Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

site nu incarca index.php

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
titaniq

titaniq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 04.01.2008
Salut, sper ca am incadrat corect problema.

Am un domeniu cu hosting la Telekom. Am creeat un site si l-am uploadat pe server.
Daca scriu in browser www.domeniu.ro imi apare o pagina a Telekom pe care scrie "site in constructie".
Daca scriu in browser www.domeniu.ro/index.php imi apare site-ul meu.

Ce trebuie sa fac sau sa setez sau ce imi mai trebuie ca la adresa www.domeniu.ro sa imi apara site-ul meu?

Multumesc,

Edited by titaniq, 18 November 2016 - 11:33.


#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,880
  • Înscris: 07.08.2008
Ai verificat sa nu fie si un index.html(adica acea pagina default de la Telekom)? Daca e, sterge index.html ca sa afiseze index.php cand accesezi www.domeniu.ro.

Edited by tigerheart, 18 November 2016 - 11:48.


#3
titaniq

titaniq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 04.01.2008

View Posttigerheart, on 18 noiembrie 2016 - 11:39, said:

Ai verificat sa nu fie si un index.html(adica acea pagina default de la Telekom)? Daca e, sterge index.html ca sa afiseze index.php cand accesezi www.domeniu.ro.


Am sters index.html care era deja, dar tot nu se duce la index.php. Se duce tot la "pagina in constructie".
Faptul ca Baze de Date MySQL - Nu si Suport scripturi - Nu nu sunt incluse in abonament are influenta?

Edited by titaniq, 18 November 2016 - 12:46.


#4
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,880
  • Înscris: 07.08.2008
Eu zic sa ii contactezi si pe cei de la Telekom... spune-le exact care e situatia si vezi ce zic.

#5
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Fa un index.html si scrie ceva in el.Redenumeste index.php in index0.php.Vezi daca iti incarca index.html cand accesezi domeniul.

Din ce ai spus, am inteles ca in ab tau nu ai acces la php si nici mysql.Deci doar html.Php il incarca primul, nu cred ca ai acces la server php si mysql.

Suna la ei, daca nu ofera server php inseamna ca au setat serverul web in asa fel incat sa  nu citeasca index.php direct , se pare ca daca-i dai manual vrea(asa au setat serverul web pt a nu avea utilizatorull acces la php, el scrie domeniul).Poti incerca cu o redirectionare catre http://domeniu+ index.php.Ar fi o incercare , ar trebui sa inserezi index.php in toate lincurile .

Edited by ionutz_joe2009, 18 November 2016 - 16:42.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate