Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Recomandare bicicleta urgent

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
AurelMagnu007

AurelMagnu007

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 01.09.2016
Am asteptat cam 3 luni BF in speranta ca voi gasi ceva ok, dar degeaba. Am gasit biciclete reduse de la aproape 3000 (cica) la 1500, care totusi sunt echipate mai prost ca un Rockrider 520 de la Decathlon. Sunt hotarat sa-mi cumpar bicicleta azi (daca ma ajutati sa gasesc ceva bun la reducere). Cred ca un hardtail cu roti relativ mari (27.5) este cel mai potrivit pentru mine. Am drum aproape zilnic prin oras (de 4 ori pe saptamana), drumurile fiind pline de gropi am nevoie de o furca cu suspensie (modesta, cat permite bugetul). Vara cam odata pe saptamana fac ceva iesiri pe trasee de munte (50-60 km). Ca pretentii de la echipare nu cer cine stie ce (un 3x8 ca pe RR 520 imi e arhisuficient, iar franele mecanice pe disc sunt de ajuns). Furca mi se pare destul de rigida (am testat in decathlon in comparatie cu XCR), iar multi s-au plans de XCT-ul de la Suntour. Daca in viitor voi simti nevoia probabil o sa o schimb (asta in cazul in care achizitionez RR 520). Ce vreau eu de la bicicleta e sa mearga ok si pe munte si pe sosea (sunt constient ca nu o sa exceleze in amandoua, pentru ca nu e una dedicata soselei sau traseelor denivelate, dar nu o folosesc la nivel competitional) si sa fie FIABILA si rezistenta. Am avut biciclete cu carul si m-am saturat sa umblu mereu cu scule dupa mine. Ca buget sa zicem cam 1500 de lei, maxim 2000 (in cazul in care e o reducere care chiar merita). As prefera sa fie noua, dupa cum am spus nu am chef sa umblu pe la serviceuri si cu scule dupa mine.

#2
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
din contra mai mult umbli la inceput prin service cu una noua decat cu una cu care s-a mers (2-nd)

#3
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
uita-te dupa Devron.

#4
AurelMagnu007

AurelMagnu007

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 01.09.2016
Mihai_3 de ce spui asta ? Te referi la rodaj ?

M-am uitat dupa Devron. Am gasit asta : https://www.piese-de...-2016-biciclete ; dar mai pun 100 de lei si imi iau RR 540 cu furca XCR (fara reducere).

#5
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,012
  • Înscris: 06.09.2008
- Devron H4.7 27.5: echipare 3x9 shimano cu deore pe spate, frane hidra shimano, furca XCM (e intre xct si xcr)
- Devron H2.7 27.5 similar dar cu XCR, eu zic ca merita 200lei in plus pt xcr.

Intre ultima si RR 540 e greu de ales, devron are cateva upgradeuri -frane shimano, schimbator deore pe spate (altus are arc f slab)

Ia care iti place.

Edited by sirgoofy, 19 November 2016 - 07:54.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate