Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Bara tractiuni in apartament

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#37
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Glumesti ? Cati din sala ta fac tractiuni regulat, ca parte din antrenament ? Cati pun si un disc pe ei ?
Da, le-au redescoperit.

https://www.t-nation...-in-on-pull-ups

#38
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13,313
  • Înscris: 26.04.2015
Tractiuni, flotari, genoflexiuni, abdomene, calisthenics :) Nu exista workout mai bun. Asta fac si aia prin armata, US Marine Corps etc.

#39
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Catarare pe franghie, doar in maini.
Old school baby Posted Image

#40
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13,313
  • Înscris: 26.04.2015
Mai greu de facut acasa asa ceva, dar da, este :)

#41
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,233
  • Înscris: 11.04.2006

View Postoverseas, on 24 noiembrie 2016 - 11:31, said:

Glumesti ? Cati din sala ta fac tractiuni regulat, ca parte din antrenament ? Cati pun si un disc pe ei ?
Da, le-au redescoperit.
Da, glumesc, tractiuni? ce-or fi alea.

#42
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007
De cate ori apare unul care vrea sa faca putina miscare acasa voi il trimiteti la sala. Ce sa intelegem mai bine, intre uitatul la tv si mersul la sala nu mai exista altceva? Nu exista bodyworkout, jogging, gimnastica de dimineata...? Daca vrea sa faca putina miscare acasa versus leneveala la tv voi ii faceti deja abonament la sala.
Unii poate au maxim 1 ora pe zi timp liber iar pana la sala e drum lung. Ce sa faca? Popcorn si bere?

#43
simistef

simistef

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 24.02.2008
ark

View Postiloveshaorma, on 22 noiembrie 2016 - 11:44, said:

Hai noroc!

Cum cel mai apropiat batator de blocul meu e la 15 minute distanta si parca nici n-am chef sa-mi inghete coaele de cate ori vreau sa bag niste tractiuini ma gandeam sa-mi iau ceva in genul asta.

Problema e... rezista peretii mei la asa ceva? Blocul e construit in anii 60 si e din caramida, stiu ca pentru o bara ca asta se recomanda montarea pe un perete din beton. Eu am 78 de kg ceea ce n-ar fi mult, bara duce 120, dar imi e teama pentru perete. La barile alea care se monteaza pe tocul usii nici nu pot sa ma gandesc, tocuri mai inguste ca la blocu' asta n-ai sa vezi.


Ar mai fi ceva in genul suportului asta sau asta, care ar fi superb dar pe langa faptul ca ocupa cam mult spatiu mai costa si foarte mult. Stie cineva sa-mi recomande un suport de genu' ceva mai ieftin? Ma intereseaza doar pentru tractiuni oricum, nu-i trebuie neaparat manerele pentru triceps.
The

#44
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,843
  • Înscris: 06.10.2008

View PostMariusvlad2, on 26 noiembrie 2016 - 10:23, said:

De cate ori apare unul care vrea sa faca putina miscare acasa voi il trimiteti la sala. Ce sa intelegem mai bine, intre uitatul la tv si mersul la sala nu mai exista altceva? Nu exista bodyworkout, jogging, gimnastica de dimineata...? Daca vrea sa faca putina miscare acasa versus leneveala la tv voi ii faceti deja abonament la sala.
Unii poate au maxim 1 ora pe zi timp liber iar pana la sala e drum lung. Ce sa faca? Popcorn si bere?

Am mai spus si mai repet: sunt persoane care au devenit campioni nationali la culturism antrenandu-se in balcon.
Un exemplu: http://www.sport.ro/...t-trofeele.html

Mai stiu un baiat care se antrena acasa in sufragerie cu 170kg la impins.

#45
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Daca stai la casa, mai ales in zona de deal sau munte, te antrenezi cum vrea muschiul tau.

#46
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,843
  • Înscris: 06.10.2008
Mai ales ca poti folosi ceea ce ofera natura gratis si poti improviza: bara tractiuni, bidoane cu apa/nisip, helcometru improvizat cu un scripete simplu, cadru improvizat cum am vazut la un coleg de forum(in garaj) din 2 scari folosite la  vopsit, rampa de alergat in aer liber :)  munca fizica la taiat de lemne, sapat etc

#47
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,944
  • Înscris: 24.01.2012
Eu am luat 2 m de teava neagra, am dat gaura la dimensiune intr-un colt al camerei, iar in coltul opus am facut un sant in perete, adanc, cat sa stea capatul tevii bine, apoi am reparat peretele.
Cost total, vreo 12 lei.
Tot bloc de caramida, tot de prin 1960 construit.

#48
GaSar

GaSar

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 11.10.2016
Si eu fac tractiuni acasa si nu numai, sincer in afara de presa de picioare nu ma pot plange ca nu pot face vreun exercitiu.

Attached Files



#49
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,843
  • Înscris: 06.10.2008
Felicitari! insa ce ai tu acolo costa $ cat abonamentul pe 2 ani la o sala modesta.

#50
iloveshaorma

iloveshaorma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 22.04.2009

View PostGaSar, on 03 decembrie 2016 - 21:22, said:

Si eu fac tractiuni acasa si nu numai, sincer in afara de presa de picioare nu ma pot plange ca nu pot face vreun exercitiu.
Frumos. Cati bani ai bagat in ce ai acolo? In discuri cate kg ai?

#51
GaSar

GaSar

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 11.10.2016
In discuri am 200 kg.
Ca bani a costat asa:
-1250 RON Bara olimpica si 120 kg discuri de la Decathlon.
-2000 RON restul de manere helcometru, chingi si discuri plus  bara dreapta neolimpica si bara z .
-1000 RON banca reglabila Powertec WB-UB (second ca noua era cam scumpa).
Rack-ul e home made materialele au costat undeva la 2-300 de lei .
Mai am de munca adica un suport de gantere si de discuri cateva oglinzi etc.

Mai am trx-ul si niste gantere dar alea le am mai de mult.

#52
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,843
  • Înscris: 06.10.2008
Pai deja ai sala acasa. Suportul ala il poti folosi sa agati de el bara de genuflexiuni? daca nu iti mai trebuie niste suporti pt. bara de genuflexiuni in caz ca nu vrei sa investesti in vreo presa sh. Se fac usor doar ca trebuie stabilitate.

#53
GaSar

GaSar

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 11.10.2016
Se poate lua bara pentru geno de pe suportii actuali.
Din pacate fiind foarte limitat cu spatiul nu am loc de presa voi achizitiona accesorile pentru banca pe care o am pentru flexii  si presa  cred ca sunt singurele mele optiuni

Attached Files



#54
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,843
  • Înscris: 06.10.2008
Cred ca merge pus aici, doar asa de motivatie! Cu mentiunea ca in Romania sunt locuri unde lumea nu are acces nici la asa ceva. Si inca niste observatii: masa musculara creste daca te alimentezi corespunzator, antrenamentul poate fi pus pe plan secund. E curios cum au reusit aia sa acumuleze atata masa musculara daca se presupune ca nu au ce sa manance.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gFQpxAKx_ds?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by sandu222, 15 December 2016 - 12:10.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate