Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Claas Dominator

- - - - -
  • Please log in to reply
110 replies to this topic

#19
sorinalin

sorinalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 25.02.2015
Buna am o intrebare pentru ce e butonul de pe mansa de mers inainte si inapoi la dominator 96, si daca se poate o schita cv cu toate comenzile, si inca cv aste hidro statice fara ambriaj daca calci frana de e exemplu ce se intampla vine pe liber cum ar veni ca nu inteleg cum sunt , ca incurant achizitionez una si vroiam sa stiu ,multumesc

#20
sandusandel

sandusandel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 30.11.2013

 sorinalin, on 20 aprilie 2017 - 15:49, said:

Buna am o intrebare pentru ce e butonul de pe mansa de mers inainte si inapoi la dominator 96, si daca se poate o schita cv cu toate comenzile, si inca cv aste hidro statice fara ambriaj daca calci frana de e exemplu ce se intampla vine pe liber cum ar veni ca nu inteleg cum sunt , ca incurant achizitionez una si vroiam sa stiu ,multumesc
Butonul de pe mansa e pentru ridicat si coborat masa (hederu ) mai are alt buton jos sub mansa care tragi de el sa-l pui in functiune pe ce-l de pe manse .
Frana se foloseste in acelas timp cu mansa, reduci de la mansa si pui frana .
In stinga langa usa ai trei manete ;
  prima de la usa cos descarcare rotesti de maner sptre usa si ridica cosu apoi apesi in jos si actionezi descarcarea  .
  a-2-a ebatoza cuplat in jos decuplat in sus .
  a-3-a e hederu
In dreapta langa scaun ai frana de mana ,reglaje gratar toba ,si pe perete aceleratia de mana in spate la bord ai o manivela cu nuca e turatia rabator .
iar la panoul de comanda ai ;
primu canal fata spre volan heder ridicare spre tine coborare in fata
al doile-a sistemul 3 d cernere
al trei-lea rabator
al 4-lea turatie toba .

#21
sorinalin

sorinalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 25.02.2015
Multumesc de raspuns am sa te mai intreb cand o aduc acasa, mai are doua potentiometre acolo in dreapta cu nise leduri la rand pentru ce sunt?

#22
sorinalin

sorinalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 25.02.2015
Si vreau sa intreb ,a lungit cineva burlanul cosul de descarcare ca la asta ce am gasito eu nu e asa lung cum am vazut la altele,adica nu e pa a in spatele combinei si nu stiu daca ajung sa descarc in tir

Edited by sorinalin, 21 April 2017 - 18:27.


#23
sandusandel

sandusandel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 30.11.2013

 sorinalin, on 21 aprilie 2017 - 18:26, said:

Si vreau sa intreb ,a lungit cineva burlanul cosul de descarcare ca la asta ce am gasito eu nu e asa lung cum am vazut la altele,adica nu e pa a in spatele combinei si nu stiu daca ajung sa descarc in tir
Cred ca zici de indicatorele pozitie heder sus jos .

#24
sorinalin

sorinalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 25.02.2015
Uite ceva de genul

Attached Files


Edited by sorinalin, 22 April 2017 - 08:12.


#25
tauru242

tauru242

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.09.2005
Pe engleza ii zice "performance monitor". Sunt niste senzori in spate care monitorizeaza pierderile. Din butoane se regleaza functie de cultura, umiditate etc. Astfel poti merge cu viteza cea mai mare la care sa ai pierderi minime.

Mai multe detalii aici la pag. 215; e pentru DO 130-150 manualul, dar monitorul la 96 e acelasi ca la 130. Poti sa si downloadezi manualul ala daca iti faci cont trial.

Edited by tauru242, 22 April 2017 - 08:40.


#26
sorinalin

sorinalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 25.02.2015
Daca poti trimite aici pagina ca nu pot deschide manualul nu stiu dc?

#27
tauru242

tauru242

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.09.2005
Trebuie să îți faci cont sau sa te loghezi cu cel de Facebook dacă ai. Astfel il poți vedea pe tot. Pun aici un printscreen de pe telefon.Attached File  Screenshot_20170422-115947.png   287.32K   61 downloads

#28
sorinalin

sorinalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 25.02.2015
Am adus combina acasa dc nu salta masa de pe butonul de pe mansa care e deasupra ,salta doar de maneta principala de pe butonul din imagine

Attached Files


Edited by sorinalin, 24 April 2017 - 20:53.


#29
sorinalin

sorinalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 25.02.2015
Ca ma gandesc ca ajuta la capete cand o intorci butonul de pe mansa pentru saltat masa

#30
sandusandel

sandusandel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 30.11.2013

 sorinalin, on 24 aprilie 2017 - 20:48, said:

Am adus combina acasa dc nu salta masa de pe butonul de pe mansa care e deasupra ,salta doar de maneta principala de pe butonul din imagine
In fotografie mai jos mai ai un buton sub mansa tragi de el in sus si trebuie sa ai contact pe butonul de la mansa
Sa-o stapinesti cu drag si fara probleme !

#31
sorinalin

sorinalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 25.02.2015
Am sa mai fac o poza dar pe mansa e un singur buton ala de deasupra nu mai are nimic alcva

#32
sorinalin

sorinalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 25.02.2015
Uite nu e nici unbuton sub mansa.

Attached Files



#33
sandusandel

sandusandel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 30.11.2013

 sorinalin, on 24 aprilie 2017 - 20:48, said:

Am adus combina acasa dc nu salta masa de pe butonul de pe mansa care e deasupra ,salta doar de maneta principala de pe butonul din imagine
E cel de se vede sub maneta de laviteze rotund ala e butonu .

#34
sorinalin

sorinalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 25.02.2015

 sandusandel, on 26 aprilie 2017 - 20:19, said:


E cel de se vede sub maneta de laviteze rotund ala e butonu .

Colegu fa tu o poza la buton si la releiele alea de sub cabina care sunt langa distribuitorul cu electro valve,ca nu stiu care buton spui , pe teava de la mansa pana sus unde tii mana nu e nici un buto

#35
sandusandel

sandusandel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 30.11.2013

 sorinalin, on 24 aprilie 2017 - 20:48, said:

Am adus combina acasa dc nu salta masa de pe butonul de pe mansa care e deasupra ,salta doar de maneta principala de pe butonul din imagine
In fotogrfia ta de aici prima se vede un intrerupator cu un burduf de cauciuc chiar in fata la scrisul, aftung !

Attached Files



#36
sorinalin

sorinalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 25.02.2015
O sa fad butonul ala daca il gasesc sunt mai multe cu burduf de cauciuc dar eu nu am alea doua releie ,nu stiu ce sa intamplat acolo sincer dc la anulat ,firele la intrerupator de pe mansa sunt scoase si releiele lipsesc poate poti sa spui ce scrie pe ele sa incerc sa le caut

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate