Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Router Tenda N301

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
wolverine97

wolverine97

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 04.02.2011
Salut tuturor! Am o problema destul de enervanta cu un modem Tenda N301, de fiecare data cand ma conectez cu telefonul la el, sta conectat 2 minute si apoi se deconecteaza. Daca vreau sa ma conectez iarasi trebuie sa introduc parola si userul de la providerul de internet si stau iar conectat 2 minute si se intampla acelasi lucru. Am testat cu mai multe telefoane acest lucru si asa se intampla la toate. Tin sa precizez ca wi-fi ul pe laptop-uri merge perfect, fara nicio problema la conexiune. Am cautat pe internet despre asta, dar nu am gasit nimic care sa ma ajute. Stie cineva care este problema?
Multumesc!

#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
o petarda de asta de router am intalnit la cineva, luata din carrefor cu 39 sau 40 de lei.
i l-am configurat, toate bune, pana seara cand au mai venit membri de familie acasa, cat timp erau numai doua deviceuri pe wi-fi mergea, cum mai voiai sa-l conectezi pe al treilea, gata,  dadea net cu portia. tot asa, i-am trimis sa-l duca inapoi. daca ai luat tot din carrefour, ai 48 de ore sa faci retur.

#3
Renegade18

Renegade18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 07.03.2006

View Postslai, on 08 noiembrie 2016 - 16:01, said:

o petarda de asta de router am intalnit la cineva, luata din carrefor cu 39 sau 40 de lei.
i l-am configurat, toate bune, pana seara cand au mai venit membri de familie acasa, cat timp erau numai doua deviceuri pe wi-fi mergea, cum mai voiai sa-l conectezi pe al treilea, gata,  dadea net cu portia. tot asa, i-am trimis sa-l duca inapoi. daca ai luat tot din carrefour, ai 48 de ore sa faci retur.
stiu cine a dat si ~120 RON pe o astfel de petarda (cica l-au luat la oferta)

Edited by Renegade18, 08 November 2016 - 16:37.


#4
wolverine97

wolverine97

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 04.02.2011
Eu l-am luat din Altex cu 70 de lei parca, il am de 2 luni, la inceput a mers si totul a fost ok, dar de ceva timp imi face figurile astea, se pare ca trebuie sa iau altul. Am zis sa va intreb inainte sa fiu sigur ca nu trebuia ceva configurat la el tinand cont ca doar pe telefon merge asa, pot sa am si 4 laptopuri conectate la el si merge.

#5
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
fa-i si tu un reset.

#6
wolverine97

wolverine97

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 04.02.2011

View Postslai, on 08 noiembrie 2016 - 22:38, said:

fa-i si tu un reset.
I-am facut si asta, nu a mers nimic... :))

#7
popitagora

popitagora

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 24.08.2009
Stiu ca e vechi de 2 ani topivul, dar:
-m-am procopsit si eu cu o belea de-asta zilele astea de la Flanco cu 45 lei.
-instalare ușoară, conexiune stabilă pe tel si laptop dar probleme cu Chromecast-ul  - se instalează, este văzut în retea, dar nu pot proiecta nimic . De dus înapoi nu pot ca nu se mai accepta retur in 30 de zile cum era inainte.
Pe old la 30 lei :)))


Olx

#8
popitagora

popitagora

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 24.08.2009
Salutare.
Nu l-am mai vandut!
Problema rezolvată (demult dar abia acum am postat-poate mai vede cineva) cu un update de firmware.
N301 Firmware V12.01.01.45_EN de pe situl tenda.cn.
Merge si Chromecast-ul!
Nu am instalat si ultima versiune aparuta- 12.01.01.46 pentru ca este pt America Latină,  deci nu ma intereseaza.
Asa ca -    face toti banii


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate