Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Putin Ajutor

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Health_V1

Health_V1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.11.2016
Salut tuturor!

Doresc sa imi deschid o noua comunitate si nu prea stiu de unde sa incep. Am decis prima oara sa imi achizitionez un host, dar problema este ca nu stiu spre ce firma sa ma orientez.. Multi dintre prietenii mei mi-au recomandat firma ''xServers'', insa eu nu ma pricep la acele date. Cam cat spatiu mi-ar trebui? Observ ca majoritatea ofera 5-10gb spatiu. Dar intrebarea mea este e suficient? Tin sa mai precizez ca va fi o comunitate de tip ''forum'', deci vor fi create destul de multe subiecte si posturi.


Imi puteti recomanda un host ''bun'' si la un pret decent? Desigur si cat de cat calitativ, sa poata tina comunitatea fara probleme. De preferat sa fie in Romania.

Va multumesc!

Edited by Health_V1, 07 November 2016 - 11:53.


#2
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,821
  • Înscris: 13.07.2011
eu zic ca pentru inceput o sa iti ajunga 5gb, nu cred ca va exploda comunitatea de pe o zi pe alta, iar atunci cand va exploda vei avea nevoie de ceva dedicat. asa ca pentru inceput este mai mult ca ok,

xservers, hostx, sunt foarte ok.

#3
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
poti sa cumperi  si din strainatate hosting si primesti domeniu gratis .com...

#4
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,889
  • Înscris: 07.08.2008
Poti lua un pachet de gazduire mai ieftin si daca vezi ca ai trafic din ce in ce mai mult atunci faci upgrade.
Eu iti recomand MxHost(Personal SSD - 3.49euro/luna - 10gb spatiu) sau xServers(Cloud Web Hosting Professional - 4.95euro/luna - 6gb spatiu).
E destul de greu sa aproximezi traficul pentru un site facut de la zero... Iei un pachet pe 1-6luni, vezi daca merge treaba si la nevoie faci upgrade.
Ai grija la conturile cu spatiu nelimitat, acolo sunt de obicei multe conditii si de multe ori firmele care ofera asa ceva nu ofera servicii chiar asa bune.

Pentru intrebarea cu spatiul: aici depinde de cat spatiu doresti sa aloci fiecarui utilizator si ce fel de comunitate vrei sa faci. Majoritatea platformelor te lasa sa setezi mai amanuntit partea de upload fisiere, poti pune limita de x mb/fisier incarcat. 5 gb spatiu zic ca ar fi suficient pentru inceput, dar cum am zis, depinde de ce vor incarca utilizatorii.

Edited by tigerheart, 07 November 2016 - 13:01.


#5
Health_V1

Health_V1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.11.2016
Multumesc tuturor pentru raspunsuri.

Voi alege pentru inceput xServers, par destul de ok. Iar pentru inceput nu o sa am nevoie de spatiu foarte mare, asa ca voi incepe usor si la nevoie fac upgrade.
Deci pentru inceput, sunt suficienti 5gb? Intreb ca sa nu am surprize dupa.

Edited by Health_V1, 07 November 2016 - 16:11.


#6
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Pentru inceput iti spun suficienti si 200MB :) Sa cresti o comunitate este foarte greu, asa ca nu-ti fa mari sperante.

#7
Morphinus

Morphinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,873
  • Înscris: 29.09.2010
E bine că ai ales hosting din România, motoarele de căutare apreciază site-urile găzduite în țara pe care o vizează.
Cât despre xServers, sunt foarte ok, iar dacă alegi o platformă de calitate, stabilă, pentru forum, gen bb, nu vei avea probleme curând.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate