Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

PC Myria Altex

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
MRobertC

MRobertC

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.05.2016
Salut!

        A mai avut cineva de a face cu Sisteme PC MYRIA? As dori sa achizitionez unul de la Altex insa nu stiu daca se poate adauga SSD/ memorie RAM la genul acesta de sisteme fara a pierde garantia. Ceva experiente?

#2
emi_axel

emi_axel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 29.08.2007
Nu cred ca poti umbla la sisteme gata asamblate fara sa pierzi garantia. Recomand un PC pe piese.

#3
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,749
  • Înscris: 22.11.2006
roaga colegii care se pricep mai bine sa iti propuna un sistem din piese si vei iesi mai bine din toate punctele de vedere.

#4
buzucan

buzucan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 23.03.2006
mergi pe pc pe piese. miria au pocnitori.

#5
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
Pe componente iti cumperi un PC mai performant in acelasi buget iar asamblarea costa ~60 lei!
Daca il cumperi gata asamblat platesti cu ~600 lei mai mult decat valoreaza pe componente....
Deci...CE BUGET AI ?

Edited by diegodanny, 22 November 2016 - 12:43.


#6
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,571
  • Înscris: 26.06.2010
Nu recomand sisteme Myria.Sunt defective.Am avut in anul 2008-2009 un sistem Myria nou care se supraincalzea procesorul si se stingea sistemul.

#7
gekkado

gekkado

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 25.09.2007

 diegodanny, on 22 noiembrie 2016 - 12:38, said:

Pe componente iti cumperi un PC mai performant in acelasi buget iar asamblarea costa ~60 lei!
Daca il cumperi gata asamblat platesti cu ~600 lei mai mult decat valoreaza pe componente....
Deci...CE BUGET AI ?

Nu stiu si de aceea nu contest afirmatia ca Myria sunt pocnitori ( e foarte posibil sa fie asa), dar cand spuneti ca pe componente iese mai ieftin la ce va referiti? Ca mie nu-mi da de nicio culoare.
De exemplu acest sistem http://mediagalaxy.r...1070-8gb-ubuntu. Costa 5300. Am cautat aceleasi componente si-mi da mai mult. Nu stiu exact ce producatori au placa de baza, sursa, placa video dar le-am ales pe cele mai ieftine si tot imi da mai mult, 5368. Nici nu am mai pus unitatea optica, cooler procesor si ce-o mai trebui ca ajunge cu o mie in plus.

Attached Files



#8
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,940
  • Înscris: 18.09.2008
Cum iti da mai mult, ca sistemul ala de 6000 si ceva fara reducere?

#9
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
Se pare ca pe initiator nu-l prea intereseaza...Presupun ca deja si-a comandat o petarda de myria cu procesor I5 6600 + R7 240 4GB Posted Image

Edited by diegodanny, 22 November 2016 - 21:22.


#10
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013

 MRobertC, on 22 noiembrie 2016 - 11:26, said:

Salut!

A mai avut cineva de a face cu Sisteme PC MYRIA? As dori sa achizitionez unul de la Altex insa nu stiu daca se poate adauga SSD/ memorie RAM la genul acesta de sisteme fara a pierde garantia. Ceva experiente?
Mai bine cumperi un Desktop Pc configurat dupa preferintele tale,poti iesi mai ieftin si in acelasi timp iti faci un pc si mai bun.

Edited by VladutzU2013, 23 November 2016 - 12:30.


#11
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Pentru acest netbook Myria http://myria.ro/en/p...ws-10-home.html as dori sa stiu daca eMMC se poate inlocui cu un HDD.
Sau daca nu (inclin sa cred ca nu) se poate atasa un micro SD card de 128Gb si sa fie utilizat ca o alta partitie a SO? Pe eMMC sa fie SO (ca partitia C) si pe card sa fie partitia D (cu date).

Laptopul nu mai e disponibil, s-a epuizat stocul. Intrebarea e valabila pentru oricare altul cu eMMC. Sau ma complic si sa merg pe HDD?

Edited by danghetau, 30 January 2018 - 21:03.


#12
martian_693

martian_693

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 27.07.2016
niciodata sisteme facute de firme de retail.

ia pe componente tot timpul

#13
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Era vorba despre un netbook nu desktop.
Ma interesează ce e bolduit.

#14
open-your-eyes

open-your-eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 04.01.2017

 MRobertC, on 22 noiembrie 2016 - 11:26, said:

Salut!

A mai avut cineva de a face cu Sisteme PC MYRIA? As dori sa achizitionez unul de la Altex insa nu stiu daca se poate adauga SSD/ memorie RAM la genul acesta de sisteme fara a pierde garantia. Ceva experiente?
Poti sa adaugi componente doar daca cumperi tot de la Altex. Ei ti-l desigileaza si tot ei il resigileaza.
Dar cum au zis si altii, ar fi mult mai bine sa-ti iei un sistem pe componente.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate