Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Huawei Mate 9

- - - - -
  • Please log in to reply
1336 replies to this topic

#1
StevenZA

StevenZA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 12.03.2015
Huawei Mate 9 are un ecran de 5.9 inci full HD. Compania nu se dezice și folosește tot un procesor Kirin, propriu, cu octa-core împărțite într-unul cu patru la o frecvență de 2.4GHz și celălalt tot cu patru la 1,8GHz. Memoria RAM este de 6GB și de 4GB, în funcție de spațiul de stocare.

Camera foto principală are 20+12 megapixeli, pe când cea frontală este de 8 megapixeli, probabil optimizată pentru selfie-uri. În plus, acest phablet este capabil să filmeze 4K. Bateria este de 4.000 mAh și rulează Huawei Emotion UI 5.0 peste Android 7.0.

Sursa: http://www.gizok.com...wei-mate-9.html

[ http://www.gizok.com/media/wysiwyg/Mate/huawei-mate-9-mobile-46.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.gizok.com/media/wysiwyg/Mate/huawei-mate-9-mobile-47.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.gizok.com/media/wysiwyg/Mate/huawei-mate-9-mobile-49.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
Un mate 8 cu doua camere și mai performant!

#3
BughY25

BughY25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 05.03.2006
Dacă știe 4 g pe un sim, iar pe al doilea 3g, e beton...

#4
QAZ

QAZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,593
  • Înscris: 18.09.2003

View PostBughY25, on 07 noiembrie 2016 - 20:06, said:

Dacă știe 4 g pe un sim, iar pe al doilea 3g, e beton...
Stie, probabil o sa fie 3300ron la noi.
[media][ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HvljeTyIFoM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

minutul 7:12

Edited by QAZ, 07 November 2016 - 20:54.


#5
StevenZA

StevenZA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 12.03.2015
Huawei Mate 9 / Mate 9 Pro Hands On
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kSXgYh05oYc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
QAZ

QAZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,593
  • Înscris: 18.09.2003
http://www.gsmarena....review-1520.php

#7
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
Pro e ca și varianta porsche design, se pare.

#8
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 13.05.2013
Vad ca astia copiaza Samsungul si la pret,nu numai la design. :(

#9
StevenZA

StevenZA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 12.03.2015
pretul la mate 9 lite?

#10
flopink

flopink

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 04.05.2014
A aparut Mate 9 cu precomanda la quickmobile la 3499,90 lei. Cam mult!



#11
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,667
  • Înscris: 03.03.2007
Iar incepeti cu " cam mult".  Astea s preturile la care se lanseaza orice telefon flagship cand apare. Note 5 nu era la fel?
Oricum nici un telefon nu merita atatia bani...:)

Edited by special, 23 November 2016 - 11:32.


#12
StevenZA

StevenZA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 12.03.2015
Huawei Mate 9 Super Charge Test
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Do3_jA6i5nI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013
de 2 zile utilizez un huawei mate 9
trebuie sa recunosc ca am fost cam sceptic initial, deoarece nu prea am incredere in brandurile chinezesti, oricum s-ar numi ele.
dar dupa failul lui note 7 , fiind in cautarea unui android  cu display mare, am zis sa incerc.
telefonul asta pur si simplu m-a lasat cu gura cascata.
are o calitate impecabila a constructiei,senzorul de amprenta este cel mai rapid pe care l-am vazut.si asta in conditiile in care folosesc un iphone 7 in paralel si am avut cam tot ce se putea de la samsung inafara de note7.
desi are un display de 5,9 inci este cam de dimensiunile unui iph 6s+, deci este transportabil si usor de utilizat.pachetul este destul de generos, folosesc drept protectie doar husa pt spate care este inclusa in pachet.
se misca instantaneu prin meniuri, iar interfata numita emui 5.0 seamana f mult cu varianta stock de android 7.o
nu vine preinstalat  cu tot felul de aplicatii chinezesti.
bateria se incarca f f repede cu fast chargerul din pachet.
este versiunea dual-sim dar eu am preferat un card micro-sd in slotul sim 2
despre camera nu stiu ce sa zic pt ca nu am folosit-o decat de cateva ori ca sa vad cum functioneaza. seamana mult la interfata cu cea de pe iphone, dar are multe setari pe care inca nu le-am invatat.
mai am inca de sapat prin meniuri pt ca nu prea am avut timp
ca o concluzie, depinde f mult de pretul la care se achizitioneaza. eu l-am luat la un pret de nerefuzat, nou cutia sigilata.am vazut ca pe la noi s-ar vinde cu aprox 3500 lei. personal banii astia NU i-as da pe niciun telefon . cu atat mai putin i-as da pe un huawei. dar repet este un super telefon . poate fi optiune pt cineva care vrea android si ecran mare la o calitate deosebita.
ca si minusuri, inca nu am gasit ceva. inainte de el am avut cu android un note 5 . pot spune cu certitudine ca mate9 il bate la toate capitolele.

Edited by dani2013, 25 November 2016 - 09:42.


#14
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 13.05.2013

Quote

ca si minusuri, inca nu am gasit ceva. inainte de el am avut cu android un note 5 . pot spune cu certitudine ca mate9 il bate la toate capitolele.

Mai ales la scrisul cu S pen-ul. :)

#15
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013
este adevarat ca nu are s pen. dar eu pot trai fara asta.
nu vreau sa fac versus aici dar la calitatea materialelor/constructie/ memorie/baterie/camera mate 9 este peste note 5 .

Edited by dani2013, 25 November 2016 - 10:12.


#16
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,667
  • Înscris: 03.03.2007
Eu nu am inteles niciodata treaba cu n as da atatia bani pe un Huawei,dar ai da pe un iphone sau samsung.....dohh..

#17
danfizesan

danfizesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 30.01.2008
Da, este vorba despre valoarea brandului, de prețul de revanzare de exemplu

#18
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,667
  • Înscris: 03.03.2007
Asta stiam cu brandu,cu valoarea.... ca toti cumpara iphone ca au impresia  ca sunt mai aparte,ca le da valoare, sunt mai impozanti.  Din contra, il vezi peste tot...e ceva banal un iphone.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate