Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Audi A7 2.0 TFSI 252CP

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#55
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007
aproape 17,000km. Am mers si 1,000km pe autostrada. consum mediu in jur de 8.4. Viteza medie 130km/h. rezonabil as zice. In rest masina merge bine, ne-am mai imprietenit (tot incerc sa o marit pentru un serie 5...fara succes deocamdata). Am ajuns sa apreciez scaunele, foarte placute la drum lung, am facut 11 ore intr-o zi, drum intins, pot spune ca am ajuns acasa aproape ca nou - cred ca si suspensiile si-au spus cuvantul. La categoria "neplacute" - directia - prea vaga si nesigura pentru gustul meu. In rest fara probleme.

#56
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,988
  • Înscris: 15.06.2007
17000km facuti de tine sau total de la cei 12000km la care ai primit-o?

#57
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007
total. acum ca m-ai intrebat parca sa zic ca avea 10,500km cand am primit-o? poate am gresit cand am zis 12,000. oricum, cam pe acolo. merg putin cu ea, servici si inapoi, un singur drum de 1,000km mai lung, in rest prin preajma, pana se incalzeste. practic a zacut mai mult in parcarea aeroportului decat a mers...

#58
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,005
  • Înscris: 01.11.2005
Directia si mie mi se pare prea moale la A6,banuiesc ca e aceeasi,doar la Insignia m-am mai simtit asa nesigur.

#59
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007
probabil chestie de obisnuinta. Azi i-au pus cauciucurile de vara - cred ca pe aceleasi jante, asa pare. Initial am crezut ca mi-au dat niste gioarse - vad insa fabricate in 0616, deci OK. ceva insa pare in neregula, nu m-am prins ce, parca nu mai am aceeasi aderenta, pedala de frana mai dura (o fi break by wire la A7 sau clasic) - am avut insa doar cativa km, nu m-am prins ce are, o urmaresc - o fi doar pe creieri...
am pus directia si cutia in dynamic (e o oarecare diferenta, se simte ceva).
un lucru in continuare foarte enervant e ca sunt foarte putine spalatorii auto unde sa iti spele "baietii" masina, 95% par sa fie self service...colegii mei de aici sunt extrem de uimiti cand aud ca in RO iti spala altcineva masina, aici e cam rezervat pentru detailing...in rest tu si cu tine...am colegi polonezi care nici nu stiau ca exista spalatorii unde altcineva sa iti spele masina. enervant. eu inca nu am reusit sa ajung la una, am gasit doua, foarte scumpe, dar trebuie sa te programezi cu 3 zile inainte, au capacitate mica

#60
fortzoso

fortzoso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 29.01.2017

 adilushu, on 15 martie 2017 - 20:21, said:

aproape 17,000km. Am mers si 1,000km pe autostrada. consum mediu in jur de 8.4. Viteza medie 130km/h. rezonabil as zice. In rest masina merge bine, ne-am mai imprietenit (tot incerc sa o marit pentru un serie 5...fara succes deocamdata). Am ajuns sa apreciez scaunele, foarte placute la drum lung, am facut 11 ore intr-o zi, drum intins, pot spune ca am ajuns acasa aproape ca nou - cred ca si suspensiile si-au spus cuvantul. La categoria "neplacute" - directia - prea vaga si nesigura pentru gustul meu. In rest fara probleme.

Cu ce masina condusa de tine o compari cand spui de directie ca e prea nesigura ?.
Spre exemplu la mine masina mea de suflet este Peugeot 407 coupe, dar am condus mult iarna aceasta si masina sotiei, Ford Focus si marturisesc ca directia mi s-a parut superba la aceasta masina, mult peste a mea. De aceea desi a mea este mult mai rapida, totusi mult odihnit vin de la un drum lung facut cu Focus.

#61
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007
bmw. directia mi se pare mult mai precisa la BMW (3, 5, x3, X5)

#62
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007

 fortzoso, on 16 martie 2017 - 21:45, said:


Cu ce masina condusa de tine o compari cand spui de directie ca e prea nesigura ?.
Spre exemplu la mine masina mea de suflet este Peugeot 407 coupe, dar am condus mult iarna aceasta si masina sotiei, Ford Focus si marturisesc ca directia mi s-a parut superba la aceasta masina, mult peste a mea. De aceea desi a mea este mult mai rapida, totusi mult odihnit vin de la un drum lung facut cu Focus.
BMW. Si VW. Scuze de intarziere...putem inchide, am dat masina. Trecut la Volvo. Praf...pentru mine. Numai plastic, motor foarte slab, scaunele...gen ca la avion - acum 20 de ani erau super, acum sunt super subtiri (am si eu ceva kg in plus ce-i drept :)). Asta e, masina de servici...cea mai buna.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate