Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Salvare parola Android

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 04.01.2006
Salut,
Imi prind urechile cu ceva pe Android.
La serviciu e o retea wifi "neoficiala". Ne logam fara parola, dar e de la un router care, dupa "autentificarea" - impropriu spus - in retea ma trimtie pe 1.1.1.1 unde trebuie sa pun un user si o parola, le am (dupa mituirea si apoi amenintarea unui coleg - GLUMESC). Apoi am wifi:)
Faza e ca dupa prima autentificare pe 1.1.1.1 din greseala am dat "never remember password". Eram pe Firefox dar orice browser am incercat/instalat apoi (nativ, Opera Mini, Chrome, Dolphin) nu ma mai intreaba daca sa retina parola si trebuie sa le introduc. Apoi totul e OK. Dar as vrea sa-mi completeze singur userul si parola..

Unde e in android un "reset password settings" sau ceva asemanator, ca se pare ca alegerea mea pe Firefox a ramas pentru toate browserele?
Sper ca exista altceva in afara de reset to factory settings.

Va multumesc.

Edited by ambr0zie, 05 November 2016 - 01:12.


#2
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
pai incearca cu mituirea si amenintare lui google.

sau intra in browser, apasa optiuni(butonul fizic de optiuni),setari>cconfidentialitate si securitate> si bifezi activare retinerea parolelor.

#3
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 04.01.2006
Alte parole mi le salveaza. Doar asta nu. Si pe niciun browser nu mai primesc intrebarea daca vreau sa salvez userul si parola de la 1.1.1.1 dupa ce am setat din graba No din Firefox.
Ma uit prin browserul nativ si vad ca la confidentialitate & securitate e bifat Remember passwords. Am sa dau luni un Clear saved passwords sa vad daca apoi va intreba din nou, acum n-am cum sa verific..
Eu speram sa fie undeva unde-mi scapa mie ceva gen "remember passwords for sites:" si o lista cu toate site-urile unde m-am autentificat eu (si are salvate parolele) si unde acel minunat 1.1.1.1 sa poata fi bifat.

Edited by ambr0zie, 05 November 2016 - 01:48.


#4
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,367
  • Înscris: 06.02.2008
Vezi la secțiunea Wi-Fi din setări daca ai vreo rubrica de rețele salvate si sa o ștergi de-acolo, apoi poate te întreabă din nou ca sa poți bifa reținerea datelor de logare.

#5
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 04.01.2006
Am incercat asta, nu vrea.
De-abia acum dupa ce a scris Petrecristi banuiesc ca un Clear saved passwords le va "uita" pe toate si va uita si ca am selectat No la respectiva.
Daca nu vrea, asta e (cand ma conectez la retea, pe orice site as intra, ma redirectioneaza pe 1.1.1.1 si imi cere un user si o parola, de-abia apoi pot face browsing).
E ciudat totusi ca am dat No pe Firefox dar si alte browsere au retinut setarea si nu ma mai intreaba daca vreau sa retin parola, trebuie sa o scriu mereu. Userul il retine insa. Sau asa o fi normal, irelevant.
Oricum nu e foarte important, voiam sa castig timp - mi-e lene sa scriu pe Android si de obicei gresesc parola Posted Image
Multumesc de interventii si noapte linistita.

Edited by ambr0zie, 05 November 2016 - 02:09.


#6
Viorel_sax

Viorel_sax

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 23.12.2017
Salutare cum pot sa recuperez sau mai bine zis sa vad parolele salvate pe Samsung j3 ieri mam conectat pe o retea wifi si nustiu unde sa caut parola Multumesc

#7
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Poti share-ui conexiune wifi printr-un cod QR?
Daca da, fa-ti o captura de ecran cu codul QR respectiv si importa-l in aplicatii ce pot "descifra" coduri QR, eu am pe telefon o asemenea aplicatie preinstalata (Xiaomi cu Miui), insa poti incerca si aplicatii din Google Play precum: https://play.google....passwordscanner

#8
Viorel_sax

Viorel_sax

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 23.12.2017
Ciubex Te rog frumos am instalat aplicatia QrCode Password Scaner pe telefon dar nu stiu si nici nu inteleg cum functioneaza daca te rog frumos sam spui mai explicit cum functioneaza ca nu ma pricep prea bine . Multumesc frumos

#9
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Din pacate se poate obtine parola unei retele salvate doar daca tu esti conectat in acel moment la reteaua respectiva si telefonul tau suporta partajarea parolei unei retele (share password).
Atunci, doar atunci, cel putin pe telefonul meu Xiaomi, se poate "oferi si obtine parola".
Odata obtinut acel QR Code, poti face captura de ecran. Imaginea cu codul QR se poate importa in aplicatia mai sus instalata, iar in aceasta se vor afisa informatile de conectare ale acelei retele.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate