Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Noua Mazda CX-5 2017

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014

View Postct10dre, on 07 iunie 2017 - 20:23, said:


Sunt un  frustrat care ma gandeam sa-mi iau la u moment dat Ford mustang  , cam ca al tau Posted Image  Ce m-a oprit ,  motorul ala de 2.3l  folosit pe o duba din 80 , fost cosworth parca ,  la care i-au mai adaugat injectie directa si  o turbina  si aia e ,mare tehnologizare .  A , sa nu uit ,  mi se pare mie sau a luat 2 stele la NCAP  , din cauza ca centurile  sunt prea prost pozitionate iar  airbagurile nu se umfla suficient ?  Te-au chemat la recall pentru izolatia aia care lipseste pe langa motor si e pericol sa ia foc ?

Ca oi fi eu frustrat e adevarat sau nu ,  dar tu sigur nu esti expert in masini Posted Image
Comparatia mea era facuta cu Q5-ul din 2013 , nu stiu daca a mai aparut vreun facelift pana acum , nu ma omor dupa VAG,  mi se par insipide si plictisitoare. CX5 chiar are un interior misto ,  de la plastice de calitate,  pana la elementele cromate care chiar sunt din metal , fata de concurenta cu plastic vopsit. Da impresia de calitate  si sunt genul de om care gaseste chichita la orice , nu ma impresionez usor. Ce mi se pare aiurea ,  sunt scaunele o idee cam mici pentru gabaritul meu , dar o sa fac test drive cand ajung masinile de test in tara si-mi las impresiile aici.
Bine.

#38
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,619
  • Înscris: 02.10.2009
Am vazut varianta "europeana" a noului CX-5 (era in gara in Valencia si roiau curiosii in asteptarea trenului...) era prezentata varianta de top (piele, extra, etc). Chiar arata a masina adevarata, fara pretentii de lux dar cu multe lucruri care se intalnesc la masinile premium.
Problema este intr-adevar la oameni si perceptia lor, mai ales la aceia la care conteaza "numele", mandria, mai mult decat realitatea si folosul avut de pe urma masinii. Pe cei mai multi, daca-i intrebi ce vor de la o masina vor spune repede "sa fie ca  MB sau Audi", sau mai stiu eu ce nume de marca cu nume mare, dar la detalii concrete, mai ales cele legate de aspect sau interior incep sa nu poate diferentia intre calitate si supra-calitate, intre satisfacerea unei nevoi si exagerare in aceasta directie.

Edited by Rosebud09, 07 June 2017 - 20:40.


#39
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005
@ct10dre
La BDT Splai, București, au mașinã de drive test. Diesel, intr-adevar.

#40
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
Multumesc , dealerul de la Cta  spunea ca vin doar peste 3 saptamani .

#41
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/atTVvHGCZ0o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#42
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002
Test drive Mazda CX-5 G194 2.5l AT6 video 1 of 5

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate