Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Televizoare OLED [discuții doar despre OLED]

* * * * - 27 votes
  • Please log in to reply
41425 replies to this topic

#37
rrogue

rrogue

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 29.05.2006
@blasterus - stiu de lgblack - eu intelesesem ca va fi de maine 7.999Lei pentru oricine (fara voucher-ul de la lgblack).
@Calin_fdx - am inteles bine? va fi pretul de lista (pentru toata lumea) 7.999 de maine la MediaGalaxy? Si daca da - ne poti spune de unde ai aceasta informatie?
Mersi!

#38
blasterus

blasterus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 30.11.2007

 Calin_fdx, on 16 noiembrie 2016 - 23:05, said:

Obiectiv vorbind, sunt inca impartial in afirmatii. Pana nu testez o unitate calibrata cu metariale video uzuale (cele din propriul arsenal cu care sunt obisnuit) si din care mai postez de obicei poze, nu pot spune WOW dar daca vine vorba de samsung....sory...ultimle 2 KS9002 calibrate sunt sub asteptari. Mai bune mi s-au parut 65KS8002 si 55KS8002.
Tocmai ai expus unul dintre motivele pt care nu sunt si nu o sa fiu vreodata fan Samsung. Si eu am avut o dezamagire cu JS9500 side by side cu vechitura din 2011.

@rrogue

Nu stiu ,  nu am informatii din interior.

Edited by blasterus, 16 November 2016 - 23:19.


#39
RafyTV

RafyTV

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.11.2016

 rrogue, on 16 noiembrie 2016 - 23:06, said:

@blasterus - stiu de lgblack - eu intelesesem ca va fi de maine 7.999Lei pentru oricine (fara voucher-ul de la lgblack).
@Calin_fdx - am inteles bine? va fi pretul de lista (pentru toata lumea) 7.999 de maine la MediaGalaxy? Si daca da - ne poti spune de unde ai aceasta informatie?
Mersi!
Salutare! EU pot confirma ca de maine pana pe 23 OLEDUL B6 v-a fi la doar 7.999 lei! Sunt reprezetant Media Galaxy Arad.

 rrogue, on 16 noiembrie 2016 - 23:06, said:

@blasterus - stiu de lgblack - eu intelesesem ca va fi de maine 7.999Lei pentru oricine (fara voucher-ul de la lgblack).
@Calin_fdx - am inteles bine? va fi pretul de lista (pentru toata lumea) 7.999 de maine la MediaGalaxy? Si daca da - ne poti spune de unde ai aceasta informatie?
Mersi!
Salutare! EU pot confirma ca de maine pana pe 23 OLEDUL B6 v-a fi la doar 7.999 lei! Sunt reprezetant Media Galaxy Arad.

Câte bucăți să vă pun deoparte,băieți?

Edited by RafyTV, 16 November 2016 - 23:55.


#40
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,078
  • Înscris: 11.08.2007
Unde se gaseste la noi tv-ul asta?
http://www.lg.com/us...tv?returnFlag=Y
Cel de 55" nu l-am gasit pe nicaieri, sau are poate alta denumire la noi?!

#41
RafyTV

RafyTV

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.11.2016
Doar 65" este in Romania,cred. Cel putin noi il avem doar pe acela! La 19.999 lei

#42
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,078
  • Înscris: 11.08.2007
Doar pe cel de 65 l-am gasit si eu , dar e si prea mare si foarte scump!

#43
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,725
  • Înscris: 06.08.2004

 rrogue, on 16 noiembrie 2016 - 22:57, said:

De unde stii ca va fi 7.999Lei de maine la Media Galaxy?

Felicitari pentru achizitie @Cris007 !

Eu ma tot gandesc si razgandesc daca sa iau B-ul sau daca sa mai astept o zi - doua - poate prind o reducere la seria C.
Nu ma pasioneaza deloc partea de curved (chiar ma enerveaza) dar 3D-ul se vede super pe OLED si acesta este motivul pentru care tind catre C.
Eu nu am mai luat 3D fiindca am alternativa de 3D pe proiector. Dupa parerea mea, experienta 3D cea mai buna o ai pe ecran mare, 55" e prea putin.

Impresii noi: wow ce unghiuri de vizualizare sunt la oled! Cand intru in camera vad televizorul dintr-o parte, cam 160 grade, am ramas blocat sa vad ca inca imi dau seama perfect ce se vede pe ecran. La VA-ul Sony nici gand de asa ceva. Iar culorile sunt aceleasi si la 160 grade. Intr-adevar incredibil. Nici la IPS nu am vazut asa ceva, sincer.

 AndreiNR, on 16 noiembrie 2016 - 21:30, said:

Nu știu.  Televizoarele mele sunt folosite puțin pe cablu iar aranjarea UPC-ului după atâția ani de zile are ceva "logica" pentru mine.
O sa caut informații.  
Zi ca nu-i fain WebOS. .Posted Image

LE : te ajuta? http://www.lgwebos.c...s-channel-sort/
E fain WebOS-ul, pacat ca nu au reusit in piata de mobile, intotdeauna mi-a placut. Ma distreaza ca pentru prima oara folosesc si eu voice search; pe telefon (iOS) tin Siri in italiana ca altfel nu ma intelege in engleza mea, si ma enerveaza. O sa fie complicat cred cu aplicatiile insa, Amazon Video nu apare, probabil ca e vreo problema cu regiunea, nu stiu daca are sideload, filmstruck nu stiu daca o sa aiba, ... tot la un Shield TV cred ca ajung din pacate. In rest e fain.

Link-ul ala e exact ce cautam, o sa incerc sa vad daca mai e valabil ca vad ca e din 2015.

Edited by Cris007, 17 November 2016 - 06:12.


#44
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,725
  • Înscris: 06.08.2004

 AndreiNR, on 16 noiembrie 2016 - 21:30, said:


Da, a mers. Thx!

#45
RafyTV

RafyTV

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.11.2016
Uitati aici baieti,pretul Oledului B6 55" pe Amazon si cat e la noi : https://www.amazon.c...ref=tsm_1_fb_lk
Vs
http://mediagalaxy.r...cm-lg-oled55b6j
:)

#46
RafyTV

RafyTV

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.11.2016

 RafyTV, on 17 noiembrie 2016 - 11:05, said:

Uitati aici baieti,pretul Oledului B6 55" pe Amazon si cat e la noi : https://www.amazon.c...ref=tsm_1_fb_lk
Vs
http://mediagalaxy.r...cm-lg-oled55b6j
:)
Pe Amazon.de e chiar si mai scump:
https://www.amazon.d...Op6L&ref=plSrch

#47
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,033
  • Înscris: 14.06.2013
Te rog sa compari preturile din Europa. Vei avea surprize. În America e alta piată,  alte taxe, se fac în Mexic și sunt destui care se plâng de ele.

Iar eu când văd discount mă întreb de câteva ori de ce e mai ieftin. În general lucrurile ieftine ascund ceva..Și oamenii :)



#48
dorubm

dorubm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 03.01.2011
Si-n Bv , inca din primele minute de la deschiderea magazinului un tip astepta nerabdator sa-si ia acest tv . Eram doar eu cu el la raionul cu tv-uri , ca inca pe vanzatori nu prea-i vedeam ( si care erau , erau ocupati cu schimbari de postere prin magazin ) si intrand in vorba mi-a spus ce asteapta sa i se aduca din spate ...( oled-ul ).  
La raft , la modelul expus inca nici nu apucasera sa schimbe eticheta de pret de la 8999 la 7999 RON ; Era foarte entuziasmat tipul ( il si inteleg ) acum  cred ca omul deja se bucura de el...Posted Image

( Omul din cate am inteles a trecut de pe Samsung ( ceva mai slabut - parca ceva 6400 spusese ) pe acest tv. )

Ma bucura ca a scazut pretul acestui oled , ( ar trebui sa forteze si concurenta ( samsung ) sa scada si ei preturile LED Tv urile lor )

Edited by dorubm, 17 November 2016 - 17:28.


#49
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 11.08.2016
Nu va suparati (prea tare) pe mine pt. urmatoarea postare, dar nu i se pare nimanui cel putin ciudat ca a aparut brusc (mai exact aseara) o persoana care pretinde ca este angajat Media Galaxy si se ofera sa ne (va) pastreze cateva bucati dintr-un produs pe care nici strainii cu salarii mai mari nu ar fi dispusi sa-l cumpere? Parca urmeaza sa se vanda ca painea calda... Totusi, vorbim de aproape 2000$ (DOUA MII DE DOLARI). Doar ca nu ne-a facut cu ochiul... asa... virtual.

Magazinul cunoaste aceste practici ale angajatilor de a "vana" clientii? Desi nu m-ar mira sa le si incurajeze, avand in vedere reclamele inselatoare pe care le fac TOATE magazinele de electronice (si nu numai) din Romania (de asemenea, si nu numai).

Iar aceasta persoana a aparut la foarte scurt timp dupa ce Calin_fdx ne-a asigurat ca TV-ul urmeaza sa fie vandut cu acel pret fara sa specifice sursa informatiei, desi a fost intrebat de 2 ori...

Vorba 'ceea: Care-i faza???

#50
Andi Pavel

Andi Pavel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,967
  • Înscris: 06.02.2006

 MediumPlayer, on 17 noiembrie 2016 - 21:23, said:

Vorba 'ceea: Care-i faza???

Păi io nu prea înțeleg cu ce te deranjează pe tine...Dacă sunt mai mulți interesați și omul poate păstra câteva bucăți, de ce nu?
E foarte bine că MG au prețurile astea.

#51
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 11.08.2016
Am mentionat in postul initial, mi se pare ciudata abordarea clientilor pe un forum si coincidenta aparitiei persoanei la foarte scurta vreme dupa ce fuseseram asigurati de un anumit lucru de o alta persoana care nu a dorit sa mentioneze sursa informatiei.

Nu am nimic cu pretul in sine, ci modul in care ne-a fost prezentata oferta, de parca produsul s-ar vinde ca painea calda. Desi, oricate superlative i-am acorda TV-ului si oricat si-ar dori magazinul sa aiba succes la vanzarea lui, e imposibil sa se intample asta. Vorbim de un produs care costa vreo 3 salarii medii in Romania...

Edited by MediumPlayer, 17 November 2016 - 21:54.


#52
dorubm

dorubm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 03.01.2011
Oled 55C6V la 7999 Ron la emag dimineata

Attached Files


Edited by dorubm, 18 November 2016 - 00:10.


#53
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 11.08.2016
E si la evomag tot cu 8000 de lei (modelul cu B6): http://www.evomag.ro...I-2743322.html.

Ma face sa cred ca s-au inteles intre ei toti. Posted Image

Edited by MediumPlayer, 18 November 2016 - 00:57.


#54
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,622
  • Înscris: 06.03.2005
Nu s-au inteles, LG a impus vanzarea fix la pretul ala.
Oricat de ciudat at parea la noi mai exista inca vechi practici comerciale, adica mori cu banu in buzunar, nu gasesti sa cumperi ce vrei cand vrei, trebuie sa te descurci sa procuri ceva anume.Cu ocazia BF multi vor ramane cu buza umflata, nu vor mai gasi ce vroiau nici la pretul vechi, se vor vinde toate la gramada, alte stocuri probabil la anu.
Ca se vand sau nu, nu afecteaza venitul salariatilor magazinului, la salariile lor ce pot primi extra este derizoriu.Nu exista salariati zelosi, nu este afacerea lor si nu dau doi bani pe ce se vinde si daca se vinde.
Ieri vorbeam cu cineva care asteapta de 4 luni in nenorocit de Opel standard fara vreo optiune speciala si a fost anuntat ca este posibil sa mai intarzie 2 luni.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate