Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Lenovo K6 Note dual sim

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 16.02.2008
Se pare ca trebuie sa intre pe piata acum in curand, poate chiar de black friday.
http://www.gsmarena....6_note-8318.php

http://www.gadgetlab...etalic-elegant/

Avantajele oferite pe care le vad sunt:
1. Bateria de 4000 mAh.
2. Toate benzile 4G din RO. Frecvențe 4G: FDD: B1(2100), B3(1800) , B7(2600), B20(800) TDD: B38(2600)
3. Toate benzile 3G din RO.
3. Switch intre sim 1 si sim 2 la 3G-4G. (nu mai e necesar sa le schimbi manual)
4. 3-4 GB RAM (consider ca 3GB e minim pentru Android 6+ ca sa nu se infunde)

La capitolul dezavantaje:
1. Baterie nedetasabila
2. Proc slabut 8x1,5 Ghz doar...
3. Lipsa banda 5 Ghz Wi-fi

Asteptam lansarea la un pret bun...pana in 1200 de lei.

#2
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
Nu inteleg la ce foloseste rezolutia full-hd pentru o diagonala de 5,5 .Iar procesorul octa-core 1,5 ghz  zic ca e degeaba daca e de generatie veche .

#3
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016

View Postpacopaco1967, on 05 noiembrie 2016 - 17:25, said:

Nu inteleg la ce foloseste rezolutia full-hd pentru o diagonala de 5,5 .Iar procesorul octa-core 1,5 ghz  zic ca e degeaba daca e de generatie veche .

Esti pe langa subiect... :)

#4
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 22.11.2006

View Postpacopaco1967, on 05 noiembrie 2016 - 17:25, said:

Nu inteleg la ce foloseste rezolutia full-hd pentru o diagonala de 5,5 .Iar procesorul octa-core 1,5 ghz  zic ca e degeaba daca e de generatie veche .

Ai avut vreodata in mana un tel de 5.5'' FHD? deschide orice clip youtube in hd1080 si vorbim dupa aia.

#5
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 16.02.2008
Cine doreste sa cumpere tableta ca sa vada filme HD pe youtube, este rugat sa posteze in alta arie.
Nu doresc sa deviem de la subiect. Subiectul este un TELEFON !

In prea multe sectiuni de telefoane se abereaza zeci de pagini pentru functii conexe si secundare ale telefoanelor.
Aici doresc sa vorbim despre functiile principale ale acestui telefon:
- calitate antene, semnal in 2G, 3G, 4G
- calitate sunet convorbiri
- calitate semnal Wi-fi
- calitate semnal GPS
- calitate internet mobil in 3-4G/banda posibila down si up
- durata convorbiri, stand-by, internet mobil, etc

Apropo....Lenovo A6000 dual-sim imi consuma bateria extrem de rapid pe 4G (fara a vedea filme sau alte lucruri care halesc banda la greu), undeva la 20% in 30 de min, motiv pentru care si caut sa-l inlocuiesc cu acest model nou.

Urmeaza apoi feedback legat de puterea de procesare cu aplicatii diverse, lag, video, etc.

#6
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 11.01.2007
A intrat în oferta de telefoane Digi Mobil,la 999 lei.

#7
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 16.02.2008
Da, sunt primii care aduc in Romania.
Digi il are in varianta cu doar 3GB RAM si doar black, fara pret de lista intreg, fara ab.

Asteptam si versiunile superioare cu 4 G RAM, gold, silver, pret intreg fara ab.
Deasemenea asteptam si fratele mai mic K6 Power, cu 3-4 GB RAM.

#8
catalucan

catalucan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 24.03.2007
Nu si-a luat nimeni inca? Intentionez sa-mi iau folosind un voucher de la RDS pentru avas.

#9
conny

conny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 21.01.2006

View Postcatalucan, on 14 ianuarie 2017 - 10:18, said:

Nu si-a luat nimeni inca? Intentionez sa-mi iau folosind un voucher de la RDS pentru avas.
Daca iti iei, sa-i probezi microfonul atunci. Un lot de telefoane au probleme, esti auzit foarte slab, eu sunt posesorul unui astfel de model. Maine sper sa ajung sa-l returnez... In rest e foarte ok telefonul.

Edited by conny, 15 January 2017 - 11:19.


#10
Mitrut9

Mitrut9

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.01.2017
Eu il am de o săptămână și sunt f mulțumit de el..Bateria e f buna,poze decente,se mișcă f bine.nu am probleme cu microfonul nici după update..Prețul e ok..L-am luat de la Digi cu reducere..Eu zic ca merită toți bănuții..Cu husa e mai greu..Inca nu prea sunt pe piata

#11
oter

oter

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.03.2017
As dori sa stiu daca la K6note cele două fante de jos sunt ambele difuzoare si daca trebuie să se audă amândouă indiferent de ce se asculta

#12
Shimstock

Shimstock

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.12.2016
Deși telefonul are în partea de jos doua grilaje simetrice ca formă și mărime, doar cel din dreapta are în spatele lui un difuzor. Grilajul din stânga ascunde microfonul. Nu o spun eu, o spun cei de pe gsmarena "There are two grills here as well. Only the left actually houses a speaker, while the right is, presumably, responsible for hiding the microphone”

Și dacă tot veni vorba de microfon, dacă te interesează acest model, la achiziție te sfătuiesc să verifici microfonul în convorbire cu mai multe persoane. Eu am schimbat 2 modele (pe auriu) la care persoana cu care vorbeam mă auzea foarte încet, înfundat și neclar. S-ar putea să fie un lot problemă, sau eu să fi fost mai ghinionist. Ca să eviți bătăi de cap mai bine verifici atent înainte.

În rest eu zic că e un telefonul cu un raport pret/calitate si preț/specificatii destul de bun.



#13
oter

oter

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.03.2017
Ms, nu telefonul se comporta fff bine. Si se aude bine de ceilalți interlocutori, apropo e gold

#14
petre-vitan

petre-vitan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 10.06.2014
Salut baieti! Dupa ce i-am facut update la android 7 am probleme de semnal. Pur si simplu nu se poate inregistra in retea desi si telefopnul este setat la retea pe automat (LTE,3G si 2G). Am revenit la android 6 si telefonul functioneaza perfect. Dupa o perioada i-am facut iarasi update la android 7 si iar am probleme cu semnalul.
Am format *#*#4636#*#* si asa am observat ca telefonul sta doar in 2G. Eu folosesc Digi Mobil si am nevoie ce-l putin de 3G.
Stie cineva solutia salvatoare? Multumesc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate