Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Vătămare din culpă

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#55
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
functie de volumul de lucru la parchetul respectiv... o luna, doua, noua...
oricum, fara plangere nu poti fi trimis in judecata!

Edited by Nero-d, 16 November 2016 - 19:46.


#56
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Minunat.
Nu înțeleg. Nu am sunat la 112, dar am fost la spital și exact acolo am luat legătura cu Poliția.

#57
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
dap...
faptul ca nu ai sunat te poate aduce suspiciuni...
oricum, parchetul trebuie sa se lamureasca intai ce cerceteaza (lovire, vatamale, LCM, etc) pe baza actelor si certificatelor medicale si pentru asta... copilul trebuie sa iasa din spital si de sub ingrijire medicala, cu alte cuvinte trebuie sa fie recuperat complet!

#58
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Păi, avea rană ușoară la cap, cucui, și nasul rupt, dacă am înțeles bine. Mi s-a zis că era ok. Dar dpdv legal, nu știu ce schimbă. Mama neatentă, eu am condus corect, am respectat legea, i-am dus la spital. Repet, copilul era ok, plângea, în mașină a ta ut, apoi a plâns. Nu înțeleg cu ce am greșit eu. Legea îmi permite să-l duc eu la spital. Să înțeleg că după toate astea, cineva poate considera că tot eu mai trebuia să fac ceva.

#59
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
eu sunt de partea ta... empatizez (cu toate ca nici nu vreau sa-mi inchipui prin ce poate trece o persoana intr-o asemenea situatie)
daca as fi de partea adversa, din cate ai povestit tu, as gasi motive sa-ti fac zile grele!
hope for the best but prepare for the worst!

e foarte dificil cu accidentele astea cu victima... trebuie sa te bucuri daca scapi basma curata, chiar daca nu-i vina ta!

Edited by Nero-d, 16 November 2016 - 20:16.


#60
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Dupa ce am analizat si reanalizat cum am procedat si tinand cont de faptul ca victima era de etnie rroma iar accidentul s-a petrecut intrun cartier marginas al orasului, locuit in majoritate covarsitoare de membrii respectivei etnii, consider ca am procedat corect. Astept, bineinteles decizia organelor in drept.

#61
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006
Daca politia ar fi considerat ca ai procedat ilegal,adica ai plecat de la locul accidentului fara sa ti se permita,sau ai miscat victima fara sa ti se permita,sau orice altceva,deja aveai dosarul penal deschis deja in ziua cand s-a intamplat.
Dar tu n-ai asa ceva.
Solutia procurorului poate fi:
-retrimiterea dosarului pentru completari organului de politie.
-cererea de condamnare,conform Codului Penal.
-clasarea cazului.

ps.
Va rog,nu mai amintiti de NUP sau SUP.Nu mai exista asa ceva.

#62
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Dar au întocmit dosar, nu știu cum îi spunea. Poate fi penal... Era ceva gen vătămare din culpă. Nu mă pricep, dar cred că poate fi penal. Sau...Nu știu.

#63
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Y_G,  se deschide automat. Chiar dacă erai singur în mașină și te loveai în urma unui accident de care TU ai fi fost responsabil, tot se deschidea dosar de cercetare penală.

Rezoluțiile pot fi cele de mai sus... Dosarul deschis nu înseamnă că ești neapărat vinovat ci că trebuie investigata situația, așa cere procedura . Atât!

#64
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006

 YOUR_GOD, on 17 noiembrie 2016 - 17:07, said:

Dar au întocmit dosar, nu știu cum îi spunea. Poate fi penal... Era ceva gen vătămare din culpă. Nu mă pricep, dar cred că poate fi penal. Sau...Nu știu.
dosar de cercetare penala.

Edited by _Smiley_, 17 November 2016 - 18:02.


#65
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Da, cam asa ceva. Stiti, este ciudat. Eu stiu cum conduc, cunosc legea, stiu ca nu am gresit, dar faptul ca urmeaza ceva, independent de vointa mea, nu prea-mi da pace.
Ma gandeam sa merg la spital si sa intreb mediculd e starea copilului. Credeti ca putea fi ranit grav la 30 km pe ora?  Mentionez ca ii curgea sange din nas si avea un cucui...un cerc marisor, alb, proeminent, in urma impactului cu asfaltul, as zice. S-a lovit din masina cam din spate, as zice si era imbracat grosut. A fost lucid pe drum si ractiona la discutia mea mama sa.

#66
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Wrong post.

Edited by YOUR_GOD, 02 December 2016 - 19:32.


#67
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

 dorin_2k, on 16 noiembrie 2016 - 15:15, said:

Scuze de intarziere. De fapt, de neatentie. Acum am recitit subiectul si urmarind cu mai multa atentie, am vazut cererea ta. Nu am o poza anume, dar iau una de pe net si fac modificari pe ea, dupa cum imi amintesc.

 Nero-d, on 16 noiembrie 2016 - 19:36, said:

n-ai chemat politia sa faca cercetare la fata locului deci aia poate sa declare ce vrea mușchiul ei...
Au fost acolo, s-au facut poze. Nu stiu daca am mai scris. Ma aflam intr-un cartier locuit in proportie de 99% de minoritati. Orice urmeaza, am procedat corect plecand.

Am citit PV. Ce altceva pot spune sau scrie politistii?

#68
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Acum două săptămâni, am primit înștiințarea.  O grămadă de timp a durat.
Da, nu am încălcat legea.

Subiect închis.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate