Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Huawei Mate 9

- - - - -
  • Please log in to reply
1336 replies to this topic

#37
cosminntz

cosminntz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 28.11.2016

View Postflopink, on 28 noiembrie 2016 - 19:46, said:

Poate ai vrut sa te referi la Qhd care se traduce prin QUAD HD  rezolutia fiind de 2560 x 1440 sau cum i se mai spune 2K. qhd vine de la quarter-HD varianta smartfonurilor din generatia 2011-12, entri level cu rezolutie de 960 x 540 pixeli, un sfert din Full HD.
Asadar eu nu cred ca daca arati cuiva un filmulet facut cu Mate 9 si nu numai,  cu oricare din telefoane 2k sau FHD , isi va da seama sau mai precis se va putea face diferenta la rezolutie. Diferenta poate este edificatoare pe televizoare sau ecrane monitor high-end.
In ce priveste camera , este mai slabuta ca la S7 , si aici diferentele le pot face doar profesionistii si pe ecrane dedicate foto-video.
Eu am fost la un click sa comand Note7 cand era doar sub forma de precomanda dar se pare ca am avut un ingeras care mi-a legat degetele atunci.
Acum cu acest Mate 9 nu s-a intamplat la fel, am facut comanda pe net la un magazin de la noi, la un pret mai accesibil decat magazinul care l-a anuntat primul (la precomanda) , numai ca nu au pe stoc decat varianta space gray. Eu mi-am comandat varianta Mocha Brown (gold).
Numai bine!

Varianta Mocha Brown intr-adevar este superbă. Asteptăm un review când o să-l primesti. Ce dată de livrare ți-au dat?

#38
tatimeu

tatimeu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 15.10.2007
Care e magazinul. Daca nu sunt indiscret. Caut si eu sa inlocuiesc lg g4 actual. Am un P9 de care sunt foarte multumit

#39
flopink

flopink

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 04.05.2014

View Postcosminntz, on 28 noiembrie 2016 - 20:05, said:



Varianta Mocha Brown intr-adevar este superbă. Asteptăm un review cĂąnd o să-l primesti. Ce dată de livrare ți-au dat?
Au spus cam intr-o saptamina sau cel mult 2.
tatimeu ti-am trimis pm. Nu stiu daca am permisiunea sa spun magazinul sa nu sa zica ca fac reclama .

Edited by flopink, 29 November 2016 - 08:25.


#40
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013
nu vreau sa va dezamagesc, dar mate9 a inceput sa-mi faca pb la fix o sapt de cand l-am luat.
cred ca este ceva software .
mai exact, din senin ecranul devine alb si ramane blocat asa timp de cateva secunde
la fel am patit si cu camera. am incercat sa fac poze si cand focalizeaza ecranul ramane alb cateva secunde dupa care isi revine si tot asa.
i-am dat cateva restarturi si il tin sub observatie.
daca mai face figuri ii dau viteza repede de tot .
pacat, mare pacat de constructia hardware care este peste iphone in opinia mea.
dar pe partea de software, mda huawei tot huawei....
si inca o chestie, in aplicatii banale de genul whatsapp  se deschid tot felul de reclame .
sa fi luat vreun virus ? desi nu am instalat decat aplicatiile pe care le folosesc in mod constant pe android.pe toate telefoanele.
ca o sugestie pt doritori NU dati mai mult de 2100 lei pe el sigilat ca nu merita mai mult. pe la magazine se va gasi la preturi aberante ....
parerea mea....

Edited by dani2013, 29 November 2016 - 08:49.


#41
flopink

flopink

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 04.05.2014
Pretul care-l voi plati eu este 2800 insa am garantie, tocmai pentru situatii de genul cum ai patit tu.

#42
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
Pe olx e deja la 2000 de lei, un preț excelent pentru un terminal performant și sigilat! Părerea mea e că garanția la noi e degeaba . E la același pret cu p9 și mate 8,mate s!

#43
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013
cu garantia nush ce sa zic . eu am avut f multe tel in special doar varfuri de gama luate din locuri de unde iau de mai bine de 10 ani.

nu am avut pb decat de max 3-4 ori in decursul timpului cu vreun telefon si atunci am preferat sa-l dau inapoi si sa iau altceva.
chestia eu o vad asa un flagship ori merge brici din cutie  si gata ori are niste bube si atunci tot o sa ai pb cu el, indiferent de garantie sau nu.
asta evident in cazul in care schimbi  tel cate 4-5 /an cum fac eu.
daca in schimb cineva ia un tel si vrea sa-l utilizeze minim2 ani, atunci cred ca e mai bine sa cumpere din magazin cu factura si garantie.
am auzit ca pe net ar fi la vanzare un lot de huawei mate9 de cateva sute de bucati si prin urmare cred ca pretul lor se va duce in jos rau de tot.

#44
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,668
  • Înscris: 03.03.2007
Daca tubai avut o problema cu el asta nu inseamna ca toate au.....mai exista si crengi uscate in padure. E imposibil sa fie toate perfecte... Eu am p 9...ici macar o eroare,sau sa mi dea vre o aplicatie stop working.

#45
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013

View Postspecial, on 29 noiembrie 2016 - 09:53, said:

Daca tubai avut o problema cu el asta nu inseamna ca toate au.....mai exista si crengi uscate in padure. E imposibil sa fie toate perfecte... Eu am p 9...ici macar o eroare,sau sa mi dea vre o aplicatie stop working.
si de unde a itras tu concluzia ca eu am zis ca toate au ?

#46
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 27.04.2014
Huawei Mate 9, disponibil in magazinul online ,,Telefonul tau.eu", la pretul de 2600 lei, varianta europeana 4G/64GB, cu garantie 2 ani.

#47
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,668
  • Înscris: 03.03.2007

View Postdani2013, on 29 noiembrie 2016 - 10:13, said:

si de unde a itras tu concluzia ca eu am zis ca toate au ?
Nu am tras concluzia..doar ca ai zis ca huawei tot huawei ramane la soft si la asta m am referit. Doar am zis ca e n am avut nici o problema pana acum( atat pe 5.0 cat si pe 4.1) , si nici pe P8 . Incepand cu  emui 4.0 au  evoluat mult in bine,cred ca in momentul de fata eu cea mai buna si fluida interfata dintre toti ( impreuna cu Htc parerea mea  ).

#48
flopink

flopink

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 04.05.2014

View Postjeff48, on 29 noiembrie 2016 - 10:18, said:

Huawei Mate 9, disponibil in magazinul online ,,Telefonul tau.eu", la pretul de 2600 lei, varianta europeana 4G/64GB, cu garantie 2 ani.
Acolo am facut si eu comanda, 2600 este varianta space gray si intradevar eu il iau sa-l tin vreo 2-3 ani.
Am avut tot mereu Samsung, in prezent am un A3 si am zis sa mai schimb sa vad daca voi plinge dupa interfata celor de Samsung.

#49
StevenZA

StevenZA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 12.03.2015
de curiozitate, unde aparea acel night shot?

#50
cosminntz

cosminntz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 28.11.2016

View Postdani2013, on 29 noiembrie 2016 - 08:44, said:

nu vreau sa va dezamagesc, dar mate9 a inceput sa-mi faca pb la fix o sapt de cand l-am luat.
cred ca este ceva software .
mai exact, din senin ecranul devine alb si ramane blocat asa timp de cateva secunde
la fel am patit si cu camera. am incercat sa fac poze si cand focalizeaza ecranul ramane alb cateva secunde dupa care isi revine si tot asa.
i-am dat cateva restarturi si il tin sub observatie.
daca mai face figuri ii dau viteza repede de tot .
pacat, mare pacat de constructia hardware care este peste iphone in opinia mea.
dar pe partea de software, mda huawei tot huawei....
si inca o chestie, in aplicatii banale de genul whatsapp  se deschid tot felul de reclame .
sa fi luat vreun virus ? desi nu am instalat decat aplicatiile pe care le folosesc in mod constant pe android.pe toate telefoanele.
ca o sugestie pt doritori NU dati mai mult de 2100 lei pe el sigilat ca nu merita mai mult. pe la magazine se va gasi la preturi aberante ....
parerea mea....

Cred ca este din soft. Ma gandesc ca telefonul este proaspat lansat, are o varianta pre-relesed EMUI 5 si ca o sa mai rezolve ulterior din buguri prin updateuri. Asta cu deschisul reclamelor cand accesezi whatsappul mi se pare dubioasa. Sigur nu ai instalat tu ceva din surse necunoscute? sau vreo aplicatie ciudata? Ma rog, tine-ne la curent cu ce se intampla...

Edited by cosminntz, 29 November 2016 - 16:39.


#51
flopink

flopink

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 04.05.2014
Eu ma uit si pe xda si acolo deocamdata nu s-au inregistrat erori de genul lui dani. Probabil ca s-au instalat niste aplicatii cu ceva ”gargarite”. In urmatoarea perioada cei de la Huawei au anuntat update-uri de soft.

#52
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013
nu am instalat decat din google play ceea ce instalez de obicei  pe android

#53
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,668
  • Înscris: 03.03.2007
Citisem undeva ca cei de la whatssap vor baga reclame in aplicatie.....

#54
Angels2012

Angels2012

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.01.2012
De 4 luni caut un telefon cu ecran minim 5,5 ideal era un Note 7 dar... asta este nu mai e... . Nu îmi place deloc interfața de la Samsung dar făceam un compromis pentru acel S Pen , ulterior am optat pentru iPhone 7 plus varianta pe negru dar ... dezamăgire încă nu este la liber pe stoc la nici un magazin din septembrie de la lansare. Acum optez pentru mate 9 si sper să rămân la această obțiune ținând cont de specificații si costuri de achiziție mai reduse față de cele 2 anterioare.
Din multele review-uri care le-am văzut pe YouTube pare ok, ... în unele privințe cum ar fii camera era bine dacă se apropia de S 7 dar asta deocamdată nu este un impediment.
Un singur lucru nu înțeleg.
Cum de pe Olx sunt asa ieftine si le au băieții pe stoc si în ofertele operatorilor nici poveste sa se audă de ele, de Altex si Emag nici nu mai vorbesc dacă încă nici acum nu au pe stoc iPhone 7 plus ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate