Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Sofer transport persoane incepator

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
pitbululrosu

pitbululrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.12.2014
salut colegii,o intrebare la dvs,este vro sansa in ziua de astazi ca un sofer incepator fara experienta de transport persoane sa fie angajat in romania? ms!

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Teoretic, da, dacă prin șofer începător faci referire la proaspătul posesor de categoria d. Nu am verificat dar știam că poți obține această categorie doar după 3 ani de c, adică ai ceva experiență.

#3
pimi

pimi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,771
  • Înscris: 15.01.2007
linistit
atat companiile de transport locale -cu microbuse de 16-19 locuri cat si cele ce fac international cu 16locuri   sau autocare mari  se confrunta cu o lipsa de soferi .

#4
pitbululrosu

pitbululrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.12.2014

 pimi, on 08 noiembrie 2016 - 07:43, said:

linistit
atat companiile de transport locale -cu microbuse de 16-19 locuri cat si cele ce fac international cu 16locuri   sau autocare mari  se confrunta cu o lipsa de soferi .

am inteles

#5
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 13.07.2011

 MembruAnonim, on 08 noiembrie 2016 - 07:13, said:

Teoretic, da, dacă prin șofer începător faci referire la proaspătul posesor de categoria d. Nu am verificat dar știam că poți obține această categorie doar după 3 ani de c, adică ai ceva experiență.

cine spune ca are nevoie de categoria C activ ? Poate el de 3 ani nu a mai vazut Masina si isi i-a permis D.

#6
tiomarami

tiomarami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 769
  • Înscris: 24.11.2015

 pitbululrosu, on 08 noiembrie 2016 - 07:01, said:

sa fie angajat in romania? ms!
Oase rupte ?
Munca multa , bani putini ?
In romania  asemenea " volane " gasesti la orice colt de strada .

#7
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Conditia principala doar ca sa poti obtine categoria D este minim 21 de ani si 3 ani de permis cat B

#8
pitbululrosu

pitbululrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.12.2014

 Nytro84, on 09 noiembrie 2016 - 09:17, said:

Conditia principala doar ca sa poti obtine categoria D este minim 21 de ani si 3 ani de permis cat B

cunosc conditiile...eu am cerut pe forum informatii daca se gaseste de munca ca si incepator(fara experienta,zero km).

#9
tiomarami

tiomarami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 769
  • Înscris: 24.11.2015
mergi in autogara.
sau cauta "conventii ".
dimineata intrebi si la ora 11 urci la volan

#10
AladinArdeal

AladinArdeal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 25.10.2016
Se cauta si CE si D,ar fi ok sa ai D+E. Sunt firme de transport international care cauta si soferi chiar daca sunt incepatori.De obicei se pleaca in curse 2 soferi sau chiar 2+1. E, ok , ca dupa ce iesi din tara mergi pana te plictisesti dar macar ai drumuri la care poti merge linistit 90-100. Daca chiar vrei mai bine mizeaza pe C+E sunt mai multi bani,DAR si la autocar poti face ceva in plus.

C+E 3sapt cu una libera e 1500euro pe luna. la D+E depinde de companii.

#11
pitbululrosu

pitbululrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.12.2014

 AladinArdeal, on 11 noiembrie 2016 - 20:00, said:

Se cauta si CE si D,ar fi ok sa ai D+E. Sunt firme de transport international care cauta si soferi chiar daca sunt incepatori.De obicei se pleaca in curse 2 soferi sau chiar 2+1. E, ok , ca dupa ce iesi din tara mergi pana te plictisesti dar macar ai drumuri la care poti merge linistit 90-100. Daca chiar vrei mai bine mizeaza pe C+E sunt mai multi bani,DAR si la autocar poti face ceva in plus.

C+E 3sapt cu una libera e 1500euro pe luna. la D+E depinde de companii.


am auzit ca pe camioane/tir  se accepta si incepatori dar problema este ca la 37 de ani cine te mai accepta  ,daca la 37 de ani ar fi ceva 2/3 ani experienta mai se poate discuta, in caz contrar  nu vad sanse de angajare la varsta de 37 cu zero km experienta.!

#12
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Eu m-am apucat la 39, deci se poate.

#13
AladinArdeal

AladinArdeal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 25.10.2016

 pitbululrosu, on 13 noiembrie 2016 - 11:49, said:



am auzit ca pe camioane/tir  se accepta si incepatori dar problema este ca la 37 de ani cine te mai accepta  ,daca la 37 de ani ar fi ceva 2/3 ani experienta mai se poate discuta, in caz contrar  nu vad sanse de angajare la varsta de 37 cu zero km experienta.!

poti sa ai si 50 de ani. Mai cu incredere colegule.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate