Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cat de rapid pot folosi banii primiti in paypal?

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
FlorinAnt

FlorinAnt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 24.07.2016
Buna tuturor. Vreau sa vand un produs pe ebay iar apoi sa folosesc banii primiti cat mai rapid. Intrebarea e cat de rapid pot retrage banii respecitivi de cand cumparatorul mi-a inmanat? Multumesc

#2
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016
Delete

Edited by roxanaRabinowitz, 12 November 2016 - 17:52.


#3
giulio

giulio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 26.12.2006
i-ai pus cartofi in cutie in loc de vreo tableta?

#4
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,899
  • Înscris: 24.12.2010
poti sa-i folosesti cand doresti.
daca exista vreo neintelegere intre cumparator si vanzator, paypal va retrage banii din contul tau iar in caz ca esti pe 0, vei avea balanta pe minus pana cand iti intra bani in cont iar ei ii vor retrage automat
daca nu te simti cu musca pe caciula, poti linistit sa folosesti banii.

#5
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011

 giulio, on 12 noiembrie 2016 - 17:57, said:

i-ai pus cartofi in cutie in loc de vreo tableta?

Ori reinvestește rapid :D

#6
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Eu îți recomand să aștepți feedback-ul cumpărătorului. Niciodată nu folosesc banii, până nu primesc ok-ul. Asta dacă vrei să mai vinzi pe site-ul acela.

#7
cdsoft

cdsoft

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,343
  • Înscris: 03.11.2016
Poate asta e si scopul, sa il prinda cu 0 pe cont, astfel incat sa nu aiba de unde sa recupereze ceva :D

#8
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Unii vorbesc din experienta aici?

#9
FlorinAnt

FlorinAnt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 24.07.2016
Pai nu cred ca vorbeste nimeni din experienta aici /..... dar daca vreau sa ii rulez banii intre timp nu vad unde ar fi problema .... pentru ca cumparatorii sunt deja asigurati de paypal in caz de ceva. Idea e ca nu vreau sa las banii blocati in paypal mai mult de o luna .... avand in vedere ca unele produse ajung la cumparator in 3 saptamani de la comanda +14 zile de return in cazul de fata. Insa am inteles ca uneori paypal pune un hold pe bani in anumite conditii si nu am gasit infomatii despre asa ceva.... La fel am mai inteles ca unele conturi de paypal au fost inghetate pentru 180 de zile fara ca cumparatorii sa reclame ceva sau sa fie vreo disputa de acea nu vreau sa las banii sa se adune toti in paypal si pe urma sa fluier vreo 180 de zile in cazul fericit.Multumesc

Edited by FlorinAnt, 14 November 2016 - 18:50.


#10
tonex

tonex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 05.04.2007
Exista hold-uri de 21 de zile totusi. Ultimele doua-trei tranzactii cand am primit bani din vanzarea de piese auto , am avut hold-uri de 21 de zile pe bani , sau pana cand am primit calificativul pozitiv de la cumparator.

#11
Alinin

Alinin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 06.07.2014
O sa trb sa astepti 21 de zile si sa primesti feedback pozitiv, avand in vedere ca e si printre primele chestii pe care le vinzi

#12
tonex

tonex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 05.04.2007
Am peste 70 de calificative pozitive. Cateodata se iveste sa se retina banii pentru 21 de zile oricat de vechi ai fi.

#13
DDuras

DDuras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,528
  • Înscris: 23.11.2006
E vechi topicul,dar ca sa nu mai deschid altul postez aici.

Am cont paypal afiliat,evident, unui cont bancar. De regula platesc prin paypal,dar acum cdeva timp am si primit niste bani. Intrebarea este: cum pot face ca la urmatoarea plata sa fie folositi banii PRIMITI prin paypal si sa NU fie luati bani din contul bancar?  In contul bancar nu-mi apar banii primiti prin paypal,deci au un statut aparte.

#14
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006
del.

Edited by cuculea, 20 January 2019 - 17:16.


#15
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,585
  • Înscris: 16.08.2010
Pai cand vrei sa cumperi ceva te intreaba daca vrei sa folosesti banii din balanta, iar in cazul in care nu sunt suficienti ia diferenta din cont/card (si bineinteles poti alege si cardul de pe care vrei sa ia)

#16
DDuras

DDuras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,528
  • Înscris: 23.11.2006
Multam.
Nu stiam ca te intreaba asta, nemaiprimind pana acum.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate