Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

de ce Romania,cea mai religioasa tara din europa, e pe ultimele locuri ca nivel de trai iar Suedia unde sunt 85% atei o duce foarte bine?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
181 replies to this topic

#37
alexupit

alexupit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 23.09.2008

View PostBogzaG, on 11 noiembrie 2016 - 09:00, said:

de aia in suedia e plin de muslimi, pe cand in ro nu sunt (inca).

Ce-s aia muslimi? Ca vad cuvantul asta la o gramada de "inteligenti" care se murdaresc la gura de romgleza. Cuvantul muslim nu exista in romana, ala e din engleza, la noi e musulman.

#38
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostAlecsandru010, on 11 noiembrie 2016 - 09:05, said:

Pentru ca ortodoxia prosteste.

D-aia.
ce,mah? astia care ne conduc sunt ortodocsi? ca mai mare prostire n-ai sa vezi in toata istoria neamului astuia :D

#39
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011

View Postcristirg, on 11 noiembrie 2016 - 09:53, said:

ortodoxia nu ?

da politicienii corupti si atei nu? comunismul ateu nu? catolicii nu?....

Nu. Doar ortodoxia. Caci despre ea vorbim aici.

Nu stiu daca-ti aduci aminte(sau stii), da' BOR-ul s-a infratit cu ateii comunisti. In Romania BOR-ul s-a bucurat de binefacerile comuniste. Sa nu uitam ca Biserica greco-catolica a fost desfiintata, iar de pe urma acestei marsavii BOR-ul a avut de beneficiat.

Sa nu uitam ca popii ortodocsi au colaborat cu securitatea. Ortodoxia prosteste, te face sa fii obedient fata de stat. Pentru ca ortodoxia s-a pupat pe bot cu statul dintotdeauna. Indiferent de cum arata statu', ortodoxia romaneasca s-a purtat intr-un mod slugarnic si obedient.

Mai ai alte nelamuriri?

Edited by Alecsandru010, 11 November 2016 - 10:02.


#40
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,092
  • Înscris: 30.04.2007

View Postsarac.lipit, on 11 noiembrie 2016 - 09:50, said:

A fost și este cel mai bun sistem de control al mulțimii...cum bine afirma cineva mai sus...țara asta a fost cãlãritã de toți vecinii...desigur cu ajutorul clerului și a conducãreților numiți de afarã...ca azi...
Permanent biserica a fost de partea puterii...p'ãla de punea botu'la ei...dã'l dreacu...s-a schimbat sistemul...
oleleeeiii, perfect adevarat, extrem de foarte adevarat, ideea era ca am raspuns la intrebarea "ce ce", nu la "ce s-a facut cu ... ce a devenit ...".

#41
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostBursul, on 11 noiembrie 2016 - 09:16, said:

Nu jafurile sunt motivul ca noi suntem in continuare puturosi.
deci, dupa cum am spus mai sus, genetica [nu religia]? Posted Image

View PostAlecsandru010, on 11 noiembrie 2016 - 10:01, said:

Mai ai alte nelamuriri?
da.
de ce o tot tineti voi propagandistii pe aia zgariata cu Secu a fost rea, si colaboratorii cu Secu au fost rai, din moment ce azi aceeasi Secu practica aceleasi metehne si turnatorii la ea nu mai sunt rai, ci buni denuntatori?Posted Image

in plus, zici ca ortodoxia slugarnica? care e unitatea de masura a slugarniciei/obedientei? nu ti se pare ca astia ce au capturat tara azi, rup scala obedientei/slugarniciei ridicole?Posted Image

Edited by Dude_2nd, 11 November 2016 - 10:09.


#42
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Unitatea de masura, zici?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yOagrcB7CUc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Vrednic este.. Posted Image

Dragnea, ba. Dragnea-i vrednic in viziunea BOR. Probabil si Lenin ar fi fost vrednic.. daca ar fi marcat banutu' la BOR.

Observi simbioza dintre statu' corupt si BOR?

Edited by Alecsandru010, 11 November 2016 - 10:14.


#43
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010
Daca sutele de mii de pelerini care aloca chiar si 48 de ore statului la cozi la sf paraschieva ar aloca toti 4 ore in folosul comunitatii, de exemplu sa adune fiecare 10 sticle/gunoaie de pe malul unei ape, cred ca ar fi curat luna prin ro.

Attached Files

  • Attached File  top.jpg   61.84K   22 downloads


#44
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostAlecsandru010, on 11 noiembrie 2016 - 10:11, said:

Unitatea de masura, zici?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yOagrcB7CUc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Vrednic este.. Posted Image

Dragnea, ba. Dragnea-i vrednic in viziunea BOR. Probabil si Lenin ar fi fost vrednic.. daca ar fi marcat banutu' la BOR.

Observi simbioza dintre statu' corupt si BOR?
Posted Image
nu ai definit nici pe departe ceea ce ti-am cerut.
Unul pupa sutana Popii, iar altul pupa Sutana Stapanului din afara tarii, care-l si plateste pentru activitatea obedienta de distrugere a tarii.
diferenta intre cei doi?Posted Image

View Postmaxtron_69, on 11 noiembrie 2016 - 10:17, said:

Daca sutele de mii de pelerini care aloca chiar si 48 de ore statului la cozi la sf paraschieva ar aloca toti 4 ore in folosul comunitatii, de exemplu sa adune fiecare 10 sticle/gunoaie de pe malul unei ape, cred ca ar fi curat luna prin ro.
Daca banii scosi de la romani prin taxe si mai apoi scosi afara din tara pe armament ar fi dati locuitorilor astora prosti mioritici, prin simpla crestere a nivelului de trai ai reusi sa schimbi mentalitatea prostimii. Si astfel, n-ar mai trebui sa te chinui sa inlaturi efectul, culegand peturi, ci ai inlatura cauza.

Edited by Dude_2nd, 11 November 2016 - 10:20.


#45
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View PostDude_2nd, on 11 noiembrie 2016 - 09:59, said:

adica exact cum sunt conducatorii ce conduc tara azi?Posted Image


e de ajuns sa te uiti la cine conduce tara azi, si cum o face, si o sa-ti dai seama unde or sa ajunga. Posted Image

Conducătorii de azi se „mulează” perfect pe cerințele populației, fie că-s atei sau religioși. Oricum singura lor religie adevărată este banul. Restul sunt doar aparențe care dau bine la public.

#46
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,744
  • Înscris: 26.08.2008

View PostAndrei3001, on 11 noiembrie 2016 - 08:50, said:

Asa sta treaba in tara in care 95% din populatie crede ca omnipotentul + omniprezentul dumnezeu exista si se roaga la el. Tara cu cele mai multe biserici pe cap de locuitor din Europa.
Aia cu "95% care cred" e bullshit!
Numarul de biserici pe cap de locuitor nu are nici o relevanta legat de credinta multimii. Poate in legatura cu prostia ce reiese din faptul ca lumea nu se revolta (activ).

Deci tema ta este falsa / egala cu ZERO!

#47
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,377
  • Înscris: 23.04.2007

View PostSOCRATE_MMXII, on 11 noiembrie 2016 - 09:56, said:

Poporul român este leneș...din naștere. D-aia are conducătorii pe care-i are.
Când a avut conducători competenți (Vlad Țepeș ar fi unul, Antonescu ar fi altul) i-au rezolvat imediat.
Poporul român ADORĂ statutul de sclav (e fan BSDM se pare). Niciodată n-a ieșit în stradă să se revolte împotriva autorităților, în schimb dacă un cacăt de echipă de fotbal pierdea vreun meci sau era rost de pupat oase, se adună cu miile. Asta denotă lipsă de educație.
Dar cine să facă educație când sistemul e praf? Ce naște din pisică șoareci mănâncă.
În 1989 poporul român a avut șansa să o ia de la zero. Ce-a făcut cu această șansă? Și-a băgat picioarele în ea.
„Cum îți așterni așa dormi” iar românul a întins doar căcatul pe drum și s-a culcat în el, având impresia c-o să se trezească-n Castelul Peleș.
„m...eți-s posmagii?”
Am citat postul tau mai putin prima propozitie.In rest sunt complet de acord.
In plus subliniez ca topicul sau ideea este absolut gresita.Cine are minte isi da seama de la un kilometru.Cand nu ai cum sa compari 2 tari cauta extremele din ele si arunca acolo pisica moarta ca fiind aia cauza.Stire de 2 lei...

E ca si cand as zice ca nu avem autostrazi ca Germania pt ca avem cele mai multe WC-uri in curte din Europa.
Se contureaza destul de bine dupa 27 de ani de democratie ideea sugerata de postul tau.Suntem o mare masa de lenesi,betivi,scandalagii,batausi,inculti,manelisti,cocalari si ce vreti voi.O mana de oameni sunt mai cu,capul pe umeri.Cam greu sa scoti cu 2 hamsteri caruta cu prosti scufundata.
Ceva parghii sunt pentru a inbunatatii conditiile de viata in tara asta insa unii sunt prea lenesi sa incerce,unii fug in strainatate,etc.
Nu stiu ce sa zic dar vorba ta,parca rabdam 50 de ani si mai impuscam un conducator...iar stam in mocirla 50 de ani etc...
Pe langa non-combatul asta,cred inascut de altfel,necazul e ca la fel ca si multe state din estul Europei am avut nefericirea de a fi slugi ba la turci cu sutele de ani,ba la rusi dupa aia.S-au tot dat reseturi in ultimii 300 de ani.In ultima suta de ani am avut pe cap 2 razboaie,2 conducatori impuscati si 50 de ani de comunism.Want more?
Daca macar eram plasati intr-o parte a lumii gen Portugalia ...atunci chiar nu era nici o scuza.
Ce reseturi a avut Suedia?

Edited by AdrianHH, 11 November 2016 - 10:37.


#48
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View Postr_murphy, on 11 noiembrie 2016 - 10:01, said:

oleleeeiii, perfect adevarat, extrem de foarte adevarat, ideea era ca am raspuns la intrebarea "ce ce", nu la "ce s-a facut cu ... ce a devenit ...".
aa, ce a devenit?
păi ce să devină?
teritoriu ioropian, vîndut cu acte în regulă celor cu parale de un stat mafiot, antiromîn.
se pare că războiul economic e mai puternic decît cel cu arme.
ca rezumat...
am pierdut absolut tot.
sincer, mă distrează bancurile politicienilor despre ''educaţie'' şi ''sănătate'' spuse zilele astea pe toate posturile.
bulă de la penele răspunde lui bulă de la pesede cît şi cum vor face ei peste...10 ani să zicem...?

#49
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
Nu e o scuză asta cu: vai suntem la poarta Europei și au venit toți peste noi. Nu accept așa ceva. Asta dovedește că n-am fost niciodată capabili de nimic. Dacă ar veni Burebista sau Țepeș ar da foc poporului ăsta nenorocit, iar Eminescu a spus-o clar și răspicat, iar pentru asta a fost otrăvit cu arsenic și băgat la nebuni.
Inclusiv imnul național reflectă starea națiunii.
Dar da, românul se ghidează după proverbul lui de suflet: capul plecat sabia nu-l taie, dar ignoră cu bună știință lesa și cătușele. Cum spuneam anterior: o fi fan BDSM.

#50
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View PostBlueKing-69, on 11 noiembrie 2016 - 10:32, said:

Aia cu "95% care cred" e bullshit!
Numarul de biserici pe cap de locuitor nu are nici o relevanta legat de credinta multimii. Poate in legatura cu prostia ce reiese din faptul ca lumea nu se revolta (activ).

Deci tema ta este falsa / egala cu ZERO!
ooohohooo... ce relevanţă are...
ca idee, ce s-a rezolvat prin ieşirea-n stradă a 10.000 de fraieriţi?...
înafara coastelor rupte, ceva amenzi pentru liniştea publică, scăderea la jumate a veniturilor...
singura revoltă o fac serviciile ca-n 89.
cine crede altceva habar n-are pe ce lume trăieşte...

#51
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
@sărac.lipit: uită-te la Islanda. Am putea face la fel, dar nu vrem.

#52
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012

View PostAlecsandru010, on 11 noiembrie 2016 - 10:01, said:

Nu. Doar ortodoxia. Caci despre ea vorbim aici.

Nu stiu daca-ti aduci aminte(sau stii), da' BOR-ul s-a infratit cu ateii comunisti. In Romania BOR-ul s-a bucurat de binefacerile comuniste. Sa nu uitam ca Biserica greco-catolica a fost desfiintata, iar de pe urma acestei marsavii BOR-ul a avut de beneficiat.

Sa nu uitam ca popii ortodocsi au colaborat cu securitatea. Ortodoxia prosteste, te face sa fii obedient fata de stat. Pentru ca ortodoxia s-a pupat pe bot cu statul dintotdeauna. Indiferent de cum arata statu', ortodoxia romaneasca s-a purtat intr-un mod slugarnic si obedient.

Mai ai alte nelamuriri?

ierarhii nu sunt neaparat ortodoxia, adica si ei fac parte din Biserica  alaturi de preoti,calugari,mireni....toti suntem ortodocsi, toti ar trebui sa tinem cont de sfinti,scrierile lor,Biblie,sinoade...si ierarhii la fel, deci nu au tinut cont si unii s-au dat cu comunismul sau masoneria, la fel cum multi credinciosi nu tin cont de invatatura ortodoxa si pacatuiesc se inbata,drogheaza,fura ....asta nu inseamna ca ortodoxia e de vina ci cei care nu o respecta

-BOR prin hotararea sinodului din 1937 condamna masoneria si indeamna poporul sa nu mai voteze cu masoni,comunisti,...ii asculta cineva? tine cont cineva de aceasta hotarare ?

-s-au dus ca vitele si au votat cu comunistu de Iliescu si cu ceilalti masoni si comunisti, e de vina ortodoxia ? nu

-deci de vina sunt masonii,comunistii,satanistii...si toti care fac rau pt ca nu tin cont de invatatura ortodoxa

-cat despre greco-catolici ei au aparut pt ca romano-catolicii s-au impus in Ardeal chiar si cu tunurile, asta au facut catolicii au daramat manastiri ortodoxe si au omorat oameni ca sa impuna papismul

Edited by cristirg, 11 November 2016 - 10:54.


#53
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
@cristirg: las' că nici cu Daniel SRL nu mi-e rușine care-i mason get-beget.

#54
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,377
  • Înscris: 23.04.2007

View PostSOCRATE_MMXII, on 11 noiembrie 2016 - 10:43, said:

Nu e o scuză asta cu: vai suntem la poarta Europei și au venit toți peste noi. Nu accept așa ceva. Asta dovedește că n-am fost niciodată capabili de nimic.
Nici eu nu as vrea sa accept dar cam asta e realitatea.O tara ocupata ,chiar si politic nu se poate dezvolta prea mult.O fi fost RDG mare si tare in Est,dar era best of the rest.
WW2 in Suedia a fost o gluma fata de noi.Este imposibil sa ignori ca ne-am luat pumni din extern destui.Nu avem prieteni in jur.Suedia are?Suntem unde suntem intr-o proportie destul de mare datorita felului nostru de a fi dar si conjucturii politico-geografice.Asta nu se poate ignora.Dupa cum vezi,nici o tara de prin estul Europei nu duduie la standarde din vest.De ce?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate