Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Huawei Mate 9

- - - - -
  • Please log in to reply
1336 replies to this topic

#19
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013
ca sa clarific.
eu am spus ca nu as da vreodata 3500 lei pe niciun telefon.eu le cumpar numai  de pe piata asa-zis gri noi sigilate.
huawei nu merita cat un iphone, legat strict de revanzare . un iphone isi tine pretul cat de cat .orice alt telefon il revinzi mult mai ieftin.
eu nu cumpar telefoane ca sa fiu special sau diferit fata de altii ci pt ca sunt tech adictedd.

#20
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,667
  • Înscris: 03.03.2007
Stiu.....la revanzare ai dreptate. Iphone tine cel mai bine la pret. In rest sunt de acceasi parere cu tine.

#21
danfizesan

danfizesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 30.01.2008
Vezi? Toată lumea este de acord.
In altă ordine de idei mi-aș lua și eu Mate 9. As fi curios de o părere cum este camera în comparație cu G4/G5/S7?

#22
flopink

flopink

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 04.05.2014
Dani , daca nu sunt indiscret cat a fost telefonul.
Eu sunt foarte hotarit sa-mi iau unul cand vor aparea pe piata noastra.
Poti sa-mi spui de unde l-ai luat?

#23
emikiii

emikiii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 01.03.2014
Vezi ca sunt pe olx incepand de la 2100 lei.

#24
StevenZA

StevenZA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 12.03.2015
Huawei Mate 9 Leica Dual Camera Review
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/g3Ho-K4zf2s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#25
flopink

flopink

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 04.05.2014

View Postemikiii, on 26 noiembrie 2016 - 10:44, said:

Vezi ca sunt pe olx incepand de la 2100 lei.
Sunt dar fara acte !
Deci fara garantie!

#26
emikiii

emikiii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 01.03.2014
Pai asta e zona gri.

#27
flopink

flopink

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 04.05.2014
Am inteles!

#28
QAZ

QAZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,593
  • Înscris: 18.09.2003
Pai si ce faci cu alea, din ce am inteles pe modelele chinezesti nu mai merge play store si momentan nu exista solotii.

#29
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013
nu sstiu la ce modele de huawei mate9 te referi , dar la al meu are playstore care merge brici si nu are aplicatii chinezesti preinstalate.
androidul 7 instalat seamana f mult cu cel stock.

Edited by dani2013, 27 November 2016 - 18:09.


#30
flopink

flopink

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 04.05.2014

View Postdani2013, on 27 noiembrie 2016 - 18:08, said:

androidul 7 instalat seamana f mult cu cel stock.
Stai putin ca nu prea inteleg. Cum adica seamana cu cel stock? Adica ce ai tu este o replica? Ceva de genul "Dragonul Rosu" ......?
Fara nici o suparare dar vreau sa aflu absolut tot despre acest telefon pentru ca sunt la fel de hotarit sa-l iau. Asa eram de hotarit si cu Note7  dar asa a fost sa fie....sa le explodeze bateriile.
Numai bine !

#31
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,455
  • Înscris: 07.01.2011
Android stock gasesti doar pe modelele nexus si mai nou google pixel!
Fiecare brand personalizeaza androidul!
La asta se referea,deci il poti lua fara grija!

#32
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013

View Postflopink, on 27 noiembrie 2016 - 19:22, said:

Stai putin ca nu prea inteleg. Cum adica seamana cu cel stock? Adica ce ai tu este o replica? Ceva de genul "Dragonul Rosu" ......?
Fara nici o suparare dar vreau sa aflu absolut tot despre acest telefon pentru ca sunt la fel de hotarit sa-l iau. Asa eram de hotarit si cu Note7  dar asa a fost sa fie....sa le explodeze bateriile.
Numai bine !
ha ha ha asta-i buna cu dragonul rosu....
nu este o clona .este huawei mate9
chestia cu huawei e ca desi are instalat android 7.0 foloseste  o interfata numita EMUI , de genul cum are samsung touchwizz , etc.
la mate 9  interfata numita EMUI 5.0  seamana f mult cu cea a androidului stock , in sensul ca nu este modificata decat extrem de putin..nu are bloatware chinezesc la greu .
foarte bine a explicat si colegul silvii03.
ps
desi am fost utilizator de samsung in principal pt android, observ ca meniul de la mate9 este mult mai complex .de ex am regasit functia auto on-off , care mi se pare utila , functie pe care nu am mai intalnit-o de la blackberry 9900/9810.

Edited by dani2013, 28 November 2016 - 08:41.


#33
cosminntz

cosminntz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 28.11.2016

View Postdani2013, on 28 noiembrie 2016 - 08:37, said:

ha ha ha asta-i buna cu dragonul rosu....
nu este o clona .este huawei mate9
chestia cu huawei e ca desi are instalat android 7.0 foloseste  o interfata numita EMUI , de genul cum are samsung touchwizz , etc.
la mate 9  interfata numita EMUI 5.0  seamana f mult cu cea a androidului stock , in sensul ca nu este modificata decat extrem de putin..nu are bloatware chinezesc la greu .
foarte bine a explicat si colegul silvii03.
ps
desi am fost utilizator de samsung in principal pt android, observ ca meniul de la mate9 este mult mai complex .de ex am regasit functia auto on-off , care mi se pare utila , functie pe care nu am mai intalnit-o de la blackberry 9900/9810.

Ecranul cum ti se pare? Simti nevoia de qhd la o diagonala atat de mare avand in vedere ca ai fost utilizator samsung? Vreau si eu sa achizitionez mate 9 si ma intreseaza ecranul si mai ales camera....

#34
ovidiu21us

ovidiu21us

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 03.08.2013

View Postdani2013, on 27 noiembrie 2016 - 18:08, said:

nu sstiu la ce modele de huawei mate9 te referi , dar la al meu are playstore care merge brici si nu are aplicatii chinezesti preinstalate.
androidul 7 instalat seamana f mult cu cel stock.
de unde ai cumparat telefonul
? ce varianta este?

#35
cosminntz

cosminntz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 28.11.2016

View Postovidiu21us, on 28 noiembrie 2016 - 18:31, said:

de unde ai cumparat telefonul
? ce varianta este?

View Postovidiu21us, on 28 noiembrie 2016 - 18:31, said:

de unde ai cumparat telefonul
? ce varianta este?

A spus intr-un post ca e varianta dual sim. Dual sim este doar modelul international MHA - L29.

#36
flopink

flopink

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 04.05.2014

View Postcosminntz, on 28 noiembrie 2016 - 17:02, said:

Ecranul cum ti se pare? Simti nevoia de qhd la o diagonala atat de mare avand in vedere ca ai fost utilizator samsung? Vreau si eu sa achizitionez mate 9 si ma intreseaza ecranul si mai ales camera....
Poate ai vrut sa te referi la Qhd care se traduce prin QUAD HD  rezolutia fiind de 2560 x 1440 sau cum i se mai spune 2K. qhd vine de la quarter-HD varianta smartfonurilor din generatia 2011-12, entri level cu rezolutie de 960 x 540 pixeli, un sfert din Full HD.
Asadar eu nu cred ca daca arati cuiva un filmulet facut cu Mate 9 si nu numai,  cu oricare din telefoane 2k sau FHD , isi va da seama sau mai precis se va putea face diferenta la rezolutie. Diferenta poate este edificatoare pe televizoare sau ecrane monitor high-end.
In ce priveste camera , este mai slabuta ca la S7 , si aici diferentele le pot face doar profesionistii si pe ecrane dedicate foto-video.
Eu am fost la un click sa comand Note7 cand era doar sub forma de precomanda dar se pare ca am avut un ingeras care mi-a legat degetele atunci.
Acum cu acest Mate 9 nu s-a intamplat la fel, am facut comanda pe net la un magazin de la noi, la un pret mai accesibil decat magazinul care l-a anuntat primul (la precomanda) , numai ca nu au pe stoc decat varianta space gray. Eu mi-am comandat varianta Mocha Brown (gold).
Numai bine!

Edited by flopink, 28 November 2016 - 19:47.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate