Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

MAREA PACALEALA - Black Friday

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#37
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,860
  • Înscris: 25.01.2007
ce-mi plac mie astia care se duc cu sacul la pomul laudat.
cat de imbecil sa fii sa nu intelegi ca din mii de produse, se ieftinesc cateva zeci?
deci sansele ca fix modelul pe care ai pusa pata sa fie la reducere sunt mici?
daca vrei televizorul marca x model y, asta e, ghinion.
daca vrei televizor, gasesti pana la urma ceva la reducere.

#38
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
"Sînt foarte mulţumit de acest tv. Mai ales că pam luat la un preţ bun 1200 lei şi o tastatură de 200 lei cadou ţinând cont că acum un an costă 20 de milioane"

Ciudat ca nu apare in istoricul pricey pretul de 1200 sau 1299, deci pricey s-au vandut!

#39
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014

View PostHector-2, on 18 noiembrie 2016 - 11:27, said:

Televizor 1999,99 redus de la 2299,99, dar în urmă cu o săptamână era 1299, conform comentariilor.

View Postu-k, on 18 noiembrie 2016 - 11:35, said:

"Sînt foarte mulțumit de acest tv. Mai ales că pam luat la un preț bun 1200 lei și o tastatură de 200 lei cadou ținând cont că acum un an costă 20 de milioane"
Ciudat ca nu apare in istoricul pricey pretul de 1200 sau 1299, deci pricey s-au vandut!
Tv-ul respectiv se vinde la diagonala de 55", 49", 32" etc. Mai sunt unii care cumpara diagonala de 32" si lasa comentariu la 55".
Deci nu va panicati, nu cred ca a fost la 1200 ron.

#40
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 04.09.2006
Unele dintre ofertele E-mag de Black Fraier
Huawei Y5II White: ieri 439 de Black Fraier 499
Huawei Y5II Gold: ieri 449, de Black Fraier 529

Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#41
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,300
  • Înscris: 31.08.2006

View Postslai, on 18 noiembrie 2016 - 11:29, said:

daca vrei televizorul marca x model y, asta e, ghinion.
daca vrei televizor, gasesti pana la urma ceva la reducere.

Eram aseara intr-un Carrefour. Intrasem sa-mi iau o paine. Nici n-am stiut ca e BF. Trecand prin magazin am ajuns la raionul cu televizoare, si peste tot erau anunturi cu BF, BF, BF, si iar BF. Cu toate astea, nimeni  nu cumpara nimic. Erau cativa oameni care priveau apatici la zecile de televizoare expuse sub anunturile cu BF. Nici la case ,la iesire, nu am vazut pe nimeni cu vreun obiect mai voluminos, ceva IT, electronice sau electrocasnice. Absolut nimeni. Majoritate oamenilor aveau in cosuri haleala si baxuri de apa. Practic, desi erau anunturi cu BF, nu era nici pe departe o atmosfera de BF printre cumparatori. Ma bucur ca in fine, desi din pacate cam tarziu, romanii au inceput sa realizeze marea pacaleala si porcarie numita BF de Romania.

Edited by fansat, 18 November 2016 - 11:51.


#42
meshgheru_andu

meshgheru_andu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 09.05.2009
Asa se intampla daca nu se mai dau stickuri la 1leu, nu mai sare nimic pe site. :lol:

#43
Silviugabriel1984

Silviugabriel1984

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 01.11.2012
Si eu am cumparat de dimineata un router cu 50 de lei. Pe Youtube, a facut cineva o prezentare acum un an la acest router si zicea ca l-a cumparat cu 60 de lei. Matematic, cred ca am economisit 10 lei...desi azi era redus de la 100 Posted Image

#44
AladinArdeal

AladinArdeal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 25.10.2016
bf e un fel de psd. creaza reduceri ca si ceilalti creaza 1milion de locuri de munca.

#45
serox_3

serox_3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 12.01.2007
Azi dimineata am pus in cos un iphone 5s si eram la ultimul click pentru confirmarea comenzii dar a cazut serverul emag. Dupa nenumarate refresh-uri  am primit mesaj cu stoc epuizat.

#46
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Daca un magazin face o animatie cu pisici mai adauga si un text care se vrea amuzant sau naiba stie ce special pentru cazul in care serverul de 2 milioane de usd pica , cred ca poti sa iti pui intrebarea , "Se gandeau ca o sa pice sau STIAU ca o sa pice ?"

#47
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,860
  • Înscris: 25.01.2007

View Postfansat, on 18 noiembrie 2016 - 11:51, said:

Eram aseara intr-un Carrefour. Intrasem sa-mi iau o paine. Nici n-am stiut ca e BF. Trecand prin magazin am ajuns la raionul cu televizoare, si peste tot erau anunturi cu BF, BF, BF, si iar BF. Cu toate astea, nimeni  nu cumpara nimic. Erau cativa oameni care priveau apatici la zecile de televizoare expuse sub anunturile cu BF. Nici la case ,la iesire, nu am vazut pe nimeni cu vreun obiect mai voluminos, ceva IT, electronice sau electrocasnice. Absolut nimeni. Majoritate oamenilor aveau in cosuri haleala si baxuri de apa. Practic, desi erau anunturi cu BF, nu era nici pe departe o atmosfera de BF printre cumparatori. Ma bucur ca in fine, desi din pacate cam tarziu, romanii au inceput sa realizeze marea pacaleala si porcarie numita BF de Romania.
pai la carrefura e al treilea black friday pe anul asta, si la ei un black friday tine o luna... asta, actualu'e deja de vreo 3 saptamani.

#48
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,717
  • Înscris: 31.12.2013
De obicei prețurile scad atunci când lumea își pierde apetitul pentru cumpărăturile obsesiv compulsive induse de media, de exemplu (din ce am observat eu) în lunile ianuarie, noiembrie etc. Eu am urmărit de ceva timp două telefoane pe emag, și acum prețul le-a scăzut cu ”incredibila” sumă de 30 de lei! Anul trecut însă, am cumpărat de la stereomag, un subwoofer cu o reducere reală de 200 de lei de black friday...

#49
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,300
  • Înscris: 31.08.2006

View Postslai, on 18 noiembrie 2016 - 12:35, said:

pai la carrefura e al treilea black friday pe anul asta, si la ei un black friday tine o luna... asta, actualu'e deja de vreo 3 saptamani.

           Asa o fi, cum spui tu. E prima data dupa cred ca vreo cinci ani, cand intru intr-un Carrefour. Eu am descris  situatia de aseara. Oarecare animatie, daca se poate numi animatie  un grup de cativa cumparatori, era la raionul cu de-ale gurii. La celelalte raioane erau cativa cetateni in trecere si cativa angajati care isi cautau si ei un rost in peisaj.  In general, parea mai degraba o atmosfera de expozitie, decat de magazin aflat in BF. Ce m-a frapat a fost discrepanta vizibila intre superabundenta de marfa si foarte putinii cumparatori. In drum spre iesire am trecut si pe langa un soi de restaurant cu specific japonez la care singurele care mi-au atras atentia au fost acvariile imense cu pesti exotici. Cat era restaurantul de mare, avea doar...doi clienti la acea ora, si parca si aia se simteau cam stingheri in pustietatea aia. Ca o concluzie: dezolant tot ce am vazut. In mod sigur, de animatie adevarata va avea parte acel magazin doar in preajma Craciunului, dupa care va urma iar pustiul...

Edited by fansat, 18 November 2016 - 13:56.


#50
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

View PostSilviugabriel1984, on 18 noiembrie 2016 - 12:04, said:

Si eu am cumparat de dimineata un router cu 50 de lei. Pe Youtube, a facut cineva o prezentare acum un an la acest router si zicea ca l-a cumparat cu 60 de lei. Matematic, cred ca am economisit 10 lei...desi azi era redus de la 100 Posted Image

Matematic nu ai facut nicio afacere,pur si simplu produsul si-a pierdut valoarea stand la raft.

#51
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,019
  • Înscris: 07.11.2006

View PostV_i_c_t_o_r, on 18 noiembrie 2016 - 11:04, said:

Datorita mizeriilor de salarii din aceasta tara ne bucuram la orice reducere reala sau imaginara. Daca am avea salarii ca in Vest, nu ar fi nebunia asta. Apropo, citeam ieri un studiu, romanii sunt pe locul I la asteptarile pe care le au de BF, iar Bucurestiul este in fata oraselor mari din SUA.
BF are succes mai mare in Romania decat in State. Spune multe despre dorintele neimplinite ale romanilor.

Nu te lega de Romania.Uita-te pe plan mondial.
Porcaria asta n-a fost inventata de romani.Idioti si degenerati exista in toata lumea.La fel se procedeaza si in cele mai selecte democratii.Cand e vorba de pomana chiar si cei asemenea lui Trump dau navala.
Nimci nu-i mai dulce pe lumea asta decat pomana.

#52
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View PostMr_Woppit, on 18 noiembrie 2016 - 10:33, said:

Io inca astept ca unul priceput, sa-mi explice si mie cum este posibil ca simultan un site sa fie cazut/inaccesibil dar in acelasi timp sa-si epuizeze stocurile...
nu e căzut de tot. Doar că nu poate satisface toate cererile.

#53
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,300
  • Înscris: 31.08.2006

View PostV_i_c_t_o_r, on 18 noiembrie 2016 - 11:04, said:

Datorita mizeriilor de salarii din aceasta tara ne bucuram la orice reducere reala sau imaginara. Daca am avea salarii ca in Vest, nu ar fi nebunia asta.

Unii, si nu-s chiar putini,  au salarii aproape ca-n vest:

   "Peste 500.000 de bugetari primesc lefuri şi de 2.000 de euro pe lună".
"Salariul mediu al bugetarilor din administraţia publică centrală este cu 156% mai mare decât cel din economia reală. "

SURSA

Asadar, bugetarestii din administratia publica, multi frecatori de duda prin ministere, si tot multi, clienti fideli ai DNA, au salarii bunicele pentru Romanica, oricum, cu mult, si absolut nejustificat as spune eu, peste un amarastean exploatat la sange de vreun nenorocit de patron avid de castig
   Si tine cont ca informatia e data tocmai de postul  tv care, sanchi, apara pe cei napastuiti din aceasta tara. Nu-i chiar rau sa fi  "napastuit"t cu 2 000 de euroi salariu lunar.

Edited by fansat, 18 November 2016 - 14:29.


#54
shefa

shefa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 07.02.2010

View Postme_suzy, on 18 noiembrie 2016 - 10:12, said:

si sa va povestesc ce-am descoperit, cu totul intamplator pe la emag, altex sau carefour. Dorind intamplator sa-mi cumpar un laptop, am selectat acum vreo 2-3 saptamani mai multe modele din mai multe magazine. Majoritatea pe internet. Am pus in bookmark cu tot cu pret. Am asteptat reducerile. Si azi este primul val de reduceri: BLACK FRIDAY inainte de sarbatori !

Si, intru online, primul magazin Emag. Si caut acest model de laptop  fara.redirect/skDklF care  acum 2 saptamani era 2.29999 ron. De azi s-a scumpit cu 100 ron. Exact de Black Friday. Dati un cache pe google la pagina aia, si veti vedea pretul de acum cateva zile. Si la inca 2 modele, exact acelasi lucru. unul s-a scumpit cu 50 ron, celalalt cu 30 ron.

Deci, pentru prostii din Romania (pe care abia asteapta marele magazine sa-i fraiereasca) sa stiti cu totii ca tocmai cand au loc "REDUCERILE", exact atunci au loc cele mai mari scumpiri. Dar ideea de reducere va ia ochii si ati picat in plasa frumos !

Te rog spune-mi cum fac asta, ma intereseaza sa vad o pagina de la emag unde ieri erau doua produse disponibile, am platit, au luat banii iar azi apar ca indisponibile dar operatorul spune ca nu erau in stoc.  

Si nu stiu daca te consoleaza, dar o amica urmareste de 2 luni un TV care constant era 1999 lei  Azi a avut un soc:  televizorul mult visat este azi 3999 lei, redus cu 40% deci daca nu l-a cumparat ieri cu 2000 lei, il ia azi la reducere cu vreo 2300 lei :) !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate