Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Televizoare OLED [discuții doar despre OLED]

* * * * - 27 votes
  • Please log in to reply
41418 replies to this topic

#16255
steaua23

steaua23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,331
  • Înscris: 25.10.2009

View Postandrey_tia, on 10 decembrie 2020 - 01:16, said:


daca te mai ajuta cu ceva, iti pot face o poza la A8 modelul de 65.
Piti sa-mi trimiti daca nu e deranj! Merci

#16256
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Știe cineva cum e cu subtitrările la C7 pentru conținut 4k? La unele arată subtitrarea, la altele nu.  Chiar dacă materialul are mai multe subtitrări, nu arată niciuna.
O să încerc cu subtitrare separat, dar mi-e că nu o ia nici așa.
A găsit cineva vreo soluție?

#16257
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,176
  • Înscris: 16.10.2008
Playerul lui nu merge cu subtitrari incluse in container,daca sunt mai multe. Daca e doar una e posibil sa mearga.
Ca idee , playerele de pe toate TV-urile sunt destul de simpliste ,"spartane" chiar". Si din motivul asta nulti folosesc mediaplayere sau BD playere.

#16258
Srachi

Srachi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,281
  • Înscris: 05.10.2005
Pe playerul intern la B9 merg subtitrări atât externe (srt, etc.) cât si cele interne din container chiar dacă sunt mai multe si sunt afișate corect cu diacritice. Se poate seta mărime, pozitie, culoare!
Trebuie sa nu fiu de acord cu @edigee, playerul din ultimele versiuni de pe Webos e chiar foarte bun, citește si remuxuri la filme in Dolby Vision dual layer din container mp4. Singura limitare mare al lui este ca nu citeste pistele sonore Atmos TrueHD dar se descurcă cu Atmos din Dolby Digital Plus, dacă nu ar fi avut limitarea asta ar fi fost chiar perfect si departe de "spartan"
Ah da, am uitat sa zic ca reda si din rețea nu e nevoie de HDD-uri pe USB.

Quote

Știe cineva cum e cu subtitrările la C7 pentru conținut 4k? La unele arată subtitrarea, la altele nu.  Chiar dacă materialul are mai multe subtitrări, nu arată niciuna.

Asigură-te că subtitrarea are exact același nume ca si fișierul cu filmul.

Edited by Srachi, 11 December 2020 - 08:19.


#16259
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 11.01.2007
Completez la play-ul din rețea,cu B9. Folosesc în paralel DLNA-ul din Windows cu cel LG(Smart Share). La același tip de fișier,cu sub extern dar și cu cele interne,pe DLNA Win nu-mi deschide sub extern,doar cele interne. Pe SmartShare merge exemplar. Bineînțeles că au aceeași nume(mkv+srt).
Dacă playerul intern ar decoda și Dolby TrueHD(loseless) ar fi playerul perfect. Pentru asta aș lua un Chromecast 2020 de probă,ce ar fi introdus direct în sistemul de sunet.

#16260
hariseldon01

hariseldon01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 07.10.2018

View PostSrachi, on 11 decembrie 2020 - 08:15, said:

Pe playerul intern la B9 merg subtitrări atât externe (srt, etc.) cât si cele interne din container chiar dacă sunt mai multe si sunt afișate corect cu diacritice. Se poate seta mărime, pozitie, culoare!
Trebuie sa nu fiu de acord cu @edigee, playerul din ultimele versiuni de pe Webos e chiar foarte bun, citește si remuxuri la filme in Dolby Vision dual layer din container mp4. Singura limitare mare al lui este ca nu citeste pistele sonore Atmos TrueHD dar se descurcă cu Atmos din Dolby Digital Plus, dacă nu ar fi avut limitarea asta ar fi fost chiar perfect si departe de "spartan"
Ah da, am uitat sa zic ca reda si din rețea nu e nevoie de HDD-uri pe USB.



Asigură-te că subtitrarea are exact același nume ca si fișierul cu filmul.
pe c9 idem...si se misca excelent fara sacadari si freez-uri. mare pacat ca au scos dts si ca au bagat limitarea la atmos true hd. altfel era perfect !

#16261
piticu2015

piticu2015

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 16.06.2015
Cei cu LG (B8/B9/C8/C9) puteti sa verificati o chestiune a scos LG din Content Store aplicatia Cloud Photo & Video ?!
Am dat un reset la TV si am ramas fara ea, vad ca acum nu-mai apare la search!  Si este singura care, departe de a fi perfecta, stia sa se lege la Google Photos account din webOS :(

#16262
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,664
  • Înscris: 23.10.2006
La B8 nu este.

#16263
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
@Srachi, am verificat să fie același nume, tot nu merge. Le-am pus și în același folder, am încercat tot ce se poate încerca.
Sunt din ăla care vedea filmele de pe cd-uri, AVI :D Am trecut prin toate etapele.
E ceva dubios cu playerul integrat în tv. Păcat.
@edigee, îmi pare rău că iar ai dreptate :D

#16264
Jean-Luc_Picard

Jean-Luc_Picard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,776
  • Înscris: 04.10.2014
Eu zic să vă gândiți că numai decodorul MPEG/HEVC de o calitate corespunzătoare costă ceva. Producătorii de player-e, de exemplu Oppo, și-au dezvoltat propriile circuite integrate pentru funcția asta. Soluțiile soft, de exemplu PowerDVD, sunt foarte deficitare la capitolul acesta; am încercat să-l folosesc pe acesta din urmă instalat pe laptop pentru a nu mai căra player separat după mine și m-am lăsat păgubaș. Poate doar madVR să fie mai bine construit, dar și are nevoie de ceva resurse.

#16265
steaua23

steaua23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,331
  • Înscris: 25.10.2009

View PostReactor2015, on 11 decembrie 2020 - 11:07, said:

@Srachi, am verificat să fie același nume, tot nu merge. Le-am pus și Ă®n același folder, am Ă®ncercat tot ce se poate Ă®ncerca.
Sunt din ăla care vedea filmele de pe cd-uri, AVI :D Am trecut prin toate etapele.
E ceva dubios cu playerul integrat Ă®n tv. Păcat.
@edigee, Ă®mi pare rău că iar ai dreptate :D
Ai incercat cumva sa descarci subtitrarea din nou si s-o inlocuiesti in folder?

#16266
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Am încercat și varianta asta :D Tot nu vrea.

#16267
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,176
  • Înscris: 16.10.2008
Daca fisierul video are deja in el subtitrari incluse e posibil sa apara probleme la subtitrarile externe.
Scoate cu mkvtoolnix subtitrarile incluse si pune doar aia externa.

Edited by edigee, 11 December 2020 - 18:24.


#16268
hariseldon01

hariseldon01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 07.10.2018

View PostReactor2015, on 11 decembrie 2020 - 11:07, said:

@Srachi, am verificat să fie același nume, tot nu merge. Le-am pus și în același folder, am încercat tot ce se poate încerca.
Sunt din ăla care vedea filmele de pe cd-uri, AVI Posted Image Am trecut prin toate etapele.
E ceva dubios cu playerul integrat în tv. Păcat.
@edigee, îmi pare rău că iar ai dreptate Posted Image
si de aici se vede, ca LG, chiar lucreaza...in 2 ani, de la c7 la c9 sau CX, se vede evolutia...pacat de acel DTS, la CX...

#16269
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
@edigee. Am făcut treaba aia în trecut și a mers. Dar dacă stau să fac așa la fiecare film, n-am făcut nimic.
Văd, mă orientez, m-am ambiționat să nu dau atâția bani pe un player dedicat. A, eventual un Oppo. Dar nu mai sunt noi și cu garanție.

#16270
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,392
  • Înscris: 06.11.2014
Resigilate la emag: pe alese 55GZ950, la 5000 lei, o bucata 55GZ1500 la 7500 lei sau 2x55B9SLA resigilate la 4800 lei bucata.

Edited by iZet, 11 December 2020 - 23:03.


#16271
andrey_tia

andrey_tia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 15.01.2008

View Poststeaua23, on 10 decembrie 2020 - 09:24, said:


Piti sa-mi trimiti daca nu e deranj! Merci
Poftim

View PostCalin_fdx, on 10 decembrie 2020 - 08:41, said:

Dupa, sa revii aici cu un feedback. Acceeasi recomandare pentru userul @grofudaniel. Mai mult face calibrarea decat procesorul futurist in specificatii, cu condiția să îi dai material video de calitate.
cu siguranta. Avand in vedere ca sotia (total pe langa subiect) a vazut diferenta intre A8 si un alt Sony (65fx9005) de la primele videoclipuri, am mari asteptari de la performantele post calibrare.

Attached Files


Edited by andrey_tia, 12 December 2020 - 00:02.


#16272
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Am o intrebare pt.toti colegii posesori de oled.....voi ati luat si extragarantie la tv-uri?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 1 anonymous users

Printdivision

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate