Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Procedura emigrare in Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
CTP2016

CTP2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 30.12.2015
Tocmai ce m-am intors dupa 3 saptamani petrecute alaturi de iubita mea in Argentina si Brazilia. Ne-am cunoscut acum doi ani de zile, si cred ca a fost un fel de dragoste din aia, unica, speciala. Amandoi avem peste 30 de ani, deci nu mai suntem adolescenti sa actionam la impuls. Ea a venit anul trecut in Romania. Am petrecut aproape 3 saptamani de concediu impreuna. Acum m-am intors de la ea, cu un mare gol in suflet. Ma gandesc la modul serios sa o aduc in tara sa traim impreuna. Care sunt posibilitatile legale de a reusi sa o integrez legal in Romania!?

#2
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
E braziliancă sau argentiniană?

#3
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Ii pui pirostriile si o faci romanca .

#4
CTP2016

CTP2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 30.12.2015

View Postandroholic, on 14 noiembrie 2016 - 17:07, said:

E braziliancă sau argentiniană?

Argentiniana
:)

#5
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007

View PostCTP2016, on 14 noiembrie 2016 - 17:03, said:

Ma gandesc la modul serios sa o aduc in tara sa traim impreuna. Care sunt posibilitatile legale de a reusi sa o integrez legal in Romania!?


dar pe ea ai intrebat-o? Ca s-ar putea sa ii convina mai mult Argentina....


iar procedura este publica. Da si tu o cautare, asa , sa iti mai umpli golul din suflet. :)

Edited by pierre_de_timp, 14 November 2016 - 17:15.


#6
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View PostCTP2016, on 14 noiembrie 2016 - 17:09, said:


Argentiniana
:)
Norocosule ;)  Argentina,  sânge fierbinte, pasiune de la agonie până la extaz și viceversa. Păi ia-o de nevastă, legal. Dar ai grijă să nu o trădezi în amor, argentiniele îți taie gâtul noaptea în somn ori te opăresc pe față dacă le înșeli, sunt geloase până la extrem. Uită de aventurile extraconjugale. ;)

#7
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Ea vrea ?

#8
CTP2016

CTP2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 30.12.2015

View Postpierre_de_timp, on 14 noiembrie 2016 - 17:14, said:

dar pe ea ai intrebat-o? Ca s-ar putea sa ii convina mai mult Argentina....

Iei ii place si in RO, si in Argentina. Mi-a zis clar ca ma asteapta sa stau cu ea acolo, si ca va inchiria un apartament mai mare.

#9
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007

View PostCTP2016, on 14 noiembrie 2016 - 17:17, said:

Iei ii place si in RO, si in Argentina. Mi-a zis clar ca ma asteapta sa stau cu ea acolo, si ca va inchiria un apartament mai mare.
adica nu prea ii vine prin cap sa se mute in romania..... de inteles..... Nu ca argentina ar fi raiul pe pamant dar....... cred cumva ca e mai usor pentru tine sa te integrezi acolo decat ea in romania. Sincer.

#10
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Maritati-va si ea isi ia cetatenia romana si tu argentiniana
In felul asta puteti sta unde vreti
Raspunsul e intr-o doara , ea a zis ca ii place si in ro, inseamna ca nu prea ii place
Acolo sta intr-un oras mare ?
Aici in ce oras ?
Baga mai multe detalii sa avem si noi un subiect

#11
CTP2016

CTP2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 30.12.2015

View Postandroholic, on 14 noiembrie 2016 - 17:15, said:

Norocosule Posted Image  Argentina,  sânge fierbinte, pasiune de la agonie până la extaz și viceversa. Păi ia-o de nevastă, legal. Dar ai grijă să nu o trădezi în amor, argentiniele îți taie gâtul noaptea în somn ori te opăresc pe față dacă le înșeli, sunt geloase până la extrem. Uită de aventurile extraconjugale. Posted Image

Si de asta mi-e frica. Ar cam trebui sa plec din orasul unde sunt acum, dar nu de alta sa nu se paruiasca cu alte foste. Am simtit asta. E destul de posesiva. A fost o lady, in tot concediul. Nu m-a lasat sa scot un pesos din buzunar.

View Postpierre_de_timp, on 14 noiembrie 2016 - 17:20, said:

adica nu prea ii vine prin cap sa se mute in romania..... de inteles..... Nu ca argentina ar fi raiul pe pamant dar....... cred cumva ca e mai usor pentru tine sa te integrezi acolo decat ea in romania. Sincer.

Eu ma pot integra cam oriunde. Oricum lucrez ca freelancer de vreun an bun.
S-ar muta si in RO cu mine. S-a integrat in peisaj si-i place de rudele si familia mea. A invatat si romaneste "un poco".

#12
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View PostCTP2016, on 14 noiembrie 2016 - 17:20, said:


Si de asta mi-e frica. Ar cam trebui sa plec din orasul unde sunt acum, dar nu de alta sa nu se paruiasca cu alte foste. Am simtit asta. E destul de posesiva. A fost o lady, in tot concediul. Nu m-a lasat sa scot un pesos din buzunar.
Ai mare grijă. E clar, ești în posesia ei deja, argentiniene iubesc cu toți porii, cu toată inima, la ele nu merge cu jumătăți de măsură. Din moment ce te vrea acolo ai mare grijă, să nu o înșeli că te face bucăți cu cuțitul când dormi, nici nu vei ști când treci pe lumea cealaltă. Ultima senzație pe care o vei simți va fi gâlgâitul sângelui în gât și privirea ei plină de ură, gelozie și răzbunare.

#13
CTP2016

CTP2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 30.12.2015

View Postpetre69, on 14 noiembrie 2016 - 17:20, said:

Maritati-va si ea isi ia cetatenia romana si tu argentiniana
In felul asta puteti sta unde vreti
Raspunsul e intr-o doara , ea a zis ca ii place si in ro, inseamna ca nu prea ii place
Acolo sta intr-un oras mare ?
Aici in ce oras ?
Baga mai multe detalii sa avem si noi un subiect

Momentan sta in Buenos Aires, de origine dintr-un oras mai mic din nord, aproape de Brazilia.
Eu Timisorean Posted Image
A ramas indragostita de Timisoara, iar Bucurestiul il simte ca un Buenos Aires (de fapt cam seamana).

Edited by CTP2016, 14 November 2016 - 17:27.


#14
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007
Dute-n Argentina
Că-i ieftină benzina,
Şi de se nasoleşte,
Că pesosu' lipseşte,
Abandonezi gagica,
Şi-o tai în Românica...

#15
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Atunci bucurestiul e mai ok decat timisoara pt ea

#16
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,515
  • Înscris: 30.10.2003
Bai, din experienta altora eu as zice sa-i cunosti parintii. Am mai intalnit un caz Romania Venezuela si cu o luna inainte de nunta au venit parintii ei si au stricat totul.

#17
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View PostCTP2016, on 14 noiembrie 2016 - 17:23, said:

A fost o lady, in tot concediul. Nu m-a lasat sa scot un pesos din buzunar.
WTF did I just read?

#18
CTP2016

CTP2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 30.12.2015

View PostBursul, on 14 noiembrie 2016 - 17:36, said:

Bai, din experienta altora eu as zice sa-i cunosti parintii. Am mai intalnit un caz Romania Venezuela si cu o luna inainte de nunta au venit parintii ei si au stricat totul.

Parintii ei sunt ok. Am stat cateva zile la ea in oras. Ma stiu deja toate rudele ei.

View Postpetre69, on 14 noiembrie 2016 - 17:36, said:

Atunci bucurestiul e mai ok decat timisoara pt ea

Sincer as cam intindeo din Romanica dar nu in SudAmerica, iar cetatenia ei romana ne-ar fi de ajutor la amandoi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate