Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Casti bluetooth over-head

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#1
LOCOmotive

LOCOmotive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 01.08.2007
Salutare tuturor! Lucrez (nu tot timpul) intr-un mediu zgomotos si in care nu e nevoie de comunicare vocala  cu ceilalti, m-am gandit ca as putea imbina utilul cu placutul daca as folosi niste casti over-head conectate la telefon, sau din care sa ascult radio fm. Stiti vreunele potrivite care sa aiba un raport calitate/pret mai bun decat astea? http://m.gearbest.co.../pp_182199.html

#2
LOCOmotive

LOCOmotive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 01.08.2007
Salutare tuturor! Lucrez (nu tot timpul) intr-un mediu zgomotos si in care nu e nevoie de comunicare vocala  cu ceilalti, m-am gandit ca as putea imbina utilul cu placutul daca as folosi niste casti over-head conectate la telefon, sau din care sa ascult radio fm. Stiti vreunele potrivite care sa aiba un raport calitate/pret mai bun decat astea? http://m.gearbest.co.../pp_182199.html

Am eu impresia sau nu e vizibil topicul?

#3
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
https://www.beatsbyd...eadphones/solo2

#4
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
E  impresia ta

#5
bind

bind

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 02.10.2016
Am eu impresia sau e interzis la locul de munca cu casti?
Adica colegul isi implanta in cap o surubelnita, dar tu nu-l auzi cand zbiara din cauza castilor.

#6
LOCOmotive

LOCOmotive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 01.08.2007

View Postnicu131, on 12 noiembrie 2016 - 19:52, said:

E  impresia ta
Intre timp m-am convins, multumesc. Ceva opinii despre casti?

View Postbind, on 12 noiembrie 2016 - 19:52, said:

Am eu impresia sau e interzis la locul de munca cu casti?
Adica colegul isi implanta in cap o surubelnita, dar tu nu-l auzi cand zbiara din cauza castilor.
Am zis eu ceva despre "locul de munca"? Crede-ma, daca la "locul de munca" as folosi casti m-ai vedea la stirile de la 5pm la prostv. Aici vorbesc despre castile pe care le-as folosi in atelierul de acasa. Unde atunci cand lucrez ma doare-n basca daca striga vecinul ca a cazut beat in sant ori ca ma cauta un nene sa ma intrebe la ce ora are tren la Cluj. Ceva on-topic se poate acum?

Edited by LOCOmotive, 12 November 2016 - 20:12.


#7
bind

bind

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 02.10.2016

View PostLOCOmotive, on 12 noiembrie 2016 - 19:29, said:

Salutare tuturor! Lucrez (nu tot timpul) intr-un mediu zgomotos si in care nu e nevoie de comunicare vocala  cu ceilalti,

Mea culpa.

#8
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Acele caști sunt mizerii. Dai de volum si sare la melodia următoare, bateria nu s-a mai ĂŽncărcat după o lună, butonul on/off s-a smuls....
Groaznică experientă.
In final am luat SACK-IT  S.H ca noi nu-mi permit.
Sunet exceptional si cu noise canceling ce-și face treaba minunat.

Edited by orlandobarbulescu, 12 November 2016 - 20:40.


#9
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
https://www.instyled...ofit-headphones

#10
LOCOmotive

LOCOmotive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 01.08.2007
Ce-ai luat?

#11
LOCOmotive

LOCOmotive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 01.08.2007
Scumpe in draci. Stiu ca sunt si bune, dar totusi...

#12
LOCOmotive

LOCOmotive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 01.08.2007
Daca poate cineva sa uneasca cele doua topicuri, va rog. Am facut doua din greseala.

#13
ghevasalie

ghevasalie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 19.08.2005
Eu am modelul H+ de la Bluedio, asemanatoare cu cele din link-ul tau doar ca nu sunt pliabile.
Un mare plus este autonomia, nu stiu daca duc chiar 40-45 de ore insa le poti folosi ziua intreaga fara teama ca ramai fara baterie.
Insa marele lor minus, motiv pentru care nu le folosesc decat foarte rar, este ingustimea lor. Fara sa am un cap prea mare, ma strang la urechi ingrozitor, dupa doua-trei ore devine un chin sa le mai tin pe urechi.

#14
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
Am ascultat Bluedio Turbine, si nu sunt neaparat rele. Au mult bass, dar la pretul ala, sunt ok.

#15
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006

View PostLOCOmotive, on 12 noiembrie 2016 - 21:27, said:

Scumpe in draci. Stiu ca sunt si bune, dar totusi...
Wireless-ul adecvat pentru muzică e scump (Bluetooth v4.0 + aptX) şi abia de pe la 500 de lei îl găseşti. Cu Bluetooth fără aptX ai "muzică" la calitate de semnal telefonic de voce. Şi abia după ce ai plătit wireless-ul plăteşti calitatea reproducerii audio, adică difuzoarele şi design-ul cupelor. Deci preţurile cam decolează.
Eşti sigur-sigur că vrei wireless? Posted Image

Edited by donjoe, 13 November 2016 - 01:53.


#16
LOCOmotive

LOCOmotive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 01.08.2007
Sigur, da. Nu vreau sa ma agate matele. Gasesc eu pana la urma ceva multumitor, cu un raport decent. Sa fie clar, nu am pretentia sa ascult Bach la inalta definitie atunci cand polizez. Deci, daca acopera urechea, nu are matze, si canta DECENT timp de 10 ore, pe mine m-ar multumi.

Edited by LOCOmotive, 13 November 2016 - 06:04.


#17
LOCOmotive

LOCOmotive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 01.08.2007

View Postghevasalie, on 12 noiembrie 2016 - 21:42, said:

Eu am modelul H+ de la Bluedio, asemanatoare cu cele din link-ul tau doar ca nu sunt pliabile.
Un mare plus este autonomia, nu stiu daca duc chiar 40-45 de ore insa le poti folosi ziua intreaga fara teama ca ramai fara baterie.
Insa marele lor minus, motiv pentru care nu le folosesc decat foarte rar, este ingustimea lor. Fara sa am un cap prea mare, ma strang la urechi ingrozitor, dupa doua-trei ore devine un chin sa le mai tin pe urechi.
Mutumesc pentru raspuns! De unde le-ai luat si la ce pret? Daca crezi ca aici e o problema zi-mi te rog in privat. Si zi-mi te rog si cat de bine te izoleaza de zgomotul exterior.

#18
ghevasalie

ghevasalie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 19.08.2005
Le-am luat de pe AliExpress, vineri a fost exact un an de atunci, 26.47 dolari, magazinul nu le mai are in vanzare asa ca n-are rost sa-ti mai dau link spre el.
Izolarea este medie, diametrul exterior este de 85 de mm iar cel interior de 40 mm asa ca nu inconjoara urechea complet. Ca sunet eu sunt multumit, le-am folosit mai mult pentru a asculta noaptea comentariile TV de la tenis si mai putin pentru a asculta muzica.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate