Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Abuz sau normalitate

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
93 replies to this topic

#19
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View Postdexterash, on 12 noiembrie 2016 - 07:28, said:

Inapoi la scoala... sa invatam sa scriem "sau" cand are valoare de "ori". Posted Image


Da' cine? Daca ma-sa nu l-a invatat, colegii s-au imbatat langa el si o dau din gard in gard, iar vecinul Vasile nu era acolo... Cine vroiai sa ii spuna? "Profa" de Istorie?

Sa zica mersi ca nu l-a ridicat pe post de client... ca se poate si asa, daca se doreste. Asta e, dupa cum am spus, lectie de viata!
evident ca alex a facut o prostie ca s-a imbatat insa asta nu e ilegal. politistul respectiv are obligatia sa ancheteze orice caz indiferent de circumstante. sa inteleg ca e o mandrie cumva ca tipa a reusit sa ii fure banii? ce avea de facut politistul era exact cum spunea cineva mai sus sa ancheteze ambele parti si sa vada exact care era raspunsul.

View PostTsunnnami, on 12 noiembrie 2016 - 07:31, said:

EU am citit ca ala era BEAT, tu de unde ai dedus ca aia era curva?
Si politia ce sa faca sa aresteze ce? pentru ca un beat la ora 2:30 si-a pierdut portofelul?
Daca e prost, ce sa-i fac eu? Sa-i platesc garda sa-l insoteasca acasa?
Politia exista pentru altceva nu pentru a proteja locuitorii cluburilor de noapte



Ba si-au depasit-o chiar. S-au DEPLASAT la locul faptei pentru a culege informatii.
Eu nici atat nu faceam.
Ce-ai fi vrut sa negocieze poitia pretul sexului pentru el?
Ala era BEAT. Case closed. Iei taxiul si te duci la nani! Asta face un om beat.



Aia nu-s oameni sau ce?
Daca-ti spargea unu masina in timp ce poltia "solutiona" prostia unui beat, cum mai reactionai?
"pretul" ala se stabileste de comun acord din cate stiu eu. in cazul in care alex era beat nu vad de ce se considera ca a fost de acord. profitul de cineva se numeste mai nou sex?

#20
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,617
  • Înscris: 16.08.2010

View PostTsunnnami, on 12 noiembrie 2016 - 07:31, said:

EU am citit ca ala era BEAT, tu de unde ai dedus ca aia era curva?  Daca cineva zice ca "pentru p'''a trebuie sa platesti" eu ce trebuia sa deduc? Ca respectiva e o doamna respectabila?
Si politia ce sa faca sa aresteze ce? pentru ca un beat la ora 2:30 si-a pierdut portofelul? Nu trebuie sa faca nimic. Si eu as fi suparat daca cineva m-ar scula din somn pentru fleacuri.
Daca e prost, ce sa-i fac eu? Sa-i platesc garda sa-l insoteasca acasa?
Politia exista pentru altceva nu pentru a proteja locuitorii cluburilor de noapte Cred ca pot sa enumar multe cazuri in care politia a facut exact altceva decat ce trebuia sa faca.



Ba si-au depasit-o chiar. S-au DEPLASAT la locul faptei pentru a culege informatii. Sunt sigur ca puteau chiar sa se autodepaseasca. Puteau, de pilda, s-o mangaie pe cap pe respectiva si sa-i zica: "Bravo fato. Cand mai prinzi o gaina ca asta s-o jumulesti si mai bine. Si sa ne dai si noua procentul ca sa te protejam la nevoie"
Eu nici atat nu faceam.
Ce-ai fi vrut sa negocieze poitia pretul sexului pentru el?
Ala era BEAT. Case closed. Iei taxiul si te duci la nani! Asta face un om beat.



Aia nu-s oameni sau ce?
Daca-ti spargea unu masina in timp ce poltia "solutiona" prostia unui beat, cum mai reactionai? Sa stii ca chiar s-a intamplat(bine, nu sunt sigur ca in timpul ala ei mai aveau si alta treaba). Am facut reclamatie. Nu am mai recuperat casetofonul...



#21
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,861
  • Înscris: 20.10.2015

View Postvyctoras1985, on 12 noiembrie 2016 - 07:54, said:

evident ca alex a facut o prostie ca s-a imbatat insa asta nu e ilegal. politistul respectiv are obligatia sa ancheteze orice caz indiferent de circumstante. sa inteleg ca e o mandrie cumva ca tipa a reusit sa ii fure banii? ce avea de facut politistul era exact cum spunea cineva mai sus sa ancheteze ambele parti si sa vada exact care era raspunsul.

Fals, Alex trebuia amendat pentru ca e in stare de ebrietate.

Sincer, acum, tu crezi ca daca aia ii FURA bnii astepta politia?
CUmparati-va sampon pentru copii daca nu vreti sa va usture ochisorii cand va spalati pe cap

View PostFreeThinker, on 12 noiembrie 2016 - 07:56, said:


Politia nu e recuperator de bunuri.
Pentru asta exista asigurare. Politia trebuie sa investigheze cazul, daca are destule dovezi pentru a baga la zdup infractorul.
Asta e menirea politiei, nu pentru a recupera casetofonul

#22
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View PostTsunnnami, on 12 noiembrie 2016 - 07:57, said:


Fals, Alex trebuia amendat pentru ca e in stare de ebrietate.

Sincer, acum, tu crezi ca daca aia ii FURA bnii astepta politia?
CUmparati-va sampon pentru copii daca nu vreti sa va usture ochisorii cand va spalati pe cap
fals la tine. cu ce scade "calitatea" de hoata a celei in cauza faptul ca alex era beat? eventual politistul trebuia sa il amendeze pe alex pentru stare de ebrietate iar pe hoata sa o ancheteze penal pentru furt.

#23
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View Postvyctoras1985, on 12 noiembrie 2016 - 07:56, said:

evident ca alex a facut o prostie ca s-a imbatat insa asta nu e ilegal. politistul respectiv are obligatia sa ancheteze orice caz indiferent de circumstante. sa inteleg ca e o mandrie cumva ca tipa a reusit sa ii fure banii? ce avea de facut politistul era exact cum spunea cineva mai sus sa ancheteze ambele parti si sa vada exact care era raspunsul.
aLex a spus ca tipa i-a furat banii... el fiind sub influenta "gradelor".
tipa a spus ca aLex i-a dat banii sau ca i-a dat portofelul sau ca i-a promis 10 lei pentru diverse... sau ca pur si simplu aLex, ametit, i-a dat "nitel" portofelul.

Ia fa tu asa un rezumat rapid si vezi cine iese prost din treaba asta daca Politia isi facea treaba la litera si virgula...

Repetam: ori stie sa bea ori nu prea. Da' nu are de ce sa ii toarne Politia o "căldare"/doua dupa cap  [ca sa il trezeasca] si ceva Johnson's Baby ca sa nu il usture. Ochii.

Edited by dexterash, 12 November 2016 - 08:06.


#24
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View Postdexterash, on 12 noiembrie 2016 - 08:00, said:

aLex a spus ca tipa i-a furat banii... el fiind sub influenta "gradelor".
tipa a spus ca aLex i-a dat banii sau ca i-a dat portofelul sau ca i-a promis 10 lei pentru diverse...

Ia fa tu asa un rezumat rapid si vezi cine iese prost din treaba asta daca Politia isi facea treaba la litera si virgula...
faptul ca alex era beat nu scade din posibilitatea ca tipa sa il fi furat. politistii trebuiau sa ancheteze oricum. plus ca tipa trebuia arestata pentru deranjul ordinei publice in momentul cand s-a apucat de injuraturi de fata cu politistii.

#25
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,861
  • Înscris: 20.10.2015

View Postvyctoras1985, on 12 noiembrie 2016 - 08:00, said:

fals la tine. cu ce scade "calitatea" de hoata a celei in cauza faptul ca alex era beat? eventual politistul trebuia sa il amendeze pe alex pentru stare de ebrietate iar pe hoata sa o ancheteze penal pentru furt.

TU dai crezare unui om beat manga?

#26
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
poate ca chiar treaba asta cu tipa a agravat situatia de "grade" pe care o avea alex .....

#27
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,861
  • Înscris: 20.10.2015
In state ALex petrecea o noapte cel putin la bulau, + cel putin $500 penalizari

#28
ain

ain

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,458
  • Înscris: 03.11.2006

View Postvyctoras1985, on 12 noiembrie 2016 - 08:03, said:

faptul ca alex era beat nu scade din posibilitatea ca tipa sa il fi furat. politistii trebuiau sa ancheteze oricum.
cum crezi ca se face o ancheta cu un reclamant foarte beat? unul care dispare in timpul "anchetei".

#29
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View PostTsunnnami, on 12 noiembrie 2016 - 08:05, said:


TU dai crezare unui om beat manga?
ca orice tanar si eu m-am imbatat. nu e bine insa e o experienta ....tin minte ca la un moment cineva cu grade de politie mi-a dat personal sa beau ceva pe motiv ca "trebuie sa fii mai barbat".....

#30
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,861
  • Înscris: 20.10.2015
Arunci:

View PostTsunnnami, on 12 noiembrie 2016 - 07:59, said:

Cumparati-va sampon pentru copii daca nu vreti sa va usture ochisorii cand va spalati pe cap


#31
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View Postvyctoras1985, on 12 noiembrie 2016 - 08:03, said:

faptul ca alex era beat nu scade din posibilitatea ca tipa sa il fi furat.
Dacă numa fumaț vă prindeț.

#32
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View PostTsunnnami, on 12 noiembrie 2016 - 08:06, said:

In state ALex petrecea o noapte cel putin la bulau, + cel putin $500 penalizari
asta am stabilit ca nici el nu a facut bine. insa nu trebuie luat totul chiar asa in serios. baiatul era si el , ce sa vezi, la un club ca tot tanarul de pe lumea asta. asta nu e motiv ca oricine sa profite de el.....

View Postain, on 12 noiembrie 2016 - 08:06, said:

cum crezi ca se face o ancheta cu un reclamant foarte beat? unul care dispare in timpul "anchetei".
evident trebuie adus cu picioarele pe pamant intai. apoi calmat. si rezolvat chestiunea

#33
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,617
  • Înscris: 16.08.2010

View Postvyctoras1985, on 12 noiembrie 2016 - 07:56, said:

evident ca alex a facut o prostie ca s-a imbatat insa asta nu e ilegal. politistul respectiv are obligatia sa ancheteze orice caz indiferent de circumstante. sa inteleg ca e o mandrie cumva ca tipa a reusit sa ii fure banii?
A fost bleaga. Putea sa-i fure si geaca. N-a fost chiar frig azi-noapte.Posted Image

View PostTsunnnami, on 12 noiembrie 2016 - 07:59, said:


Fals, Alex trebuia amendat pentru ca e in stare de ebrietate.

Daca ar fi baut pe trotuar sau in parc, da. Dar nu mai ai voie sa bei in carciuma?

#34
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View Postdexterash, on 12 noiembrie 2016 - 08:08, said:

Dacă numa fumaț vă prindeț.
si ce propui? ca alex sa fie adus cu picioarele pe pamant era necesar ca tipa sa il fure sau ce?

#35
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View PostFreeThinker, on 12 noiembrie 2016 - 08:09, said:

Dar nu mai ai voie sa bei in carciuma?
Ba da!

Dar n'ar trebui sa te rupă portofelu' dacă tu chemi Poliția fără să știi de ce?

#36
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View PostFreeThinker, on 12 noiembrie 2016 - 08:09, said:

A fost bleaga. Putea sa-i fure si geaca. N-a fost chiar frig azi-noapte.Posted Image


asta nu e problema lui......

View Postdexterash, on 12 noiembrie 2016 - 08:11, said:

Ba da!

Dar n'ar trebui sa te rupă portofelu' dacă tu chemi Poliția fără să știi de ce?
sa inteleg ca nimeni nu mai are voie sa se imbete? pai ce facem cu gigel care consuma bere?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate