Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Huawei Mate 9

- - - - -
  • Please log in to reply
1336 replies to this topic

#667
astralhd

astralhd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 09.02.2016

 QAZ, on 17 octombrie 2017 - 20:53, said:

Cine are probleme cu notificarile poate incerca variantele de mai jos.
The following should be considered when there are problems with an app that pushes not ...
- No import backups, always reinstall.
- under Settings / More / Mobile network / Mobile data always activated (control to the right) to on.
Make Furthermore the following settings:
- Settings / Apps / Settings / Special Access / battery optimizations Ignore / respective app - permitted
- Change Settings / Apps / Settings / Special Access / Control Panel / Display System processes / respective app (if available) - yes
- by blocking close settings / battery / apps / respective app from (slider left)
- in Tasker (square in the Navileiste) / apps secured with a padlock
- settings / battery / gear above right / for power-intensive apps -> Control on the left, on off.
Settings / notification and status bar / notification management / respective app
allow notification - to (to the right)
banner - on (on the right)
lock screen - to (to the right)
in the locked mode - from (at left)
display with priority - on or off (have not understood until now what it does)
Ringtone - in (on right)
vibration - in (on right)
Sant deschise toate dar notificarile ajung a random da si nu....yahoo mail cad deschi datele dimineata nu notifica mailurile de peste noapte.
Am incercat cu alte app. clinent mail din play store si degeaba.

#668
kelokata

kelokata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 23.10.2009
Salut, am intampinat iar o problema nasoala. Am importat agenda mea telefonica , fisier tip vcf din fostul telefon si am vazut ca la multe contacte imi apar numere de telefon si de la alte numere. Adica pe langa numarul OK al persoanei respective mai apare alt numar al altei persoane.
Si nasol este ca daca vreau sa editez numarul stergand acea intrare , contactul nu se editeaza, ramane tot cu 2 numere. Foarte ciudat.
A mai patit cineva chestia asta ? Multumesc.

#669
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
Zilele astea am patit la fel, la P9.
Rezolvarea e cu intrare pe fiecare contact - "mai mult" - "separare contacte".

#670
ieronimv

ieronimv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 16.04.2009
Intrebare: mai merita sa cumpar acum un huawei mate 9? Sau sa ma orientez spre versiunea mate 10? Sincer ma gandesc ca mate 9 are spatele din metal, lucru care imi place mai mult. Si as vrea sa va intreb cum ies pozele pe acest telefon? O parere sincera va rog.

#671
tiberiuboboc

tiberiuboboc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 05.01.2012
Între mate 9 și 10 va fi o diferența destul de mare de preț, cel din urmă fiind nou intrat pe piata.
Din punctul meu de vedere (dacă citești tot topicul sunt și alte păreri) pozele cu mare 9 sunt foarte bune, celor în lumina naturala nu ai ce sa le reproșezi. As spune ca sunt la fel sau chiar mai bune decât cele făcute cu iPhone 7 plus (am cum sa fac diferența). Și noaptea pozele ies excelente, dar e nevoie de trepied sau sa tii telefonul nemișcat.

#672
radulescu328

radulescu328

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,179
  • Înscris: 02.10.2015

 ieronimv, on 30 octombrie 2017 - 23:14, said:

Intrebare: mai merita sa cumpar acum un huawei mate 9? Sau sa ma orientez spre versiunea mate 10? Sincer ma gandesc ca mate 9 are spatele din metal, lucru care imi place mai mult. Si as vrea sa va intreb cum ies pozele pe acest telefon? O parere sincera va rog.
Mate 9 este un telefon superb, eu am versiunea de 6/128 dar este suficienta si cea de 4/64 mai ales ca poti extinde cu un  card de memorie.

#673
kelokata

kelokata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 23.10.2009

 shymano, on 30 octombrie 2017 - 11:42, said:

Zilele astea am patit la fel, la P9.
Rezolvarea e cu intrare pe fiecare contact - "mai mult" - "separare contacte".
Mulțumesc. Rezolvat.

#674
andreyyshore

andreyyshore

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 23.02.2010
Salut! De puțin timp dețin și eu un Mate 9 și sunt foarte mulțumit.
Am o întrebare: Cei care v-ați luat husă, ce fel de husă v-ați luat și de unde? (husă, nu carcasă, deci nici cea inclusă nu se pune)

#675
IuLLiaN91

IuLLiaN91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 03.08.2017
Eu mi-am cumpărat un bumper (husa de silicon) de pe net pentru că în Iași nu am găsit nicăieri husă pentru el.

#676
radulescu328

radulescu328

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,179
  • Înscris: 02.10.2015

 andreyyshore, on 31 octombrie 2017 - 22:16, said:

Salut! De puțin timp dețin și eu un Mate 9 și sunt foarte mulțumit.
Am o întrebare: Cei care v-ați luat husă, ce fel de husă v-ați luat și de unde? (husă, nu carcasă, deci nici cea inclusă nu se pune)

https://www.aliexpre...wei mate 9 case

SPOR LA CAUTAT

#677
andreyyshore

andreyyshore

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 23.02.2010

 radulescu328, on 01 noiembrie 2017 - 14:50, said:

https://www.aliexpre...wei mate 9 case
SPOR LA CAUTAT
Mersi. Mai căutasem și pe CEL, eMAG și PC Garage, dar n-am găsit ce voiam. Am mai găsit și un distribuitor din Neamț pe nume MobileDirect, care ar avea câteva variante atrăgătoare, dar n-am mai comandat de la ei și nu știu dacă sunt de încredere.

#678
SILE802002

SILE802002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 05.02.2008
De la MobileDirect am comandat eu. Comanda a venit greșit (huawei p10 în loc de p10 lite), foarte amabili la sesizare au rezolvat în 48h fără costuri suplimentare . La sosirea noii huse am predat-o pe cea greșită (desfăcut,  ambalajmul distrus). Nimic de reproșat, pt mate 9 nu am găsit ceva pe gustul meu. Nici cu folia nu am găsit una sau coperte întreg ecranul, deși nu este la fel de curbat la ca p9 sau p10 lite. Încă studiez, inclusiv varianta de la prietenii mici cu ochi oblici

#679
andreyyshore

andreyyshore

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 23.02.2010

 SILE802002, on 01 noiembrie 2017 - 16:21, said:

De la MobileDirect am comandat eu. Comanda a venit greșit (huawei p10 în loc de p10 lite), foarte amabili la sesizare au rezolvat în 48h fără costuri suplimentare . La sosirea noii huse am predat-o pe cea greșită (desfăcut,  ambalajmul distrus). Nimic de reproșat, pt mate 9 nu am găsit ceva pe gustul meu. Nici cu folia nu am găsit una sau coperte întreg ecranul, deși nu este la fel de curbat la ca p9 sau p10 lite. Încă studiez, inclusiv varianta de la prietenii mici cu ochi oblici
Mersi, chiar mă gândeam că există posibilitatea de a primi o husă pentru Mate 9 Pro, care e mai mic. Bine de știut că sunt receptivi în astfel de cazuri.

#680
radulescu328

radulescu328

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,179
  • Înscris: 02.10.2015
Eu am asa o husa, 7 usd de pe Ali

Attached Files



#681
lau_johnny

lau_johnny

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 27.06.2017
Aveti idee cand primim update la emui 8 ?

#682
radulescu328

radulescu328

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,179
  • Înscris: 02.10.2015
se poate efectua inregistrarea convorbirii telefonice fara un soft tert ?!

#683
ioan50

ioan50

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 02.10.2009
Pentru andreyyshore

Eu pe asta o folosesc. Este de calitate. Au mai multe modele : https://www.amazon.d...e huawei mate 9

Edited by nick5roo, 02 November 2017 - 14:54.


#684
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008

 andreyyshore, on 31 octombrie 2017 - 22:16, said:

Salut! De puțin timp dețin și eu un Mate 9 și sunt foarte mulțumit.
Am o întrebare: Cei care v-ați luat husă, ce fel de husă v-ați luat și de unde? (husă, nu carcasă, deci nici cea inclusă nu se pune)
aici https://www.amazon.c...6NFNEV9C6X0V0MN
si aici: https://www.amazon.c...V9C6X0V0MN&th=1
Am cumparat in vara si sunt foarte bune, de calitate.
Aceasta o folosesc acum : https://www.amazon.d...e huawei mate 9
Are calitatea ca in momentul in care o deschizi se aprinde automat ecranul.

 ioan50, on 02 noiembrie 2017 - 14:49, said:

Pentru andreyyshore

Eu pe asta o folosesc. Este de calitate. Au mai multe modele : https://www.amazon.d...e huawei mate 9
Vezi că ai confundat butonul reply cu cel de raportează! Fi mai atent data viitoare!

Edited by nick5roo, 02 November 2017 - 14:54.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate