Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

OnePlus 3T - discutii generale

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
4793 replies to this topic

#1315
aniD

aniD

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 09.12.2015
https://www.mobiledi...t2z2w2v2x2.html

#1316
catalin0303

catalin0303

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 03.02.2009

View PostaniD, on 22 aprilie 2017 - 19:32, said:

Multumesc pentru raspuns. Inteleg ca asta ai ales pt telefonul tau. Cum ti se pare SPIGEN Ultra Hybrid Crystal Clear pentru protectie si cum se simte in utilizare?

#1317
kpk1

kpk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,485
  • Înscris: 18.05.2004
Am și eu deja de suficient timp. N-am ce să-și reproșez.
Și-au luat un coleg op3t cu husa wallet a lor și e super. Îmi place. Salvează displayul în caz de impact frontal.

#1318
catalin0303

catalin0303

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 03.02.2009
Nu stiu de ce dar nu-mi place husa wallet si sper sa nu am parte de un impact frontal:).
Sunt inca nehotarat: SPIGEN Ultra Hybrid Crystal Clear sau SPIGEN Neo Hybrid Silver. Care are grip mai bun?

#1319
aniD

aniD

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 09.12.2015
Husa este foarte reusita si nu ascunde din aspectul telefonului. Eu am cumparat de pe alt site acest model de husa, fabricata insa de Ringke (a costat 64 lei impreuna cu transportul). Nu aluneca usor din mana si asta imi place la ea, plus butoanele care se apasa usor. Ca si protectie este ok tinand cont ca vine putin peste nivelul ecranului.

http://eastcom.ro/hu...lus 3&results=2

#1320
catalin0303

catalin0303

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 03.02.2009

View PostaniD, on 22 aprilie 2017 - 20:29, said:

Husa este foarte reusita si nu ascunde din aspectul telefonului. Eu am cumparat de pe alt site acest model de husa, fabricata insa de Ringke (a costat 64 lei impreuna cu transportul). Nu aluneca usor din mana si asta imi place la ea, plus butoanele care se apasa usor. Ca si protectie este ok tinand cont ca vine putin peste nivelul ecranului.

http://eastcom.ro/hu...lus 3&results=2
Cand sa o cumpar... indisponilbil. :0 Mai caut. Multumesc pentru ajutor.

#1321
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 13.01.2010

View PostaniD, on 22 aprilie 2017 - 19:32, said:

Cu aceasta husa pe el, telefonul meu a cazut pe parchet de la aproximativ 1,0m (destul de dur) si nu a patit nimic. Husa este lucioasa si aluneca din mana, nu are un grip bun, dar este foarte buna la impactul cu ceva dur.

Edited by testing1b, 22 April 2017 - 22:17.


#1322
bogdan074

bogdan074

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,575
  • Înscris: 11.04.2005
Problem cu bateria aici o rezervare.
https://forum.xda-de...-fixed-t3536456

#1323
rel5s5

rel5s5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,820
  • Înscris: 21.04.2009

View Postcatalin0303, on 22 aprilie 2017 - 18:58, said:

Ce sa aleg intre SPIGEN Rugged Armor si SPIGEN Neo Hybrid Silver? Acum am un silicon foarte OK dar vreau si ceva mai rezistent cand este cazul. Orice sfat este apreciat.
Daca vrei protectie ,cumpara Spigen Neo Hybrid.E aspectuasa si  foarte buna.

#1324
catalin0303

catalin0303

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 03.02.2009

View Postrel5s5, on 24 aprilie 2017 - 15:43, said:

Daca vrei protectie ,cumpara Spigen Neo Hybrid.E aspectuasa si  foarte buna.
Am comandat-o acum 5 min. Multumesc pentru sfat.

#1325
mariusiustin1

mariusiustin1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 27.09.2006

View Postmarselcj, on 14 aprilie 2017 - 21:29, said:

Ia verifică tu prin VPN. Și mie îmi arăta că este la zi acum două zile când l-am primit. Prin VPN în schimb, am primit deja două update-uri.  ;)În altă ordine de idei, cine folosește telefonul cu două sim-uri?
Se pare că este o problemă destul de serioasă cu sim 2. Dacă țin datele active la sim 2, după o convorbire îmi cade semnalul. Nu își revine decât dacă îl trec în Airplane mode și apoi înapoi. Am verificat pe net și problema văd că au întâlnit-o mulți, dar nu am avut timp să caut rezolvare, dacă o fi. S-a mai lovit cineva de așa ceva?
Cum procedez ?
Îmi cere ceva acolo....

View Postrel5s5, on 18 aprilie 2017 - 15:43, said:

Nu folosi nicio aplicatie.Foloseste metoda clasica de flash din fastboot .Instaleaza minimal ADB (il poti instala din telefon dand dublu click  sa instaleze driverele ) .Cauti in root drive C de pe PC folderul Android.In folderul ala pui zip-ul de TWRP pe care il rebotezi in : recovery.img  de ex.
Apoi pui telefonul in fastboot,il conectezi la pc,intri in folderul Android(unde inafara de cele 4 fisiere mai ai si recovery .img),apesi Shift+ clic dr si selectezi Open command here.Se deschide fereastra in care verifici cu comanda fastboot devices si apoi enter daca pc iti vede telefonul (daca il vede trebuie sa iti afiseze numarul lui de ordine ).Dupa care dai comanda : fastboot flash recovery recovery.img si  gata.Dupa ce termina de facut flash,deconectezi telefonul de la pc ,selectezi din vol+ sau vol-  recovery si dai enter cu power si gata.Ideea e ca odata intrat in TWRP sa faci flash la supersu (varianta v 2.79).
Foarte bine este explicat aici:
https://forums.onepl...nd-more.475142/
Pentru ce ar trebui sa facem asta ?
Mii de scuze, sunt începător.....

#1326
rel5s5

rel5s5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,820
  • Înscris: 21.04.2009

View Postmariusiustin1, on 25 aprilie 2017 - 23:21, said:

Cum procedez ?
Îmi cere ceva acolo....

Pentru ce ar trebui sa facem asta ?
Mii de scuze, sunt începător.....
Pai daca esti incepator lasa,telefonul asa cum e nu te baga la avioane ca poate il brick-uiesti.Citeste si informeaza-te.Sunt o sumedenie de videotutoriale (si in limba romana) care iti spun ratiunea operatiilor respective,avantaje,dezavantaje,proceduri,etc.

#1327
razvaldinho

razvaldinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 08.04.2008
Mi-au trimis pe mail un cupon de reducere pentru 3T de 10$ sau echivalent (euro), valabil pana pe 30 aprilie. Banuiesc ca vor sa faca un ultim push inainte de anuntarea modelului nou.
Rezist si astept modelul nou, desi e mare tentatia sa iau un 3T.

#1328
Dragos2013

Dragos2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 871
  • Înscris: 08.09.2013
Daca te vei impaca cu ecranul curbat al noului model...
Eu sincer am retineri pt ca vor fi sanse.mai.mari.sa.l spargi daca l scapi in partea curbata a ecranului , adica pe laterale...

#1329
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
@Dragos2013 de unde ști că va avea ecran curbat? Oneplus au mari rezerve în privința leakurilor! Sau presupui.

#1330
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007

View Postrazvaldinho, on 26 aprilie 2017 - 13:15, said:

Mi-au trimis pe mail un cupon de reducere pentru 3T de 10$ sau echivalent (euro), valabil pana pe 30 aprilie. Banuiesc ca vor sa faca un ultim push inainte de anuntarea modelului nou.
Rezist si astept modelul nou, desi e mare tentatia sa iau un 3T.

La fel si eu :D

#1331
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
@razvaldinho dacă nu folosești cuponul, îl poți da altuia care vrea să cumpere și așa îl pierzi. Iar dacă aștepți noul model mai durează până în vară.

#1332
razvaldinho

razvaldinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 08.04.2008
Inca mai rezist cu Oneplus X. Chiar am fost foarte incantat de telefon, l-am luat din ziua in care l-au lansat. Si acum merge perfect, mai putin ca nu are senzor de amprenta

Primul venit, primul servit:
Cupon valoric 10 euro pentru achizitie de 3T: GSMZWHEXKQMBVD

Edited by razvaldinho, 26 April 2017 - 13:31.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate