Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Set a Theme in iBooks

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Invoc

Invoc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 25.07.2013
Folosesc un MacBook Pro Late 2013 care are preinstalat iBooks version 1.5 (1110.10.44) in care nu pot selecta o tema : merg > View > Theme , dar mai departe nu pot selecta tema dorita : white , sepia , grey sau night , pentru ca aceste optiuni , desi exista , nu sunt highlighted si deci sunt inactive ; cum as putea sa la activez ? Am sters cookies , am incercat pe Google , pe macuser.ro , fara rezultat ; va multumesc pentru ajutor !

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,135
  • Înscris: 22.05.2003
iBooks vine cu OS.
Eu nu am carti in iBooks, pt ca folosesc Kindle, dar impresia mea este ca poti selecta o tema, doar daca ai o carte deschisa in acel moment.

#3
Invoc

Invoc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 25.07.2013
Azi am rezolvat-o : iBooks nu deschide decat cartile in format epub , pentru care poti selecta orice tema ; nu mi-am dat seama ca pdf-urile le deschide de fapt cu Preview , pentru care nu poti selecta o tema din iBooks ; am 21 de carti , din care una in format pdf , restul sunt epub ! Acum ghiciti de ce nu am putut selecta tema dorita ..., pana nu am terminat de citit cartea pdf !!! Am mai invatat ceva !

Edited by Invoc, 07 November 2016 - 20:37.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate