Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Black Friday Digi Mobil

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#1
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,348
  • Înscris: 16.04.2014

Black Friday vine la Digi Mobil cu reduceri de pana la 400 de lei la smartphone-uri si cu discount-uri de 50% la plata abonamentului, timp de 12 luni!


Promotional, in perioada 11-21 noiembrie 2016, clientii noi pot alege intre reduceri de pana la 400 de lei la achizitia smartphone-urilor 4G din oferta Digi Mobil
Sau
Reduceri de 50% la plata abonamentului, timp de 12 luni, la portarea numarului de abonament in reteaua Digi Mobil

RCS & RDS desfasoara in perioada 11 - 21 noiembrie 2016, o noua campanie promotionala destinata clientilor noi care contracteaza servicii fixe si mobile din portofoliul Digi. Aceasta promotie le aduce clientilor reduceri de pana la 400 de lei la achizitia oricarui smartphone din oferta Digi Mobil sau la alegere, discount de 50% din tariful lunar al abonamentului, pe o perioada de 12 luni.

Orice client care alege pachetul Optim Nelimitat primeste o reducere de 50 de lei, iar daca isi porteaza numarul de abonament in reteaua Digi Mobil, se adauga suma cadou promotionala pentru portare de 150 de lei. Utilizatorii care vin in reteaua la Digi Mobil cu numarul de cartela din alta retea primesc 75 de lei.

Abonamentul Optim Nelimitat include minute nelimitate in reteaua Digi (fix-mobil), dar si in alte retele nationale si internationale (fix-mobil) si trafic lunar de date mobile de pana la 10 GB in reteaua 3G si de pana la 50 GB in reteaua 4G.
Clientii isi pot suplimenta valoarea cadoului pana la 400 de lei daca opteaza si pentru alte servicii din portofoliul Digi:

Valoare cadou/lei

50 - Digi TV
90 - Digi Net Fiberlink 1000
20 - Digi Net Mobil
20 - Digi Tel
20 - Activare factura electronica

Sumele cadou pot fi folosite cumulat ca avans sau ca discount la plata integrala pentru achizitionarea oricarui smartphone din oferta Digi Mobil.
In cazul in care isi doresc o reducere la plata abonamentului lunar, clientii pot opta pentru o reducere de 50% din pretul acestuia, timp de 12 luni, daca isi porteaza numarul de abonament la Digi Mobil. Utilizatorii care isi porteaza numarul de cartela din alta retea la Digi Mobil, beneficiaza de 50% reducere la plata abonamentului, pe o perioada de 6 luni.
Serviciile pot fi contractate in toate magazinele Digi si in punctele de prezenta RCS & RDS din toata tara sau prin intermendiul reprezentantilor companiei care viziteaza clientii la domiciliu in perioada 11-21 noiembrie 2016. Detalii despre oferta promotionala sunt disponibile pe www.rcs-rds.ro .

Comunicat de presa RCS RDS - http://www.rcs-rds.ro/comunicat?id=565

#2
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005

View PostDIGI_Helper, on 11 noiembrie 2016 - 16:34, said:

Aceasta promotie le aduce clientilor reduceri de pana la 400 de lei la achizitia oricarui smartphone din oferta Digi Mobil


"De pana la"-ul ala suna ca dracu, trebuia sa fie fix 400 pentru toate telefoanele...

#3
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 15.05.2010
pai bine, si pentru cei existenti care vor o prelungire? o gogoasa ceva, o reducere...

#4
sarbulb

sarbulb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 24.09.2016
Mu-mu !

#5
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Un mare fasssss

Edited by maiorukaki, 11 November 2016 - 16:45.


#6
tesia

tesia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.03.2010

View Postmaiorukaki, on 11 noiembrie 2016 - 16:45, said:

Un mare fasssss
Ca de altfel si mult trambitatul Fiberlink 1000 sau 500.Posted Image

#7
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Eu si acum am 100 mbit, pentru care platesc 39 lei pe luna.

#8
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

View Posttesia, on 11 noiembrie 2016 - 17:22, said:

View Postmaiorukaki, on 11 noiembrie 2016 - 16:45, said:

Un mare fasssss
Ca de altfel si mult trambitatul Fiberlink 1000 sau 500.Posted Image
De ce?

#9
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Reziliez contractul, că tot împlinește anu', apoi fac un alt abonament cu reducere 50% timp de un an... Frumos era dacă ofereau reducerea și clienților vechi, la prelungire.

#10
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,290
  • Înscris: 12.08.2006

View Postjobist, on 11 noiembrie 2016 - 18:40, said:

De ce?
Lasa-l ca nu stie de capul lui....posteaza asa in prostie.

#11
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016

View PostIon_de_la_Raion, on 11 noiembrie 2016 - 17:41, said:

Eu si acum am 100 mbit, pentru care platesc 39 lei pe luna.

Eu platesc 29 lei.

#12
sarbulb

sarbulb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 24.09.2016
Pt clientii vechi apar oferte tip : " va rasplatim fidelitatea " iar cand faci calculul total , trebuie sa platesti mai mult .
Cred ca Gigi se ghideaza dupa :
RASPLATA :
Acțiune prin care se pedepsește o faptă; pedeapsă primită de cineva pentru faptele săvârșite.

#13
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
Si treaba cu telefoanele cu avans 0 cum e? De ex, dacă vreau să iau un  Samsung J3 sau Lenovo K8 (parcă astea erau mai de doamne ajuta) înseamnă ca la calculul ratelor avansul este 0 si ratele conform celor două oferte? Cu Optim 2 m-ar interesa....

#14
krosah

krosah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 18.05.2011
Da si eu as dori sa stiu

#15
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 20.04.2011
si eu doresc sa aflu .

#16
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
@DIGI_Helper
ceva telefoane noi?

#17
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,424
  • Înscris: 04.04.2008
Da chiar asa. Clienti vechi nu primesc nimic sau se considera ca au primit deja datorita pretului la abb?

#18
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007
Misto ar fi sa va informati nitel inainte de a vorbi prostii si de a fi vesnic nemultumiti. Vechii clienti au beneficiat pana acum de toate noile oferte care au fost oferite si noilor clienti. A scazut pretul la abonament? A scazut nu doar pentru cei ce semnau contracte din acel moment ci si pentru cei ce erau in perioada contractuala. S-a marit pachetul de date? S-a marit, si s-a marit si pentru abonatii cu contracte in derulare, nu doar pentru noii abonati. Pe langa asta si acum mai e in POP promotia conform careia daca iti prelungesti serviciile Digi primesti fie reducere de 50% la abonamente, fie un voucher care se calculeaza in functie de numarul de servicii prelungite. Eu am prelungit acum o saptamana toate serviciile si am la ei un voucher de 240 de lei. Chestie misto, se ofera o suma fixa in functie de serviciul prelungit, nu ca si la Vodafone, Orange sau Telekom, unde trebuie chipurile sa negociezi, sa astepti sa fii contactat, sa speri ca poate prinzi angazatul de la multionala intr-o pasa buna astfel incat sa-ti ofere o oferta bunicica. Asadar, una peste alta ofertele sunt bune atat pentru vechii cat si pentru noii abonati. Sigur, n-am nicio indoiala ca sunt unii care spera sa primeasca un S7 edge sau un Iphone 7 gratuit la un abonament de 5 euro, pentru ca el e client, isi plateste factura, si ca atare i se cuvine.

Anyway, @Digi_Helper, am si eu o curiozitate. Daca portez un numar de pe un alt abonament inteleg, dupa calculele mele, ca se primeste o reducere de 200 de lei pentru achizitia de telefoane. Intrebarea mea e daca se poate cumula aceasta reducere cu voucher-ul primit in cazul prelungirii tuturor serviciilor pe 2 ani.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate