Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Personal Trainer/instructor intr-o sala de forta

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
BlackyOne

BlackyOne

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 02.06.2016
Salut ! Sunt clasa a Xl-a si am inceput sa-mi pun probleme legate de ce o sa fac dupa liceu si facultate si am decis sa devin Personal trainer sau instructor intr-o sala dar am nevoie de niste sfaturi si raspunsuri.Sala fac de aproximativ 3 ani ( desii nu am mers neintrerupt.... am avut anumite probleme si am facut cu pauze mari de cateva luni) si pot spune ca am ceva cunostinte legate de alimentatie , de modul cum actioneaza corpul uman si despre antrenamente.Dupa liceu doresc sa intru la UNEFS pe Fitness. Acum as vrea sa va intreb cateva lucruri ;
1.Cam cat castiga un instructor de fitnes/personal trainer in bucuresti pe luna ?
2.Pot sa fiu intructor intr-o sala de forta ( cu salariu asigurat 10-15 mil) si sa fiu si personal trainer in timpul liber?( ma refer sa nu existe vreo lege sau ca lucrul asta sa fie prea obositor si sa nu mai pot face nimic altceva)
3.Inafara de  facultate m-ai am nevoie si de alte licente sau studii?
4.Este o viata grea aceea de antrenor sau este una usoara cu beneficii numeroase privind banii si sanatatea?

Vreau sa mentionez ca fac asta din placere si tot din placere vreau sa ma ocup cu asa ceva in viitor

Edited by BlackyOne, 13 November 2016 - 17:50.


#2
bind

bind

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 02.10.2016

View PostBlackyOne, on 13 noiembrie 2016 - 17:38, said:


3.Inafara de  facultate m-ai am nevoie si de alte licente sau studii?

Un abecedar. In rest, spor la admitere.

#3
Bogdan199O

Bogdan199O

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 16.03.2015
Ce vrei tu sa faci poate sa fie foarte avantajos ca program si ca bani, doar daca devi foarte bun in asta.

Ca sportiv iti pot spune ca am vazut instructori care au inceput cu un program de 8-10 ore intr-o sala obisnuita, salariu fix, iar in scurt timp au ajuns sa antreneze persoane cu multi bani, fiind platiti pe ora cu foarte multi bani si lucrand mai putin decat inainte.

Trebuie sa ai asteptari mai mari inca de la inceput, un salariu de 10-15 milioane e suficient doar pentru a avea ce manca, fara sa ai rate la un apartament sau familie.

#4
BlackyOne

BlackyOne

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 02.06.2016

View Postbind, on 13 noiembrie 2016 - 17:42, said:

Un abecedar. In rest, spor la admitere.
scuze profu, sper sa nu ma lasi repetent .....
Posted Image


@Bogdan 10-15 milioane m-am referit de inceput pana o sa evoluez , oricum mersi pentru sfat

Edited by BlackyOne, 13 November 2016 - 17:56.


#5
bind

bind

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 02.10.2016
Ti-am urat spor la admitere, la bac.... si tu?

#6
3mpelt

3mpelt

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18
  • Înscris: 08.11.2016
Depinde cat de bine stii sa te vinzi, in primul rand tu esti cea mai buna reclama a ta,trebuie sa fii impecabil, atentie ca trebuie sa arati fit nu bulky, sa fii la curent cu ultimele noutati in domeniu, sa stii sa spui povesti frumoase credibile, sa intrii sub piele omului.

Tinta ta sunt oamenii cu o situatie financiara excelenta care doresc sa faca miscare, nu gigei la 20 de ani care se viseaza urmatorul Arnold.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate