Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Îndrăgostit până peste cap, dar fără nicio idee de a o surprinde pe "făptașă"

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
303 replies to this topic

#37
winter_dream

winter_dream

    e pericoloso sporgersi

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 18.07.2016
Da-i un pumn in nas, asa sigur vei reusi s-o dai pe spate. Nu inteleg de ce trebuie sa o impresionezi. Daca vrei ceva serios cu ea, nu trebuie decat sa fii tu, oricare ar fi rezultatul, iti vei da seama daca are rost sa te mai gandesti la ea sau trebuie sa incetezi sa faci asta.

#38
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
ai zis ca esti prezentabil Posted Image, deci "macar" atat. ii oferi o ..curatare cel putin.

poate ca ai idee ce ii place, doar ai stalkarito pe fb, invit-o in oras in functie de asta.

ti-as zice sa-i lasi niste comenturi la ce a pus ea pe fb, doar 2-3, dar fix ca sa vezi cum le interpreteaza/raspunde. desi e periculos, poate se prinde ca esti mort dupa ea. :/

Edited by 41ex, 17 November 2016 - 22:37.


#39
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
"Spargi gheața!"Socializează cu ea.Ce mai faci,sau o întrebi ceva(chiar dacă știi răspunsul).Dar vezi să fie ceva ce tu știi că știe,căci dacă nu știe,să nu creadă că vrei să faci mișto de ea.După ce "te-a ajutat",o răsplătești cu o floare,ciocolată,bomboane,etc.O răsplată mai deosebită un pic.
Apoi continui să socializezi,o întrebi dacă a văzut cutare film,etc.
Mai departe în funcție de cum evoluează situația.
Dar,ar fi bine dacă ai reuși să-ți dai seama dacă te agreează sau nu în funcție de comportamentul ei când ești și tu prezent.
Și nu o lăsa să vadă că ești "în limbă" după ea.Cel puțin nu la început.
Încearcă să pari oarecum ușor dezinteresat.Dar nu prea mult.

#40
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010

View Postadisluc, on 17 noiembrie 2016 - 22:11, said:

Pai daca mai este o luna ? Sa fortezi un pic lucrurile ? Daca pana de sarbatori ele evolueaza un cadou frumos este o excursie,vacanta de cateva zile undeva departe sau aproape...de Craciun sau Anul Nou.Dar ce ai facut tot anul ? Era acolo ! vai,vai,vai ...ochii albastrii , de nuanta inchisa : teribil !
Ştiu, sunt dobitoc, ştiu...

View Postelephantul, on 17 noiembrie 2016 - 22:30, said:

Nu face nimic , dupa tipologie este genu de mica vipera care o sa iti manance sufletu daca-l pui pe tava in fata ei, stai linistit ca ti-a remarcat instinctiv deja intentiile (dupa sclipirile din ochi si urechile rosii , semnale involuntare din partea ta dealtfel ) , las-o sa vina ea la tine, o sa vina mai repede daca pari inabordabil, daca nu vine asta e .... alta
Am aşteptat 9 luni (a venit în departament în februarie parcă)... Cred că e momentul să fac eu primul pas, altfel mă apucă pensia.

#41
the_ice_master

the_ice_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 20.03.2008
Are dreptate @winter_dream.
Nu trebuie deloc sa o impresionezi. Pentru ce? Ca genele ei au produs-o pe ea care iti place tie? Sorry, aia nu ar trebuie sa fie destul pentru tine, mai pe romaneste, mai sus standardele putin. In plus, ii un dezechilibru: adica numai TU trebuie sa o impresionezi si ea pe tine nu? Aa, stai, te-o impresionat deja...oh.
Also, presupun ca-i frumusica/ draguta, etc. Daca tu mergi sa o impresionezi, vei fi ca 99% din ceilalti tipi pe care i-o pus deja in friendzone, adaugandu-te si pe tine. Tu? Tu vei ramane cu buza umflata si cu inima furata.
Trebuie sa fii tu insuti, glumet si sa o tachinezi si sa fii diferit de ceilalti, aka tu insuti. Si, poate cel mai important lucru, sa ai incredere in tine si mereu sa te gandesti ca ii in interesul ei sa fie cu tine, iar daca nu te vrea, ea pierde. Posted Image Te va ajuta mentalitatea asta mai mult decat orice floricica si nu stiu ce cadou pus pe nu stiu unde!
Completare: da, faci primul pas si o chemi in oras, spontan. Daca te refuza pe nu stiu ce motiv stupid (mai ales daca o chemi de mai multe ori), atunci la revedere. O tipa interesata de tine va vrea sa iasa cu tine.

Edited by the_ice_master, 17 November 2016 - 22:37.


#42
light_flame

light_flame

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 08.05.2015
La 25-26 de ani s-ar presupune ca nu mai viseaza cu ochii deschisi, dar totusi putin romantism nu strica.
Tocmai pentru ca urmeaza Craciunul cu siguranta in orice oras sunt targuri de Craciun.O poti ruga sa te insoteasca intr-o zi sa cumparati decoratiuni pentru birou si sa te sfatuiasca ce sa alegi. (sau ceva de genul)
In caz ca accepta, dupa cumparaturi o poti invita intr-un restaurant mai special la o cina romantica.
Sinceritatea cucereste cel mai usor.
Nu incerca sa neaparat sa faci ceva deosebit, trebuie sa fie atrasa de tine omul, nu de ceea ce crede ca esti sau poti oferi.


#43
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010

View PostCipry7, on 17 noiembrie 2016 - 22:34, said:

Ştiu, sunt dobitoc, ştiu..
Boss, ai gandire de pierzator. Las-o sa o combine altul care stie ce vrea. Tu astepti sa fii cucerit. Daca tipa arata asa bine, nu este pentru tine...sau ma rog, daca o vezi ca pe o regina, tot aia e.
Este om ca si tine si are aceleasi necesitati....si nu ma refer la sex. Nu gandi mare ca aici e buba. Fa ceva insa. Orice.

#44
xJully

xJully

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 10.09.2012
Ciudat (sau nu?) ca, pe o arie dedicata femeii, raspunsurile au venit numai de la barbati. :))

Dude, femeile-s diferite, n-ai cum s-o suprinzi fara s-o cunosti. Baga-te in seama si fa rost de un numar, o preferinta, una-alta. You're sweet, but take it easy. :))

#45
winter_dream

winter_dream

    e pericoloso sporgersi

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 18.07.2016

View PostCipry7, on 17 noiembrie 2016 - 22:34, said:

Ştiu, sunt dobitoc, ştiu...

Nu te mai ponegri. Si nu o mai ridica pe un piedestal pe ea. Nu cred ca esti dobitoc, probabil esti doar un timid, asta nu inseamna ca aia care nu-s timizi ar avea mai multe calitati decat tine, poate au considerabil mai putine, numai ca stiu sa si le scoata in fata. Oricat de greu ti-ar fi, cand iti vine sa faci ceva, fa, nu o sa te inghita pamantul. Mai e o chestie: sa nu-ti fie teama niciodata ca te vei face de ras in fata unei femei, intotdeauna aia care te va placea va vedea stangacia ca pe ceva amuzant, doar cele care nu te vor placea te vor vedea pampalau. Castigat vei fi doar tu, iti vei da seama daca esti placut sau nu si vei stii cum sa actionezi in continuare.

@xJully eu sunt femeie.

#46
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010
Sincer, am fost cam rezervat atunci când am vrut să fac acest topic. Am stat vreo 10 minute cu degetul pe butonul de publicare. Nu mă gândeam că voi primi sfaturi atât de frumoase şi importante pentru mine. Chiar m-au ajutat la moral. Credeam că voi fi luat non-stop la mişto şi voi sfârşi prin a cere ştergerea topic-ului. Vă mulţumesc foarte frumos pentru toate părerile de până acum! Posted Image

Dacă-mi va ieşi combinaţia, promit să postez aici prima poză cu noi doi împreună. Posted Image

View PostYOUR_GOD, on 17 noiembrie 2016 - 22:38, said:

Boss, ai gandire de pierzator. Las-o sa o combine altul care stie ce vrea. Tu astepti sa fii cucerit. Daca tipa arata asa bine, nu este pentru tine...sau ma rog, daca o vezi ca pe o regina, tot aia e.
Este om ca si tine si are aceleasi necesitati....si nu ma refer la sex. Nu gandi mare ca aici e buba. Fa ceva insa. Orice.
În cazul ăsta, recunosc că trebuie să-mi schimb mentalitatea. Chiar o văd ca pe o zeiţă, acum realizez...
Crede-mă, nu mă gândesc deloc la sex... Doar o vreau alături de mine, să-i simt căldura după o zi grea de muncă.

Edited by Cipry7, 17 November 2016 - 22:52.


#47
nt30per

nt30per

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 16.11.2016

View PostCipry7, on 17 noiembrie 2016 - 22:51, said:

Doar o vreau alături de mine, să-i simt căldura după o zi grea de muncă.

M-am prins, vrei o pisica.

#48
xJully

xJully

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 10.09.2012

View PostCipry7, on 17 noiembrie 2016 - 22:51, said:

Sincer, am fost cam rezervat atunci când am vrut să fac acest topic. Am stat vreo 10 minute cu degetul pe butonul de publicare. Nu mă gândeam că voi primi sfaturi atât de frumoase şi importante pentru mine. Chiar m-au ajutat la moral. Credeam că voi fi luat non-stop la mişto şi voi sfârşi prin a cere ştergerea topic-ului. Vă mulţumesc foarte frumos pentru toate părerile de până acum! Posted Image

Sansele erau de 50-50, ai avut noroc. :))

#49
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010

View PostCipry7, on 17 noiembrie 2016 - 22:51, said:

În cazul ăsta, recunosc că trebuie să-mi schimb mentalitatea. Chiar o văd ca pe o zeiţă, acum realizez...
Crede-mă, nu mă gândesc deloc la sex... Doar o vreau alături de mine, să-i simt căldura după o zi grea de muncă.
[...]Doar o vreau alături de mine, să-i simt căldura după o zi grea de muncă.
Esti singurul de pe forumul asta care nu se gandeste deloc la sex, lol.
Ideea este ca tu gandesti mereu cu doi pasi inainte. Si intr-o relatie de genul, asta insemna rigiditate. Uneori un "buna, ce faci?" face cat o mie de cuvinte. Dar nu vei tine seama de sfaturile noastre, ci o sa te macini in inima ta si ao sa dai vina pe viata ca e grea. Are pomul fructe, intinde mana sa le ei.
Avem tendinta sa transformam femeile in zeite. Unele vor sa fie tratate asa si este bine sa stai departe de ele. Cele mai multe vor sa le vezi ca pe oameni, pur si simplu.

Ce am ingrosat acolo e total gresit. Te incadrezi perfect in portretul urmaritorului. Tu o iubesti, ai deja copii cu ea, doar ca ea nu stie ca existi. Calmeaza-te. Si fa-o rapid, pentru ca esti pe cale sa faci o boacana maxima.

LE2: Si inca ceva... Nu este deloc asa cum crezi. Te-ai indragostit de o himera, o proiectie a idealului feminin pe care ai realizat-o in minte.

Edited by YOUR_GOD, 17 November 2016 - 22:59.


#50
craciuncostel

craciuncostel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 03.04.2005
Nu trebuie să faci cine ştie ce magie sau giumbuşliuc, că dacă ar fi fost aşa până acuma nimeni nu se mai însura. În mod normal este o chimie, se înfiripă ceva între ambii parteneri şi este suficient ca unul să facă un pas pentru ca imediat partenerul să îl facă pe următorul. Dar complexul de sine gen "nu ştiu ce găseşte la mine, ea, diva" ăsta strică toată treaba. Ţie ţi s-a pus pata, nu are sens să o mai lungim, ştim cu toţii cum a fost la anii noştri, ştiu şi acum fiecare moment, fiecare secundă de când am văzut-o până când am condus-o acasă prima data, şi tu o vezi ca pe o divinitate, deşi ea este, ca oricare altă reprezentantă a sexului frumos, doar o altă femeie.

Îţi sugerez să începi cu începutul. Să o conduci acasă. Să îi pregăteşti cafeaua la serviciu. Şi apoi la un moment x să o inviţi în oraş la un ceai, o cafea. Dacă simţi că merge... de acolo se continuă mai uşor.

#51
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostCipry7, on 17 noiembrie 2016 - 21:32, said:

Peste fix o lună este petrecerea de sfârşit de an a companiei la care lucrăm. Luaţi-mă la mişto, faceţi-mi ce vreţi, numai daţi-mi o idee... Ceva... Orice... Vă rooog?
Mulțumesc anticipat pentru timpul vostru! Posted Image

Ca barbat nu ai ce sa faci mai corect intr-o astfel de situatie decat sa-i arati ca esti interesat, chiar si numai fizic, dar intr-o maniera neangajanta, ca si cand ai avea alte 100 de oportunitati care asteapta la usa.
Daca e singura si e interesata de tine, va da niste semnale.  Daca insa e altcineva in viata ei cu care e avansata in relatie, cu perspective de casatorie, sansele tale se indreapta spre 2%. Femeile nu isi complica inutil viata daca au o siguranta in relatie si niste perspective de a se aseza la casa lor.

Poti vedea cam pe unde se plaseaza doar din aparente: femeile aflate intr-o relatie isi relaxeaza tinuta si nu mai sunt atat de atente cum arata in preajma altor barbati, in plus zambesc rar si stau in banca lor fara sa incerce sa se bage in seama - genul ala de atitudine linistita, nepasatoare.  Daca e cu tine in birou si o auzi ca ii suna telefonul iti cam dai seama din conversatie daca e vorba de un el sau de o ea la capatul celalalt al firului.

N-as vrea sa-ti dau sperante desarte, iti spun doar atat, sa arati deschis interes. Pentru un barbat este important sa nu stea ca fraierul.. mai bine risca sa se faca de ras decat sa stea ca boul... asta ti-o spun sigur.

PS:  N-as vrea sa ofensez pe nimeni dar vad multe sfaturi idioate mai sus.... O relatie nu se incepe intr-o maniera romantica decat in filme (flori, bomboane, facut cafele...), in viata reala se incepe intr-o maniera provocatoare, dand cartile pe fatza in interactiunea directa.  Ati vazut vreun leu in jungla sa se duca cu flori la leoaica?

Edited by rosix, 17 November 2016 - 23:13.


#52
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
Omule, invita fata undeva, si gata. Nu-i atat de proasta sa nu-si de seama ca-ti place de ea. Daca accepta, esti pe drumul cel bun.

#53
AlexRe

AlexRe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 03.02.2008
Nu trebuie sa o surprinzi cu nimic, se va speria si o vei pierde.

Vorbeste cu ea, putin cate putin, nu te hazarda, invit-o in pauza de la servici la o cafea, o zi , doua, daca totul decurge ok, invit-o si seara in oras, la sfarsit de saptamana. Cauta un local linistit, cu atmosfera placuta, nu trebuie sa abunde de romantism, o inviti sa o cunosti, sa vezi daca aveti lucruri in comun. Totul incet, frumos si cu tact, nu fi agresiv sau disperat ... clar o vei pierde.

Succes!

Edited by AlexRe, 17 November 2016 - 23:08.


#54
xJully

xJully

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 10.09.2012
Idee: adu-i fanfara sau ceva gigant de la Rio si canta-i o serenada. :D
Duuuuuude, stop freaking oooooooout. Spune-i "buna" si de acolo go with the flow.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate