Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Scoala auto- o povara

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#55
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011

View Postvata_pa_batz, on 22 noiembrie 2016 - 08:15, said:


daca te platesc, treci tîrîsh pe sub covor, fara sa faci valuri?
10*

View Postapocalipsul, on 22 noiembrie 2016 - 08:43, said:


tu nu vii la instructor ca si client!, vii ca un milog, hai bre nene invata-ma si pe mine sa conduc te rog!
....
Daca tu esti invatat asa nu inseamna ca asa este normal . Daca nu respecti cursantul, fara sa te poti abtine de la exprimare fizica ( violenta ) , locul tau e in padure nu intr-o societate civilizata . Cum iti imaginezi ca vine cineva sa-ti plateasca cursul ca tu sa fi magar si sa te manifesti aplicand corectii fizice ? Te crezi la kink & fetis ?

De ce nu se filmeaza in habitaclu permanent pe toata durata desfasurarii orelor de conducere cu stocare date la firma ?? Aaa , pt ca exista niste netrebnici , de aia !

#56
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014
buuun, hai sa revenim putin la subiect! ok?
din moment ce 2 intructori total diferiti si cu experienta in spate (ai avut de-a face cu tot felul de "cursanti") au ajuns sa reactioneze similar, iar cursantul a reusit performanta de a opri motorul de 3-4 ori, de a nu putea pleca din rampa, de a nu se descurca cu virajele si de a acumula 75 de puncte de penalizare la examinarea practica, tu, ce concluzie tragi?
eu cred ca s-a inchinat si politistul!

Quote

Te crezi la kink & fetis ?
stii ca exista BDSM? unii pur si simplu o cer! o implora!

te abtii in anumite limite, rezonabile! nici macar dumnezeu nu se poate abtine la infinit.
nu-mi spune ca nici tu nu poti fi scos din sarite, sau ca cunosti pe cineva care nu poate fi scos  :)

Quote

Art. 180
Lovirea sau alte violenţe
Lovirea sau orice acte de violenţă cauzatoare de suferinţe fizice se pedepsesc cu închisoare de la o lună la 3 luni sau cu amendă.
la un antrenament de box, ar trebui arestati protagonistii! aaa, nu? pai de ce?

Edited by apocalipsul, 22 November 2016 - 11:02.


#57
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,744
  • Înscris: 26.08.2008
Am o curiozitate, instructorii nu isi pun o stampila sau dejtu' pe o foaie la final prin care sa specifice daca respectivul cursant si-a insusit - in opinia domniei sale - ceva abilitati astfel incat sa existe macar speranta ca odata, candva, sa poata si conduce in relativa siguranta pe sosele?

View Postapocalipsul, on 22 noiembrie 2016 - 10:48, said:

2 intructori total diferiti si cu experienta in spate (ai avut de-a face cu tot felul de "cursanti") au ajuns sa reactioneze similar, iar cursantul a reusit performanta de a opri motorul de 3-4 ori, de a nu putea pleca din rampa, de a nu se descurca cu virajele si de a acumula 75 de puncte de penalizare la examinarea practica, tu, ce concluzie tragi? DOI <2> CRETINI
eu cred ca s-a inchinat si politistul!


stii ca exista BDSM? unii pur si simplu o cer! o implora!

te abtii in anumite limite, rezonabile! nici macar dumnezeu nu se poate abtine la infinit.
nu-mi spune ca nici tu nu poti fi scos din sarite, sau ca cunosti pe cineva care nu poate fi scos  Posted Image

Omule, nu exista ce zici tu - sau nu ar trebui sa existe. Sa inteleg ca tu, la jobul tau, iti iei castane / sututi in koor / palme / pumni de la sefii tai ori de cate ori sunt nemultumiti de tine?

Aia doi puteau sa isi decline competenta si sa specifice ca respectivul cursant va fi - in ideea ca va trece toate testele - un pericol pe sosele.
Politistul nu are de ce sa se inchine: aduna punctele, comunica totalul :) si rezolutia finala [Respins] cursantului si ... ura si la gara!

Edited by BlueKing-69, 22 November 2016 - 19:49.


#58
al-padrino

al-padrino

    TCB

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,945
  • Înscris: 13.11.2016
In tara asta, fuga de responsabilitate e un fel de buna ziua !

#59
nt30per

nt30per

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 16.11.2016
Degeaba va contrati, eu nu-l cred pe initiator.

#60
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014

Quote

Sa inteleg ca tu, la jobul tau, iti iei castane / sututi in koor / palme / pumni de la sefii tai ori de cate ori sunt nemultumiti de tine?
ce are una cu alta? care-i paralela? ca nu inteleg.
cursantul era acolo la job sau cum?

ca sa marsez putin la prostiile scrise de tine, daca jobul tau de de sac de box spre exemplu, sau ceva similar, pai iti iei palme si pumni frate, daca jobul tau e prostituata, iti iei si altceva in cur, nu doar suturi s.a.m.d.

cum am scris intr-un post anterior, initiatorul are 1.80 e atletic si trage la sala, e dificil de crezut ca instructorul l-a batut la modul serios!
iar daca a dat in el:
http://www.ziua.ro/n...-08-13&id=46004
pixelul albastru.

#61
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,744
  • Înscris: 26.08.2008

Quote

ce are una cu alta? care-i paralela? ca nu inteleg.
cursantul era acolo la job sau cum?
Daca nu intelegi este grav / foarte grav - pentru tine!
Nu era la job dar nici nu consimtise sa fie tratat inuman. Pricepi, sau trebuie desen?
Oaie, vezi ca nu merge cu invatacelul sub nici o forma, iti declini competenta!
Nicicum, nicicand, niciunde nu trebuie acceptate tratamente de genul celor descrise (pana la proba contrarie luam de bun cele relatate de initiator).

Ai mari probleme ca nu intelegi paralelele.
Ai un copil mai "incetisor" la minte. Nu trebuie sa iti vina acasa si sa iti relateze ca a fost pus pe coji de nuci, dat cu capul de tabla sau sa iti relateze ca s-a urlat la el. Profesorul isi declina competenta (da, repet mereu asta, poate se retine) in favoarea unor profesori dedicati / specializati, cheama parintii la scoala sa explice situatia...

ca sa marsez putin la prostiile scrise de tine, daca jobul tau de de sac de box spre exemplu, sau ceva similar, pai iti iei palme si pumni frate, daca jobul tau e prostituata, iti iei si altceva in cur, nu doar suturi s.a.m.d.
Aberatii!
Te duci sa inveti ceva. Si sacii de box si prostituatele ar trebui sa aiba demnitate, intrucat ei vin intru satisfacerea unor nevoi. sacul de box poate ceda iar o prostituata ti-o poate aranja mai abitir decat doctorul Ciomu.

cum am scris intr-un post anterior, initiatorul are 1.80 e atletic si trage la sala, e dificil de crezut ca instructorul l-a batut la modul serios!
iar daca a dat in el:
Nu avea cum sa il "bata serios", dar pentru orice vertebrata normala nu este normal sa accepti tratamente ca cele descrise (si asta suna - imi asum - ca un "repros" adresat initiatorului).
Coaie, vezi tu ca nu va iesi din mine nicicand sofer, imi spui. Pe un ton civilizat. Daca nu, iti iau tot neamul **** si te bat si cu maneta schimbatorului de viteze peste dinti! Eventual scrii cu manuta ta de handicapat in fisa de cursant: "atentie, nu va iesi nicicand sofer din asta, va fi un adevarat rege / pericol al soselelor".

Edited by BlueKing-69, 22 November 2016 - 22:10.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate