Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Xiaomi Mi 5S Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
105 replies to this topic

#55
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
apoi sa dai o gramada de bani si sa stai sa umpli cu gel si sa schimbi rom-uri pline de bug-uri e ceva de vis... Posted Image

#56
superdigital

superdigital

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,031
  • Înscris: 12.02.2008

View PostTruculMagic, on 13 aprilie 2017 - 14:54, said:

apoi sa dai o gramada de bani si sa stai sa umpli cu gel si sa schimbi rom-uri pline de bug-uri e ceva de vis... Posted Image
nu sunt mai multe buguri ca la Samsung,Huawei sau altii

Edited by superdigital, 16 April 2017 - 13:36.


#57
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Cum sta la auditia prin casti ? Conform review de pe gsmarena treaba e cam urata, dar sper ca au avut un exemplar defect sau era o problema de soft. Eu acum am un redmi 3 (originalul).

#58
muresan

muresan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 30.08.2006
Cu xiaomi piston 2 se aude mai bine că fostul meu Mi 3.Volum suficient(pe romul global e redus,dar eu sunt pe Dev xiaomi.eu).Ca orice xiaomi,de poate seta sunetul după preferință,din setări căști și egalizator.

#59
muresan

muresan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 30.08.2006
Due to Android 7.0 Adaptation process, the last Android 6.0 version 7.5.11 for Mi MIX / Mi Note 2 / Mi 5s / Mi 5s Plus is released today. Starting from 15th of May, the Closed Developer ROM Testing begins, we expected to take 3 weeks for bug fix and optimizations.
2. Update for Redmi Note 4, Redmi Note 4X/Qualcomm (4GB+64GB) suspended due to stability test.
  Sper sa nu f*tă 7-le că la Mi5,dar cred că în primele faze așa va fi.Iar unlock bootloader, stai să apară,TWRP pt 7,dar hei,asta ne place.

#60
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Il am si eu de vreo 2 luni, si am fost multumit de el pana mi-am dat seama ca are o problema la difuzorul de ureche, aud in apel foarte incet, daca sunt in liniste reusesc, dar afara in galagie in oras nicio sansa, ma declar foarte dezamagit.
Am fost entuziasmat de Xiaomi si le-am dat comanda la toti prietenii si membrii familiei, si per total sunt foarte dezamagit, am crezut ca e un produs bun dar tot o chinezarie proasta e si scumpa pe deasupra.
Deci, la cati le-am luat, eu am avut probleme la un note 3 cu wifi-ul, sotia la un note 3 pro la fel dar dupa 6-7- luni, unui prieten i-a murit din senin la 5 luni, iar eu acum la cel care trebuia sa fie cel mai bun de la xiaomi am probleme cu difuzorul, e incredibil, faci telefoane scumpe ai grija tata la detalii, verifica-l inainte sa-l bifezi ca "ok", acum mi-am dat comanda de casca bluetooth ca sa-l pot folosi :death:
Nu mai cumpar veci xiaomi si nu mai recomand la nimeni, Samsung din tara cu garantie si gata.

#61
diabolik213

diabolik213

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 25.09.2011
2x Earpiece Receiver Module Ear Speaker Module For xiaomi 5 5s 5s plus/Mi5 Mi5S Mi5S plus
http ://s.aliexpress.com/uAVfum2q

Iati speakerul de mai sus si dute la un service cu telefonul.

Edited by diabolik213, 22 May 2017 - 11:35.


#62
florinlei

florinlei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 06.04.2008

View Postbogdan_popescu, on 22 mai 2017 - 10:01, said:

Il am si eu de vreo 2 luni, si am fost multumit de el pana mi-am dat seama ca are o problema la difuzorul de ureche, aud in apel foarte incet, daca sunt in liniste reusesc, dar afara in galagie in oras nicio sansa, ma declar foarte dezamagit.
Am fost entuziasmat de Xiaomi si le-am dat comanda la toti prietenii si membrii familiei, si per total sunt foarte dezamagit, am crezut ca e un produs bun dar tot o chinezarie proasta e si scumpa pe deasupra.
Deci, la cati le-am luat, eu am avut probleme la un note 3 cu wifi-ul, sotia la un note 3 pro la fel dar dupa 6-7- luni, unui prieten i-a murit din senin la 5 luni, iar eu acum la cel care trebuia sa fie cel mai bun de la xiaomi am probleme cu difuzorul, e incredibil, faci telefoane scumpe ai grija tata la detalii, verifica-l inainte sa-l bifezi ca "ok", acum mi-am dat comanda de casca bluetooth ca sa-l pot folosi :death:
Nu mai cumpar veci xiaomi si nu mai recomand la nimeni, Samsung din tara cu garantie si gata.
Instalează din play Ultimate volume booster

#63
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

View Postflorinlei, on 24 mai 2017 - 06:58, said:

Instalează din play Ultimate volume booster
Mersi frate, incercasem o gramada de aplicatii de genu si niciuna nu m-a ajutat, asta o scapasem si asta a mers, se aude beton, raman dator cu o bere :D

#64
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
M-am grabit sa ma bucur, acum chiar m-am convins de calitatea Xiaomi de chinezism penal, de azi m-am pomenit ca imi merge in ceata camera foto, pana ieri mergea perfect, de azi totul in ceata. Un gunoi de telefon la suprapret. :death:

#65
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Am gasit problema, l-am avut in baie cand am facut dus, dar asa l-am avut de fiecare data fara probleme, de data asta s-a facut condens puternic pe geamul de la camera, am incercat cu feonul pe la mufa de casti dar s-a agravat :D il las asa poate se usca singur Posted Image

#66
geo579

geo579

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,149
  • Înscris: 10.06.2013
Pai înseamnă că o să îți între și praf pe acolo.

#67
muresan

muresan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 30.08.2006
Tocmai ce am făcut update la xiaomi.eu 7.6.8,nougat.Se face normal,din TWRP sau updater.Eu l-am făcut din TWRP,cu wipe cache/dalvik la final.Dureaza mult mai puțin ca la marshmallow,chiar m-am îngrijorat un pic că a mers prea repede,dar de, evoluează.
La prima vedere toate bune.Vedem mai încolo ce și cum.Am vrut sa mai stau,să mai văd ceva păreri,dar așa am avut o mâncărime...
  Nougat e disponibil și pt Mi5s,mix și note 2.

Edited by muresan, 10 June 2017 - 11:04.


#68
chip&dale

chip&dale

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 14.05.2006
Am instalat Android 7 dar lipseste volumul la bluetooth, toggles layout este tot 4x3 si parca se descarca mai repede. Poate se va rezolva la urmatoarele update-uri. In rest nu am vazut modificari sau imbunatatiri.

#69
muresan

muresan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 30.08.2006
Toggles 5x3 apare dacă setezi notificatii și comutatoare combinate.De baterie e devreme de spus ceva,dar peste noapte a luat doar 1/100.

Edited by muresan, 11 June 2017 - 06:50.


#70
chip&dale

chip&dale

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 14.05.2006
Multumesc. Am rezolvat toggles 5x3.

#71
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
acum mi s-a dezaburit camera la 2 zile si am constatat ca nu-mi mai merge senzorul de proximitate Posted Image
La ala ce pot sa-i mai fac? in timpul apelului nu se mai stinge ecranul cand il pun la ureche cum era normal Posted Image

Attached Files


Edited by bogdan_popescu, 13 June 2017 - 15:46.


#72
geo579

geo579

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,149
  • Înscris: 10.06.2013
Mama ce de probleme!mai e si flagship.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate