Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

OnePlus 3T - discutii generale

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
4793 replies to this topic

#37
f18dragos

f18dragos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 22.09.2010
Sa inceapa nebunia :D

#38
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0f_BTRPUr6k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#39
Dariusdd

Dariusdd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 08.12.2008
https://forums.onepl...plus-3t.475325/
A aparut primul OTA pentru 3T.
Updated touch panel firmware and optimized touch precision
Updated GPS library and optimized location accuracy
Added motion detection in camera and enhanced image capturing quality

Astea 3 chestii mi-au sarit in ochi. Abia astept sa implementeze firmware-ul touchscreen-ului in ROM-uri pentru OP3.

#40
f18dragos

f18dragos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 22.09.2010
Sunt geniali baietii de la OP.

#41
darkstar94

darkstar94

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 25.01.2015

View Postf18dragos, on 23 noiembrie 2016 - 23:20, said:

Sunt geniali baietii de la OP.
Subscriu! Dețin un OPX și sunt super mulțumit de el. Au scos cam greu update la Android 6.0, dar în rest fac treabă bună. Și da, modelul ăsta e o strategie de marketing mai mult ca sigur, păcat de ăia care au comandat OP3 cu câteva zile înainte de lansarea T-ului.

Sunt curios dacă vor mai scoate ceva mai compact pe viitor, Carl Pei zicea că nu...Oricum la ce raport calitate-preț au, vor avea succes cu orice model ar scoate.

#42
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,001
  • Înscris: 13.09.2007
Dată estimată de livrare: 6 decembrie. Sper să vină totuși pe vineri.  :)

#43
nirolf_sorin

nirolf_sorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.05.2011
Salut marselcj!
Am incercat si eu sa dau comanda si imi dadea acelasi lucru.
Din ce am urmarit si inteles de pe forumul de Oneplus 3, la metoda de plata chiar daca alegi sa platesti cu cardul ar trebui sa poti sa alegi cursul valutar (paypal sau al bancii).
Eu urmand toti pasi pentru comanda nu am gasit niciunde aceasta optiune si dupa ce am dat finalizare am observat ca imi aparea ca metoda de plata paypal desi eu am ales sa platesc cu cardul (ING).
Am preferat sa platesc cu cardul pentru ca nu am cont de paypal si am inteles ca daca lasi sa iti faca paypal conversia valutara, te costa mai mult. Asa ca am dat cancel la comanda iar acum astept sa imi returneze banii ca sa pot sa mai fac inca o comanda.
Tu cum ai procedat? Ce iti apare la metoda de plata?
Multumesc frumos si scuze de roman.
O zi faina!


#44
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,001
  • Înscris: 13.09.2007
Salut. La fel cu cardul. Nu am avut opțiune de a alege cursul. La statusul comenzii, la ei pe site, îmi apărea la fel ca și la tine: plată prin Pay Pal. Apoi mi-a venit un email unde se specifică, că plata a fost efectuată cu cardul.
Attached File  uploadfromtaptalk1480314157373.jpg   39.25K   106 downloads

#45
steli_66

steli_66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 04.02.2011

View Postnirolf_sorin, on 28 noiembrie 2016 - 06:52, said:

Salut marselcj!
Am incercat si eu sa dau comanda si imi dadea acelasi lucru.
Din ce am urmarit si inteles de pe forumul de Oneplus 3, la metoda de plata chiar daca alegi sa platesti cu cardul ar trebui sa poti sa alegi cursul valutar (paypal sau al bancii).
Eu urmand toti pasi pentru comanda nu am gasit niciunde aceasta optiune si dupa ce am dat finalizare am observat ca imi aparea ca metoda de plata paypal desi eu am ales sa platesc cu cardul (ING).
Am preferat sa platesc cu cardul pentru ca nu am cont de paypal si am inteles ca daca lasi sa iti faca paypal conversia valutara, te costa mai mult. Asa ca am dat cancel la comanda iar acum astept sa imi returneze banii ca sa pot sa mai fac inca o comanda.
Tu cum ai procedat? Ce iti apare la metoda de plata?
Multumesc frumos si scuze de roman.
O zi faina!
este optiunea in contul PAYPAL, "In contul tau faci click pe setari (in coltul din dr.sus).In pagina care se deschide click pe Manage Pre-approved payments.In pagina care se deschide faci click pe Set available funding sources.Dupa faci click pe Conversion options si de acolo alegi cursul emitentului de card...Nu uita ca dupa ce ai ales optiunea sa dai save." sper sa te ajute, pe mine m-a ajutat aceasta informatie primita de la rel5s5, la care am alesu cursul bancii emitente si nu a celor de la PAYPAL.

Edited by steli_66, 28 November 2016 - 08:37.


#46
nirolf_sorin

nirolf_sorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.05.2011
Multumesc mult pentru raspuns baieti!
Eu neavand cont de paypal si platind cu cardul ma aflu in situatia lui marselcj.
Din pacate eu am anulat acea comanda iar acum astept sa imi intre iar banii pe card ca sa pot face din nou comanda, insa daca prima data imi dadea ca timp aproximativ de trimitere 29 noiembrie si livrare 6 decembrie, acum imi apare ca timp de trimitere 21 decembrie si livrare in 28 decembrie...sper totusi sa se miste putin mai repede si sa il am pana de craciun.

#47
shady_rulls

shady_rulls

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 21.01.2007
salutare

Cei care ati dat comanda, va apare comanda la My Orders?

Edited by shady_rulls, 28 November 2016 - 09:43.


#48
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004
Sunteti mai norocosi. La mine a scris :
Payment processed successfully!
We will dispatch your order before Dec 22, 2016.

Cand am facut comanda imi scria ca va fi livrat pe 30 decembrie.

#49
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,001
  • Înscris: 13.09.2007

View Postshady_rulls, on 28 noiembrie 2016 - 09:42, said:

salutare

Cei care ati dat comanda, va apare comanda la My Orders?
Da. Apare.

View Post[mc]xtrem, on 28 noiembrie 2016 - 10:35, said:

Sunteti mai norocosi. La mine a scris :
Payment processed successfully!
We will dispatch your order before Dec 22, 2016.

Cand am facut comanda imi scria ca va fi livrat pe 30 decembrie.
Nu a fost vorba de noroc. Am intrat în magazin azi dimineață la ora 2 fix,când știam că se dă drumul. Știam că se vor epuiza rapid.

#50
shady_rulls

shady_rulls

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 21.01.2007

View Postmarselcj, on 28 noiembrie 2016 - 10:41, said:

Da. Apare.


mersi, la mine nu apare desi am primit pe mail nr de comanda si Order Confirmation.
Sper sa se updateze sa nu raman pe langa, deoarece comanda am facuto de dimineata si data de livrare e pe 8 decembrie, iar acum da prin ianuarie

#51
snaker445

snaker445

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 31.08.2006
Salutare,

Este vreo modificare din punct de vedere al calitatii display-ului fata de OPO 3? Ma cam deranjeaza review-ul de pe Anandtech.

"Regardless of what path led to the OnePlus 3's current display, the end result is that the poor display calibration ruins the phone for me, because the screen is just unpleasant to look at. If display accuracy doesn’t matter at all to you it may be possible to overlook it, but for anyone who cares even the slightest bit the issues with the OnePlus 3’s display will be too severe to live with"

#52
shady_rulls

shady_rulls

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 21.01.2007
e acelasi display

#53
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004

View Postmarselcj, on 28 noiembrie 2016 - 10:41, said:

Da. Apare.


Nu a fost vorba de noroc. Am intrat în magazin azi dimineață la ora 2 fix,când știam că se dă drumul. Știam că se vor epuiza rapid.

eu nu am stiu ora...am intrat pe la 1 si nu se daduse drumul :(

#54
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006

View Post[mc]xtrem, on 28 noiembrie 2016 - 11:41, said:



eu nu am stiu ora...am intrat pe la 1 si nu se daduse drumul Posted Image

S-a dat drumul la ora 12 GMT adica ora 2 in Romania. Eu am comandat la 2:30 (comandasem la 2:05 dar a fost o problema cu cardul).
Data trecuta am comandat miercuri si a sost vineri (priority dispach) dar eu stau in Paris si poate si de aia.
In cont scriu ca il trimit maine.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate