Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Se revând apartamentele din ansamblurile rezidențiale noi?

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#37
pink-beetle

pink-beetle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 13.07.2015

View Postbrukan, on 21 decembrie 2016 - 02:25, said:


1. Gen D. Leonida - in camp, intre fabrici, fara sosele sau cel mult cu alei, urate, inghesuite, prost facute = ghetouri moderne.


De unde stii ca sunt prost facute? Ai verificat tu structura de rezistenta?
Nu mai generaliza, sunt si blocuri foarte bine construite!

#38
IlieC02

IlieC02

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.01.2017
Eu am vazut ca sunt cautate cel mai adesea blocurile noi. Mai ales ca un tanar nu si-ar dori sa stea intr-un bloc doar cu locatari in varsta. De aceea mi-am cumparat apartament in Cosmopolis. E cartier nou, vecini noi, tineri, e curat si liniste si parca nu sta toata lumea cu ochii pe tine, ca pe la alte blocuri.

#39
tmvali

tmvali

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 11.09.2008
Ilie felicitari pt alegerea de a locui in Cosmopolis! Am aflat cu totii...

#40
fightClub25

fightClub25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 963
  • Înscris: 08.04.2009
Bai ,deci daca as fi ala de-i plateste pe sclavii astia cu Cosmopolis-ul ,i-as da afara maine.
   Cum cacat sa revigorezi 10 topicuri vechi peste noapte, toate cu ultima postare despre Cosmopolis?!

#41
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 13.08.2015
@fightClub25 Ai putea de exemplu sa dai un mail turcilor sa le vinzi consultanta cum se face :) cu training, cu exemple, tot tacamul.

#42
fightClub25

fightClub25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 963
  • Înscris: 08.04.2009
Nah, e nevoie de munca si ma tem ca de-alde Ilie nu se pricep la aceasta activitate :) si daca turcii totusi il platesc inseamna ca nici ei nu apreciaza cine stie ce genul asta de promovare.


#43
vitas

vitas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 06.11.2015

View PostIlieC02, on 30 martie 2017 - 11:32, said:

Eu am vazut ca sunt cautate cel mai adesea blocurile noi. Mai ales ca un tanar nu si-ar dori sa stea intr-un bloc doar cu locatari in varsta. De aceea mi-am cumparat apartament in Cosmopolis. E cartier nou, vecini noi, tineri, e curat si liniste si parca nu sta toata lumea cu ochii pe tine, ca pe la alte blocuri.
!!!!!!!! Locatari in varsta = LINISTE . Fara locatari care au hobby-uri ciudate gen : se cred muzicieni sau dansatori , fara puradei care sa-ti troncane si bocane in cap .
Si impresia mea este , ca esti mai urmarit intr-un ansamblu rezidential ingradit decat intr-un bloc comunist plin de pensionari .

Edited by vitas, 31 March 2017 - 06:42.


#44
alex1vasile

alex1vasile

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,820
  • Înscris: 08.11.2016

View Postvitas, on 31 martie 2017 - 06:41, said:

!!!!!!!! Locatari in varsta = LINISTE . Fara locatari care au hobby-uri ciudate gen : se cred muzicieni sau dansatori , fara puradei care sa-ti troncane si bocane in cap .
Si impresia mea este , ca esti mai urmarit intr-un ansamblu rezidential ingradit decat intr-un bloc comunist plin de pensionari .
... Iar blocurile comuniste sunt in majoritatea cazurilor amplasate mai central si conectate mai bine cu orasul.

#45
rockemon

rockemon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 22.07.2016

View Postmihaigerard, on 22 noiembrie 2016 - 09:58, said:


Care's alea? Posted Image)
Ca pe toate subiectele cu ansambluri noi se discuta de taxe (administrare, paza, etc).
Pe toate?Eu cred ca 95% din ele nu au nici un fel de taxe,cel putin din cele care apar cum pe forum.Teapa cu taxa de administrare e de prin 2007-2008,acum sunt f rare cazurile.Dar pana si la cele care au taxe se poate scapa de el cu un avocat bun.Cum s-a intamplat la Newtown.

#46
alex1vasile

alex1vasile

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,820
  • Înscris: 08.11.2016

View Postrockemon, on 14 aprilie 2017 - 18:57, said:

Pe toate?Eu cred ca 95% din ele nu au nici un fel de taxe,cel putin din cele care apar cum pe forum.Teapa cu taxa de administrare e de prin 2007-2008,acum sunt f rare cazurile.Dar pana si la cele care au taxe se poate scapa de el cu un avocat bun.Cum s-a intamplat la Newtown.
...  din cele pe care le stiu eu, mai bine de 50% au taxa de Mentenanta complex / management / admin / comision dezvoltator primii 3 ani/etc.

Imi vin in cap Greenfield, NorthLane, Confort City, Rasarit de Soare...

#47
briel50

briel50

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 03.05.2013

View Posttavktm, on 27 noiembrie 2016 - 23:03, said:

Ba daaa, iar acum tanjim dupa blocuri noi, mai ales ca noi romanii suntem recunoscuti pentru arhitectura si grija pe care o aferim asezamintelor umane.
Ca in poza de mai jos !

Arata-mi macar un singur complex cat de cat ok, ca sa nu zic bloc, si ai o bere !

Ce cartier este ?

#48
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006
Sector 3 zona din spatele Auchan (Ozana cumva). Dar tot Bucurestiul nou construit este o hazna ingramadita.
Daca ma plimb jumatate de zi cu un aparat fofo pot pune sute astfel de poze grotesti, cu constructii care pur si simplu sfideaza realitatea anului 2017 si conditiile decente de trai in 2017.

E ilogic si inuman tot ce se intampla ! Aceste cosntructii ingramadite vor dainui in viitoarele ghetouri zeci, daca nu o suta sau doua sute de ani !

#49
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008

View Posttavktm, on 24 aprilie 2017 - 16:20, said:

Dar tot Bucurestiul nou construit este o hazna ingramadita.

"Hai, mai taie din ele, da-le dreacu!" :D

#50
FronT

FronT

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.02.2017

View PostLauCalin, on 25 aprilie 2017 - 11:39, said:


"Hai, mai taie din ele, da-le dreacu!" Posted Image

Cu exceptia Cosmopolis, care nici nu e in Bucuresti :D

#51
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Pai daca doar in Cosmopolis ai fost, da, asa e. :D
Daca ai fi cautat si in Bucuresti, poate ai fi gasit si zone "neingramadite".
Pana la urma asta e orasul. Este cerere de apartamente, iar spatiile sunt cum sunt pentru ca Bucurestiul nu a fost gandit pentru o asemenea dezvoltare (de-asta si strazile sunt sufocate de masini).

#52
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postaeon, on 22 noiembrie 2016 - 09:27, said:

tipic, romanul se imprumta pe 30 de ani si ia un prapadit de apartament in camp cu 30k eur, apoi se vaieta ca e scuuump totul, si administratia si mai ales transportul
face 2 ore pe 10km de drum, dar are apartament nou Posted Image
....care in 70 % din cazuri e construit mai prost ca unul vechi.....

Edited by Clovis, 13 May 2017 - 14:14.


#53
Astute

Astute

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,023
  • Înscris: 17.08.2016

View PostClovis, on 13 mai 2017 - 14:13, said:


....care in 70 % din cazuri e construit mai prost ca unul vechi.....

Asa o fi, insa totusi mai.nimeni.nu mai vrea sacumpere un apartament vechi de 40 ani

#54
fightClub25

fightClub25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 963
  • Înscris: 08.04.2009

View PostAstute, on 16 mai 2017 - 15:14, said:

Asa o fi, insa totusi mai.nimeni.nu mai vrea sacumpere un apartament vechi de 40 ani
  de 40 adica fix din 77' ar fi bine sa nu :) Dar de 38-39, da-mi 2 camere in Aviatiei cu 70.000 si il cumpar maine ca sa il inchiriez. Vezi tu, lumea cand vrea sa stea in chirie nu prea vrea in camp si ii cam doare in pix ca-i nou :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate