Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 

Amplificator

  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
ritzi-pitzi

ritzi-pitzi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 10.07.2005
Salutare tuturor.

Am un subwoofer alpine 12d4 si un amplificator hertz HPC1D.Se aude bn,dar caut o statie un pic mai puternica cu urmatoarele caracteristici:
-max 900w rms putere nominala
-2ohm
-clasa D
-monobloc
-fuse <= 100 A
Am un loganel cu bateria Varta de 72 A si big 3.
Nu vreau sa adaug o a 2-a baterie.

#2
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,238
  • Înscris: 05.06.2002
si sa nu iei foc... literalmente, nu figura de stil.

#3
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,238
  • Înscris: 05.06.2002
a trecut moderatorul si a sters raspunsul, dar mie mi-a ramas notificarea pe mail cu ce ai scris. sa sti ca am vazut o Honda civic de sub un an vechime care a ars tocmai de la instalatia audio. la 900W reali ai un curent de 75 amperi, care este enorm. iti trebuie cabluri groase si contacte care sa duca acel consum. in plus o a doua baterie nu te rezolva de problema. tu ai nevoie de ceva care sa le incarce in ritmul in care consumi tu curentul, adica un alternator mai puternic. vezi, nu-i chiar asa simplu sa baiat de baiat...

Edited by Fane, 23 November 2016 - 09:11.


#4
ritzi-pitzi

ritzi-pitzi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 10.07.2005
daca era sa iau foc luam de mult...am cabluri de 35mm,atat big 3(cablu de sudura 35 mm,25% surplus curent) cat si kitu de instalare(rezista pana la 1500 w) ,papuci cupru..statia are UC 60A si n-am probleme...am investit o gramada de bani,asa ca nu imi fac griji pentru nimic....de la 900 w rms in sus,imi trebuie un condesator si o a2-a baterie in portbagaj,m-am interesat,mi s-a spus cum se face,dar nu vreau,si asa nu am loc in portbagaj din cauza sub-ului...nu intru in detalii...eu am cerut doar un exemplu de amplificator ce indeplineste acele conditii,doar atat.

Edited by ritzi-pitzi, 23 November 2016 - 10:37.


#5
razvy_zeus

razvy_zeus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 12.04.2010
Salut,
Eu zic ca poti sa mergi pe una din urmataorele variante :
- http://www.be-loud.r.../Micro-XL-1000/
- http://www.be-loud.r.../GTX/GTX-3000D/

Cat despre luat foc masina de la amplificator prea puternic eu zic ca nu se pune problema. Trebuie sa ai grija la legaturi sa fie facute bine sa nu faci vreun scurt altfel nu o sa ai probleme.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate