Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

MAREA PACALEALA - Black Friday

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#19
IlNigroMatador

IlNigroMatador

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 16.11.2016

View Postme_suzy, on 18 noiembrie 2016 - 10:12, said:


WOW........abia dupa vreo 4 ani de cand a intrat sarbatoarea la noi  realizezi asta?


Welcome to the real Romania!

Edited by IlNigroMatador, 18 November 2016 - 10:34.


#20
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
sunt si reduceri ssd cu ,100 lei 140 fata de 220 cat e acum,haine...altele

#21
IlNigroMatador

IlNigroMatador

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 16.11.2016
Vrei sa ai parte de un Black Friday fara tepe,  comanda si cumpara strict de pe site-urile de magazine straine serioase.

#22
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
Intr-un fel parca vreau sa va contrazic, dar intr-un alt fel aveti perfecta dreptate, majoritatea produselor au fost umflate cu pompa.
Oferte sincer au fost, ca am cumparat si eu cateva produse reducere, dar nimic senzational ca de "Black Friday!"

Si tinand cont ca in medie trebuie sa urmaresti cam 5 produse in categoria ta de pret, adica ce vrei de la produs si pret, sa zicem ca ai deja cunostinta despre preturile initiale.

Si la modul general am inlocuit produse stricate, m-am orientat ca cele noi sa fie clasa energetica A+, sa fie ceva imbunatatit.

View Postcristirg, on 18 noiembrie 2016 - 10:35, said:

sunt si reduceri ssd cu ,100 lei 140 fata de 220 cat e acum,haine...altele
pe ce pagina SSD?

Edited by u-k, 18 November 2016 - 10:41.


#23
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005

View PostMr_Woppit, on 18 noiembrie 2016 - 10:33, said:

Io inca astept ca unul priceput, sa-mi explice si mie cum este posibil ca simultan un site sa fie cazut/inaccesibil dar in acelasi timp sa-si epuizeze stocurile...
Crede-ma, este posibil....

Tu cand dai click faci un call intr-un slot ce la un momentdat call-ul se termina si se elibereaza slot-ul...
Daca sunt 1000 slot-uri si 1100 useri dau click in acelasi timp, se ocupa 1000 slot-uri, iar cei 100 trebuie sa astepte sa se elibereze primele 100 slot-uri de la primii 1000.
In momentul in care sunt 100.000 vizitatori ce se bat pe 1000 slot-uri, primii 1000 isi executa actiunea,urmeaza urmatorii, si urmatorii, si tot asa... problema este ca fiind mult prea multi serverul incepe sa raspunda greu, si astfel elibereaza/ocupa slot-urile mult mai lent.
Aici mai intervine si faptul ca dupa ce astepti x secunde si nu ai primit niciun raspuns serverul iti returneaza timeout not response.

Astfel, dau 100.000 click, 1500 ajuns sa se inregistreze, iar restul 98.500 sunt in asteptare pana li se termina timpul de executie. In momentul respectiv pica site-ul si gata. Posted Image) Dar 1500 call-uri s-au apelat deja.

Edited by AndyM, 18 November 2016 - 10:45.


#24
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,556
  • Înscris: 16.12.2011
Am urmarit cateva produse de mai mult timp si am ajuns si eu la aceiasi concluzie. Emag nu mai este ce a fost odata iar blackfriday e o mare teapa.

#25
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,024
  • Înscris: 07.11.2006

View PostAdm, on 18 noiembrie 2016 - 10:19, said:

E primul an in care toate m-au lasat rece.
Ma uitam la un TV, care acum e la mare reducerere, dar e la pret mai mic la Carrefour de minim o luna!

Da, e pacaleala, dar "ne-o cerem".

Nu chiar ne-o cerem.Poate e mai corect spus ca o acceptam si mai ales o asteptam cu frenezie.Temele deschise pe forum legate de acest subiect sunt o dovada clara.
Vanzarile oricum au explodat si lumea "alearga" innebunita dupa pleasca vietii.

Edited by adisz, 18 November 2016 - 10:45.


#26
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
Ps. Emag a declarat ca in primul an a fost pe pierdere cu black friday, doar nu vroiati sa repete performanta?

#27
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,072
  • Înscris: 19.12.2012
Afacerile sunt afaceri, nu da nimeni produse bune si in trend asa pe moka.. E doar marketing si banuiesc ca stiati asta..

#28
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016
Pentru mine BF e inexistent...

#29
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

View PostAdm, on 18 noiembrie 2016 - 10:19, said:

Da, e pacaleala, dar "ne-o cerem".

De fapt , lucrurile nu stau chiar asa . In realitate , aceasta este reclama falsa , politica comerciala de vanzari mincinoasa si autoritatile statului ar trebui sa intervina cu ceva mai mult zel , asa cum intervin cand un amarat vinde 10 parfumuri pe OLX si uita sa plateasca impozit la stat . De fapt , este hotie legalizata si acceptata de catre autoritati .

Edited by JurasikMan, 18 November 2016 - 11:01.


#30
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View PostAdm, on 18 noiembrie 2016 - 10:19, said:


Da, e pacaleala, dar "ne-o cerem".
Datorita mizeriilor de salarii din aceasta tara ne bucuram la orice reducere reala sau imaginara. Daca am avea salarii ca in Vest, nu ar fi nebunia asta. Apropo, citeam ieri un studiu, romanii sunt pe locul I la asteptarile pe care le au de BF, iar Bucurestiul este in fata oraselor mari din SUA.
BF are succes mai mare in Romania decat in State. Spune multe despre dorintele neimplinite ale romanilor.

#31
RCmake

RCmake

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 08.10.2011
Pusesem ochii pe un laptop la 600 RON de la emag de cateva zile. Dimineata eram pe felie cu F5-ul, cu alte cuvinte nu cred ca a durat mai mult de 2 secunde de cand s-a dat drumul la site (in cel mai defavorabil caz) iar stocul era deja epuizat... Ce sa zic, mirific.
Cu ocazia asta totusi mi-am luat si o teapa, mi-am luat un Huawei P9 acum mai putin de o saptamana, si platisem pe el 2149 RON, iar astazi atat la Emag cat si la Cel.ro pretul era de 1699. Se pare ca sunt mai ghinionist din fire.

#32
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
Oferte au fost si or sa mai fie... desigur nu sunt SSD-uri la 99 de lei sau laptopuri I5 la 800 de lei, dar se mai gasesc oferte pentru casa.
Ex. http://www.emag.ro/o...x-8680465002713
Inox, 7 litri, 44 de lei -
http://www.emag.ro/m...a/pd/D2RMX2BBM/

Oferte au fost si chiar au ramas pe piata destul de mult timp.
Ma uitam si la o tigaie wok.

#33
IlNigroMatador

IlNigroMatador

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 16.11.2016
Cam toate ieftinirile si ofertele sunt tepe in tara asta, indiferent de perioada.

#34
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008

View PostRCmake, on 18 noiembrie 2016 - 11:05, said:

Cu ocazia asta totusi mi-am luat si o teapa, mi-am luat un Huawei P9 acum mai putin de o saptamana, si platisem pe el 2149 RON, iar astazi atat la Emag cat si la Cel.ro pretul era de 1699. Se pare ca sunt mai ghinionist din fire.
Retuneaza-l pe cel cumparat si comanda-ti unul la pret mai mic...

#35
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
La o diferenta asa de mare si eu faceam retur.

#36
Hector-2

Hector-2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 29.07.2011
Televizor 1999,99 redus de la 2299,99, dar în urmă cu o săptamână era 1299, conform comentariilor.

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate