Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 

Politia cunoaste adresele dintr-un oras?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
37 replies to this topic

#1
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 16.02.2013
Buna ziua.
Am si eu o intrebare in legatura cu o problema.
Sunt un student la Timisoara si am avut un prieten caruia i-am cedat locul meu in camin anul trecut pe perioada cat am fost plecat cu o bursa in strainatate, 6 luni.
Dupa 6 luni cand m-am intors in tara a plecat si el in strainatate cu programul work&travel in austria, si a ramas ca o sa imi dea banii promisi in septembrie cand se intoarce.
Am asteptat pana in septembrie, insa el s-a facut nevazut, l-am sunat, ii suna telefonul dar nu vrea sa raspunda.
As avea o intrebare, politia unui oras stie adesele locuitorilor din acel oras? Ca as vrea sa ma duc la politie in orasul de unde este el, si daca ii zic numele oare stie unde sta? Eu stiu ca buletinele se fac la politie, deci ar trebui sa aiba evidentele tuturor cetatenilor dintr-un oras.
Meci frumos.

#2
A-d-r-i-a-n

A-d-r-i-a-n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 26.09.2014
Banii pt camera de camin?Daca e asa nu cred ca ai voie sa subinchiriezi camera de camin, deci putine sanse sa-ti vezi banii chiar si cu politia.

#3
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,239
  • Înscris: 05.06.2002
Si de ce ti-ar da tie politia adresa respectivului?


#4
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,556
  • Înscris: 16.12.2011
Stai linistit. Ti-ai luat prima teapa ca student. Vor urma altele in reeal life !

#5
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Subinchiriere camera de la guvern/ inchiriere nedeclarata la fisc, te bagi in mai multe probleme.
Politia legal nu iti poate da adresa lui nici daca ar fi comis ala vreo infractiune/contraventie...chestie care n-a facut spre deosebire de tine care ai comis 2 deja.
Daca vrei neaparat sa afli poate se descurca un detectiv particular, astia sunt fosti politisti/au cunstinte in interiorul politiei.

#6
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,341
  • Înscris: 01.12.2001
Eu nu pot sa cred ca un student poate adresa asemenea intrebari.
Crezi ca politia e "pagini aurii"? Sa cauti dupa nume si prenume anumite persoane?

#7
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View Postanz, on 05 noiembrie 2016 - 15:15, said:

si a ramas ca o sa imi dea banii promisi in septembrie cand se intoarce.
Am asteptat pana in septembrie, insa el s-a facut nevazut, l-am sunat, ii suna telefonul dar nu vrea sa raspunda.
As avea o intrebare, politia unui oras stie adesele locuitorilor din acel oras? Ca as vrea sa ma duc la politie in orasul de unde este el, si daca ii zic numele oare stie unde sta? Eu stiu ca buletinele se fac la politie, deci ar trebui sa aiba evidentele tuturor cetatenilor dintr-un oras.
Meci frumos.

Dupa ce afli unde sta, mergi si vorbesti cu Sile si cu Nutu?

#8
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,556
  • Înscris: 16.12.2011
,, Sunt un student la Timisoara si am avut un prieten caruia i-am cedat locul meu in camin anul trecut pe perioada cat am fost plecat cu o bursa in strainatate, 6 luni."
Eu am avut un prieten caruia i-am dat imprumut 20 lei pe cand stateam in Regie. De atunci nu l-am mai vazut. Asa ca ii consider bani cheltuiti cu folos.

#9
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

View Postdorin_2k, on 05 noiembrie 2016 - 15:31, said:

Eu nu pot sa cred ca un student bursier poate adresa asemenea intrebari.
Crezi ca politia e "pagini aurii"? Sa cauti dupa nume si prenume anumite persoane?
Eu cred ca i s-a urcat bursa la cap.

#10
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,543
  • Înscris: 15.06.2007
Si ala nu a platit caminu' ca defapt locul era pe numele tau,  si voi nu v-ati inteles de la inceput cu plata?    Cata paguba poate fi? 100 de euro?

#11
radoset

radoset

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 24.10.2016
poti cheltui fo' 300 EUR, ptr ca un detectiv particular sa-ti gaseasca "colegul de camera" !
bafta

#12
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015
Politia habar nu are de adresa exacta unde sint sectiile,...

Mai demult era un boutique linga bloc,...ma suna patronul,..."bai Dadi, ce adresa e aici?,..cine intreaba?,...un politist",...

Nu ca nu ar putea da de el,...si dupa telefonul folosit,...da e lenea mare,...si minte putina,...

#13
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Nu rezolvi nimic la politie , mai rau te afunzi in mocirla si probabil vei lua si o amenda sau mai stiu eu ce pt " afacerea " vietii tale !

#14
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Directia de evidenta informatizata a persoanei , ei se ocupa,  nu politia . Apartine de primarie .

#15
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostGingisHan2015, on 05 noiembrie 2016 - 16:42, said:

Directia de evidenta informatizata a persoanei  
Nu-i spun nici acolo unde stă cineva.

#16
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008
am avut un prieten


Exact! Ai avut, sau crezi ca ai avut...pentru ca daca era prieten, nu se intampla asta.

Si sper ca realizezi ca daca nu ati pus ceva pe hartie, semnat de ambele parti, restul sunt vorbe-n vant!

Nu era prea moral oricum sa te apuci sa sub-inchiriezi un loc care, de drept ar fi apartinut altcuiva, trebuia sa-l cedezi din moment ce tu nu ai putut sa te bucuri de el.

#17
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009
Si acum ce faci esti suparat pentru ca ai intalnit pe cineva cu mai mult tupeu decat tine si mai zgarcit?

Edited by bulan60, 05 November 2016 - 17:44.


#18
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015

View Postalthea, on 05 noiembrie 2016 - 17:06, said:

Nu-i spun nici acolo unde stă cineva.

Nu-i spun . Doar am raspuns la titlul topicului , ca  nu politia se  ocupa cu buletinele .Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate