! la 500 e tot 10e platesti.

#47
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postjepetoz, on 10 martie 2018 - 23:53, said:


si minim 10!! la 500 e tot 10e platesti.

Adevarat...scump pentru sume mici.

#48
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,910
  • Înscris: 06.04.2005
Am facut un transfer test din Revolut in cont Libra online sambata seara iar acuma dimineata au intrat banii. De apreciat ca atat Libra cat si Revolut mi-au trimis un mail de confirmare ca au intrat banii doar ca intre mail de la Revolut si cel de la Libra a existat un decalaj de o ora, adica Revolut mi-a spus ca transferu s-a incheiar dar banii nu erau in cont abia dupa confirmarea de la Libra.

Si toate astea fara nici un comision.

#49
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
Acuma incearca sa gasesti in atm euronet. Sa imi spui cat dai pe benzina pana gasesti unulz😂😂😂
Doamne fereste sa iti fi facut cont la telekom si sa fi putut sa ii retragi de la absolut orice atm...

Edited by catalin11catalin, 12 March 2018 - 12:46.


#50
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,910
  • Înscris: 06.04.2005
Pai am in zona ATM Euronet, in Arad sunt 13 de la Euronet plus unu de la sucursala Libra.

https://www.librabank.ro/retea_ATM

Sunt banci care nu au atatea.

#51
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
Bine, fie cum spui tu.
Am si eu card la libra dar mi-am dat seama ca sunt “online” doar pentru cont curent.

Cand vrei mai mult incepi sa faci drumuri la ei...

Ps. Tot e mai bine sa poti retrage de la absolut orice bancomat, nu numai de la cele 13...

#52
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017

View Postcatalin11catalin, on 12 martie 2018 - 12:46, said:

Acuma incearca sa gasesti in atm euronet. Sa imi spui cat dai pe benzina pana gasesti unulz😂😂😂
Doamne fereste sa iti fi facut cont la telekom si sa fi putut sa ii retragi de la absolut orice atm...

Sunt o gramada de bancomate euronet
Sunt destule banci mari ce nu au atatea bancomate

Edited by geostorm, 12 March 2018 - 15:36.


#53
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,571
  • Înscris: 26.06.2010
După ce am platit prin contactless aseară la Kaufland mi-au restricționat cardul , contul bancar e intact , am putut sa trimit restul de bani către alt cont bancar.Nu e de încredere LibraBank , tot în BRD și Banca Transilvania am mai multă încredere.

#54
crissty

crissty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 25.01.2007

View Postandupustiu, on 04 noiembrie 2018 - 08:08, said:

După ce am platit prin contactless aseară la Kaufland mi-au restricționat cardul , contul bancar e intact , am putut sa trimit restul de bani către alt cont bancar.Nu e de încredere LibraBank , tot în BRD și Banca Transilvania am mai multă încredere.
Asa ceva.Toti ai draq au ceva cu tine si iti blocheaza cardurile,toate serviciile bancare iti dau tie teapa.Nu iti pui niste semne de intrebare??!!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate