Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Discutii si sfaturi despre shootere, strategii, moduri de tragere.

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
TheBigDealerIsHardware

TheBigDealerIsHardware

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 27.07.2013
M-am gandit sa deschid si eu un topic in care putem discuta despre shootere,mai ales cele online cu caracter competitiv cum ar fii CS GO, COD, Overwatch, TF2, Paladins, etc. pentru a ne perfectiona tehnicile de joc.
Am si eu o intrebare : Cum pot fii mai bun pe CS : GO la combat-uri rapide? In sensul, ma intalnesc cu 2 inamici, cum ma pot antrenta sa invat sa trag direct la cap?

#2
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,428
  • Înscris: 10.08.2005

 TheBigDealerIsHardware, on 07 noiembrie 2016 - 22:54, said:

In sensul, ma intalnesc cu 2 inamici, cum ma pot antrenta sa invat sa trag direct la cap?
doar jucand, reflexele astea nu intra in sange altfel
sau cu cheaturi, pana primesti BAN 999 de ani de la Valve

Edited by MarianG, 07 November 2016 - 23:01.


#3
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
De asta nu-mi place mie modul multiplayer la shootere. Start game, poc, una in cap - mort in secunda 2. In filme vad ca trag frate si trag si trag si golesc cate 10 incarcatoare pana moare unul. La multiplayerele astea nu are farmec cand joci cu din astia antrenati. Nu e realist.

#4
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

 MarianG, on 07 noiembrie 2016 - 23:00, said:

primesti BAN 999 de ani
Deobicei se da BAN 0, zero insemnand infinit.  999 ani expira candva si de exemplu de la bug-uri pe servere vechi de 1.6 disparea la restart.

#5
linuxnoob0008

linuxnoob0008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 16.04.2016
de la distanta tragi cate un glonte sau burst(depinde cat de departe e), de aproape dai in jos tinta(ca gloantele se duc in sus) si golesti tot incarcatorul.

#6
Sarpele5

Sarpele5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 02.11.2016

 Ion_de_la_Raion, on 08 noiembrie 2016 - 00:43, said:

De asta nu-mi place mie modul multiplayer la shootere. Start game, poc, una in cap - mort in secunda 2. In filme vad ca trag frate si trag si trag si golesc cate 10 incarcatoare pana moare unul. La multiplayerele astea nu are farmec cand joci cu din astia antrenati. Nu e realist.
De fapt, in filme nu e realist. Sper ca esti ironic. Daca-ti trage cineva un glont in stomac, sa vezi ce damage iei in viata reala, dar in cap?

Baieti, ascultati aici un "veteran" de shootere, desi am 19 ani, joc de la 6, primul meu shooter fiind Delta Force Land Warrior Posted Image Posted Image
Nu exista modalitati mai bune de tragere, nu exista periferice care sa imbunatateasca tragerea intr-un mod relevant.
Si, din proprie experienta, faci mare greseala daca vrei sa fii bun la un shooter si joci doar acel shooter, pentru ca din alte jocuri mai poti invata lucruri importante.
Skill-ul se formeaza in timp,si sa tragi la cap din prima e un reflex, si sansele nu sunt niciodata 100%.
Eu eram praf la CS : GO, l-am luat cam prin 2013, nu am putut juca calumea si l-am vandut Posted Image
Am zis ca nu mai pun mana pe shootere,dar  dupa am jucat BF3, BF4, si Call Of Duty Blops 2 cu botii, desigur, pana am ajuns la dificultatea veteran.
Si am zis sa joc si eu ceva multiplayer, mi-am luat anul asta CS : GO si...surpriza, joc mult mai bine, imi bat colegi de facultate care joaca doar CS GO, si joaca destul de mult. Posted Image Mi-am luat si BF1, joc decent.
Deci daca-ti plac shooterele, incearca si altele, sunt destule si gratis, pentru ca nu sunt jocuri ca MMORPG-urile sau jocurile de curse, cu ele iti dezvolti reflexele si cu cat joci mai mult mult, cu atat o sa fii mai bun. Si, logic, mai trebuie sa vezi cu ce fel de arme te pricepi, de exemplu, nu zic ca nu pot sa nimeresc, dar eu niciodata nu am fost bun Sniper. Din pacate, eu cel mai bun sunt la lame =)). Dar joc bine cu arme cu luneta automate, gen AUG.

#7
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 17.04.2007
Poti recomanda cateva shootere online gratuite in afara de paladins si tf2? mersi :)

#8
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 Sarpele5, on 08 noiembrie 2016 - 07:45, said:

De fapt, in filme nu e realist. Sper ca esti ironic.

Nu sint ironic. Nu cred ca in primul si al doilea razboi, o lupta se termina in 10 secunde. Trageau aia ca chiorii ore bune, chiar si mai multe zile, pana cucereau cate o pozitie.

Edited by Ion_de_la_Raion, 08 November 2016 - 22:08.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate