Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Pisici - mustăți.

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
doruadriantarcau

doruadriantarcau

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 14.07.2016
Salutare. Tocmai am primit un puiuț de pisică, iar la prima baie, mama neștiind cum stă treaba i-a tuns mustățile. Din ce am citit pe net, în afară de simțurile ce nu si le mai poate exercita ca si cum le-ar avea intacte, ar putea fi si super dezorientată. Cum e. E si super speriată. Ce pot face? Își poate reveni?

#2
nt30per

nt30per

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 16.11.2016
Tsrcau e la tara? Gasesti alta pisica. Iar maica-ta....

#3
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,629
  • Înscris: 29.03.2006
Cu ce o deranjau mustatile "unui puiut de pisica" ???

#4
dasvik

dasvik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 31.03.2009
"Mustățile pisicii cresc înapoi, însă ea are nevoie de ele intacte, la fel cum tu ai nevoie de simţurile tale pentru a supraveţui." (sursa)

Asa ca banuiesc ca o sa fie in regula... dupa un timp. Faptul ca e speriata poate sa fie si din cauza ca "tocmai ai primit-o", adica a schimbat stapanii, a fost despartita de mama, etc. Vezi cum se comporta timp de cateva zile, eu zic ca se va linisti.

Edited by dasvik, 19 November 2016 - 00:19.


#5
X41Xu1

X41Xu1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 06.03.2015
O soluție ar fi să-i razi sprîncenele mamei. În felul ăsta, pisica ar putea avea un companion de nădejde în perioada regenerării mustăților.

#6
doruadriantarcau

doruadriantarcau

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 14.07.2016
Sunteți amuzanți rău, este?

#7
CONSTANT1708

CONSTANT1708

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 21.04.2007
Maare e gradina doamne !
Bine ca nu a taiat din coada ca e prea lunga.
Asta este o pisica terminata.

Edited by CONSTANT1708, 19 November 2016 - 01:10.


#8
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 12.02.2008
Ii cresc la loc

#9
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,057
  • Înscris: 19.12.2012

 doruadriantarcau, on 19 noiembrie 2016 - 00:56, said:

Sunteți amuzanți rău, este?

Intrebarea este: mama ta e un pic...out of this world ? Unde dracu o aflat ea ca trebuie sa taie mustatile pisicilor ?
Chestia asta nu e amuzanta, e penibila...si cred ca in viitor aceste cazuri se vor inmulti atata timp cat multi se educa de pe internet, asimiland informatii fara sa le verifice.

#10
Robert13x

Robert13x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 01.03.2014
Cum sa nu stie cum sta treaba cu mustatile pisicilor?
Hai ma,frate,si aia la tara in ultimu sat stiu ca nu trebuie sa rupi/tai mustatile ...

#11
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Mustatile vor creste la loc,insa pana atunci pisoiu va avea probleme cu simtul olfactiv si cu orientarea.Pentru feline mustatile sunt un fel de "Radar".Totusi incercati sa nu mai faceti asa ceva.

#12
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

 doruadriantarcau, on 18 noiembrie 2016 - 23:57, said:

........ puiuț de pisică, iar la prima baie, mama neștiind cum stă treaba i-a tuns mustățile........
Biata pisica ! saraca mama !  Tu ai scapat " la prima baie " sau ti-a taiat si tie ceva ..... ce parea inutil ?????

#13
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 doruadriantarcau, on 19 noiembrie 2016 - 00:56, said:

Sunteti amuzanti rău, este?
Eu nu sunt amuzant si nici amuzat de faptul ca mama ta a tăiat mustatile puiului de pisica.
Sunt mai degraba speriat de viata ce o v—a avea in familia ta puiul de pisica ! avand in vedere ca nici bine nu ati adoptat pisicuta ca a si fost traumatizată fizic cat si psihic.

Te sfatuiesc cu tarie sa cauti o familie iubitoare de pisici care stiu ca nu trebuie sa—i taie mustatile.
Poate v—a avea o viata mai buna !

#14
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016
Spune-i matii sa-si tunda parul cand mai are vreodata ideea sa tunda mustatile pisicii Posted Image))... Cea mai mare greseala posibila, mustatile la pisica cresc foarte greu aproape insesizabil. Bine ca nu i-a taiat si ghearele ca sa nu zgaraie prin casa

Edited by arbuneaionut, 19 November 2016 - 08:58.


#15
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,783
  • Înscris: 27.01.2009
Cati ani are mama ?

#16
Baghe

Baghe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 907
  • Înscris: 30.01.2006
Atata venin!
N-are nimic. Ale mele si le parlesc sistematic si sunt acum pisici si motani in toata firea si, ca sa demonstreze ca oamenii se pot isteriza din orice (ca de exemplu ca ramane pisica traumatizata pe viata daca nu mai are mustati), fac echilibristica pe coama casei iar inauntru stiu exact unde ascund mancare si au un simt al orientarii perfect.

#17
denache

denache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 18.01.2016
Plin de tampenii in raspunsurile astea....
Eu am sfinx canadian. Nu au deloc mustati.  Momentul funny e cand vrea sa bea apa - atunci ii trebuie mustatile sa estimeze unde e suprafata apei. Al meu baga labuta si se balangane nitel pana se prinde unde e apa exact, pe urma bea :D

Mama ta merge des  la coafor, probabil :) I-a trimat mustatile sa fie la linie :) O sa ii creasca.

Mai bine pune o poza cu puiul,  sa vada oamenii ca nu e "traumatizat fizic sau psihic" (fa-o cand se joaca).
Ca nu si-a pierdut simtul olfactiv, asta e mai greu, cred ca e mai bine sa confirme Ct13mey cu ea la telefon...

#18
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,288
  • Înscris: 06.02.2008
Trebuia să i le radă, cresc mai dese și mai groase :P

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate