Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Cel mai ieftin laptop nou

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#19
remyyy

remyyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 31.08.2011
Pe zi era la Emag cu 20 lei mai ieftin decat acolo...
Eu l-am butonat prin magazine si intr-adevar, e un plastic de ti-e frica sa scapi o firimitura din biscuite ca mai ceva de-l zgarie...

#20
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007

View Postcatalin11catalin, on 12 noiembrie 2016 - 20:32, said:

Calatoresc mult iar cu tableta imi vine greu sa ma uit la un film sau sa editez un document...
Sh nu as lua ca sunt moarte la banii astia...

io am ajuns la concluzia ca primul loc unde se fac reduceri la un laptop ieftin e bateria. cele 3 celule ale laptopului asta nu par sa faca exceptie.
deci daca prin calatoresc te referi ca iti trebuie in timpul mersului, departe de o sursa de curent, poate ar trebui sa mai meditezi.
io's convins ca pentru ce vrei tu, browsing, office, multimedia, orice laptop nou face fata cu brio.

#21
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Pana in segmentul 3000+ nu gasesti nimic interesant care sa aiba o baterie redutabila (nou).Chiar si in segmentul laptopurilor profesionale la noi nu le poti configura cum te taie capu sa-ti alegi bateria.

#22
ady69

ady69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 642
  • Înscris: 05.11.2005
https://www.abdcompu...d-webcam-18141/
cred ca e greseala de typooo Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#23
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Displayul este cu probleme si bateria e varza.

#24
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015

View Postxeleron, on 12 noiembrie 2016 - 22:37, said:

Displayul este cu probleme si bateria e varza.
In ce sens e cu probleme?
Doar am garantie 2 ani.
Nu o sa il folosesc scos din priza. Oricum la orice laptop bateria incepe sa se duca dupa un an...

#25
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Nu la laptopul tau ma refer,nu ti-am dat quote, ci celui cu Alienware-ul second hand.

#26
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Care oricum nu e in stoc.

#27
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016

View Postcatalin11catalin, on 12 noiembrie 2016 - 18:29, said:


Poti sa spui ca e o tableta in carcasa de laptop... Mai pune minim 300 lei daca vrei laptop.

#28
cdsoft

cdsoft

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,343
  • Înscris: 03.11.2016
Da, o sa fie alea care erau 800 lei astazi la pe la 500 lei in stoc limitat.
Merge o jucarie din aia ca backup sau pentru copii sa joace CandyCrush pe ele :D

View Post159, on 13 noiembrie 2016 - 01:20, said:

Poti sa spui ca e o tableta in carcasa de laptop... Mai pune minim 300 lei daca vrei laptop.
Exagerezi... e ok pentru navigare, filme, office, muzica, jocuri gen CandyCrush...

#29
ady69

ady69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 642
  • Înscris: 05.11.2005

View Postxeleron, on 12 noiembrie 2016 - 22:37, said:

Displayul este cu probleme si bateria e varza.

pai si nu se pot inlocui ? daca valoarea lui ajunge la 6000 de ron cine isi permite poate repara sau inlocui daca celelalte componente sunt functionale

#30
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Display-ul este un model fhd cu touchscreen. Cautã tu in Ro piese de schimb pentru el si zi cat te costa.

#31
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
la banii astia e best buy, ia-l, nu se compara ca si performanta cu celeronu quad de la intel, e peste cu inca odata ca putere. E undeva pe la un pentium M si/sau i3, doar ca la bani buni. bateria te tine, are consum scazut de curent, e generatie oarecum noua de procesoare, ce tocau alea vechi pe 35 w si aveau 4-6 celule e acum sa zic echivalent cu asta la 15 w cu 3 celule. Posibil sa fie bateria slaba ca fiabilitate si integrata. Dar 2 ani ai garantie si media lor de viata tot pe acolo bate. Eu unul l-as cumpara. Cata vreme nu faci teste de cazaturi cu el si trante te tine.

Sh poti merge pe lenovo t420/l420 cu i3/i5 gen II , sunt tancuri la propriu. Si ai si garantie 6 luni sau 12 luni, depinde de la ce magazin iei. Eu asa ceva am luat si sunt multumit, rezista oriunde-l car.

Edited by xkos, 13 November 2016 - 03:40.


#32
Patrocle_si_Lizuca

Patrocle_si_Lizuca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 29.09.2016

View Postremyyy, on 12 noiembrie 2016 - 20:41, said:

Pe zi era la Emag cu 20 lei mai ieftin decat acolo...
Eu l-am butonat prin magazine si intr-adevar, e un plastic de ti-e frica sa scapi o firimitura din biscuite ca mai ceva de-l zgarie...
De aia eu mananc la bucatarie.

#33
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
Xkos mi-ai raspuns mie, nu?

#34
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
da catalin. Daca ar fi sa aleg acum intre t420 sh si acest hp as lua hp ptr ca m-as putea baza pe garantia aia de 2 ani, altex e firma ok, cel putin la mine a fost totul in regula cu ei, legat de garantii. Ce-i scarbos la hp e treaba cu driverele dar daca bagi un w8.1 sunt sanse sa-si ia singur toate driverele. Anumite modele nu puteai baga nimic pe usb pana nu instalai driverele cu chipsetul trebuia sa stai pe alt pc sa descarci driverele, sa faci un cd si sa-l scrii si la urma mergeai la hp sa instalezi. Apropo, vezi ca asta e fara unitate. Chiar nu mai sunt la curent cu astea mai noi cum e procedura, daca au pus si ei un driver universal la usb sa poata fi folosit normal chiar din faza setup-ului de win.

Edited by xkos, 13 November 2016 - 03:53.


#35
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
Scrie clar ca e cuu unitate optica

#36
DONNIE99

DONNIE99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 05.06.2014
Eu am unul cu procesor E2(Samsung NP355E5C -A01 PT,are si Windows preinstalat 8,acum upgradat la 10) luat din Portugalia in 2013(atunci m-a costat 700 Eu) folosit strict pt. browsing,filme,chestii simple.Sunt f. multumit de el....acum la banii aștia cred ca ar merita daca nu ai cerinte f. mari legat de diverse  performante...

Edited by DONNIE99, 13 November 2016 - 07:01.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate