Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 

Allview P7 Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
300 replies to this topic

#271
MadK9

MadK9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 10.10.2007
Deja am acest profil insa fara acea modificare in engineering mode, nu va merge... Nu stiu de ce nu am acea linie, imi lipseste si cds info chiar din meniul telephony....

#272
MadK9

MadK9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 10.10.2007
Ma scoate din minti... Posted Image Posted Image Posted Image
Nu reusesc sa creez profil APN!!! Cand dau save, imi dispare pur si simplu din lista profilelor....
Am reusit sa am in meniu la retele celulare butonul "Enhanced 4G LTE mode" dar nu pot creea acel nenorocit de profil APN!!!

#273
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 31.08.2007
Oare mai vedem si noi un update de soft. Dupa ce si-au batut joc de noi cu ultimul update, telefonul se descarca mai repede ca o baterie 777...

#274
MadK9

MadK9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 10.10.2007
Si eu tot astept si tot verific siteul lor insa de pomana... Oricum sunt pe stock dar e deranjant cum trateaza allview problema. Nu stim cat mai "lucreaza" ei la un update asa cum i s-a spus unui coleg de aici de pe forum insa dureaza al dracului de mult indreptarea acestei situatii deranjante.

#275
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 25.05.2006
"în viitorul apropiat" domnilor, "în viitorul apropiat"! 😉

#276
MadK9

MadK9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 10.10.2007
Bai dar nici macar un custom rom pentru jaful asta... Nimic! Se lupta unul pe xda dar are bug la camera. Si nici macar pentru Gionee P7.

#277
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 25.05.2006
Sau saturat să-și bată capul cu prostii! Aceste telefoane nu mai sunt ce au fost altădată... Am avut un a5 quad, doamne ce mai trăgeam de el cu romuri portate, pentru că se putea! Acum... 🙁

Edited by valer, 14 May 2018 - 10:43.


#278
MadK9

MadK9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 10.10.2007
Bai, nu cred ca asa stau lucrurile... ideea e ca trebuie sa existe interes din partea vreunui developer, terminalul sa aiba ceva potential sau din curiozitate ca sa mearga mai departe cu dezvoltarea unui custom rom. Si timp, si resurse, si sa aiba terminalul la dispozitie pentru teste... daca una din aceste conditii nu sunt indeplinite... adio custom rom. Si in afara de asta, a crescut foarte mult numarul de telefoane smart cu aceleasi caracteristici, mediocre adica si evident ca nu mai prezinta interes.

#279
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009
Aveti idee cum se redirectionneaza apelurile pe Allview P7 Lite,nu gasesc acele optiuni in setari,as vrea sa redirectionez apelurile catre al doilea sim in cazul in care raman fara semnal pe primul (digi).Ma gandesc ca meniul e asemanator cu cel de la P7 Pro.Multumesc.

#280
MadK9

MadK9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 10.10.2007
Salve prison.
Setarea ar trebui sa existe in meniul de apeluri. Apesi tasta de apel apoi pe cele 3 puncte din dreapta jos, apoi settings- call settings- sim1\sim2- call forwarding.

#281
Ionel77

Ionel77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 07.04.2018
Cum pot rescrie imei...pe un allview p7 pr0. Am rescris soft cu sptols si nu mai am imei. Va rog sa ma ajutati. Nu ma pricep la asta si me.am prins urechie. Multumesc

#282
MadK9

MadK9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 10.10.2007
Hmmm... Ionel, cauta un soft numit maui meta 3g. Instaleaza si driverele aferente insa documenteaza-te foarte bine despre cum sa folosesti acest soft, este foarte util si eficient! Eu l-am folosit acum vreo 3 ani pe un lenovo a328. Nu uita, google e prietenul tau!
Mtk droid tools era iarasi o unealta eficienta insa nu stiu daca au facut drivere pentru procesorul 6737 care il are acest p7 pro... Versiune 2.53 nu avea suport pentru procesoarele mt6737 in urma cu 1 an de zile.
O alta varianta ar fi mtk engineering tools insa cred ca ar fi doar temporara solutia si la reboot ai avea din nou imei null. Maui 3g meta ar fi solutia... Tot nu e una permanenta insa dupa un reboot nu se pierd imeiurile! Se vor pierde la urmatoarea flashuire de rom insa.
Sa ne tii la curent!
Succes!

#283
Ionel77

Ionel77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 07.04.2018
Nu ma pricep. Exista un tutoreal? Cu mtk am incercat dar nu am cds in setari

Ma poti suna sa imi dai o mana de ajutor. 0770986510

#284
Ionel77

Ionel77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 07.04.2018
In mtk tols nu am acea optiune de a rescrie imei. Cds parca sau ceva de genul.

#285
Ionel77

Ionel77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 07.04.2018
Nu pot instala driverul mtp usb device. Si nu gasesc varianta.

#286
MadK9

MadK9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 10.10.2007
Sincer nu ma pricep nici eu atat de tare... Da, sunt tutoriale suficiente pe net. Dar nu inteleg de ce ai scris softul?
Si eu am revenit la stock dupa updateul astora de au omorat bateria definitiv. Dar nu am ramas fara imei. In sptools trebuie sa scrii firmware cu optiunea download, nu firmware upgrade sau format+download! Optiunile astea se aplica doar daca telefonul e mort definitiv!
Incearca sa ii mai dai un factory reset poate isi baga mintile in cap. Dupa ce ii dai factory reset ii scrii softul stock si ar trebui sa fie bine.
Dar instaleaza driverele asa cum trebuie, cauta tutoriale, vezi forum hovatek, cauta despre drivere sptools si scriere firmware cu sptools pentru telefoane cu cipuri mediatek- mtk6737 parca are asta...
Succes!

#287
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 13.03.2006
https://forum.hovate...read-12328.html

https://translate.go...700173,15700201

Eu pe aici am citit cu mult timp in urma si am reusit !...succes !

#288
MadK9

MadK9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 10.10.2007
Corect, foarte buna treaba cu linkurile gigiones... Eu am omis asta fiind ocupat si raspunzand pe fuga...
Ionel, sa ne spui cum merge. Trebuie de fapt sa mearga, rabdare trebuie sa ai, gigiones o poate confirma!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate