Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Allview X3 Soul PRO

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
catalin1paul

catalin1paul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 05.01.2005
Folosesc acest telefon de aproape o luna, totul ok, inafara unor mici buguri de soft.
Impreuna cu el am luat si o husa flip dedicata, aici au aparut o problema zic eu soft... si anume: in momentul in care deschizi capacul husei ecranul se lumineaza dar iconurile sunt blocate si trebuie sa il inchizi si sa il redeschizi, ca sa se deblocheze, treaba asta se intampla cei drept, destul de rar.

Acum o intrebare la cei care folosesc acest tip de husa, cum se modifica culoarea de fundal a ecranului cand capacul husei este inchis? pana acum cateva zile era un fundal albastu si acum este rosu fara sa umblu la vreo setare. Am cautat prin setari dar nu am gasit nimic...

Multumesc

#2
catalin1paul

catalin1paul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 05.01.2005
Da respunsul o sa il dau tot eu...Posted Image

"Cu husa inchisa glisati in sus sau in jos pentru modificarea culorii de fundal."

Pe alte modele nu stiu daca functioneaza, dar pe X2 Soul PRO sigur nu!

#3
liviudami13

liviudami13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 02.02.2013
L-a testat cineva? Vreau sa-l achizitionez si eu. Din pacate las LG G4 pentru ca a luat putina apa si m-am hotatat sa iau acest X3 Soul Pro. Merita sa fac alegerea asta?

#4
liviudami13

liviudami13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 02.02.2013
Stie cineva ce fel de folie e cea cu care vine telefonul?

#5
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012

 liviudami13, on 18 noiembrie 2016 - 17:37, said:

Stie cineva ce fel de folie e cea cu care vine telefonul?

probabil una simpla, cum vin toate telefoanele de la ei

#6
catalin1paul

catalin1paul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 05.01.2005
@liviudami13
Telefonul vine cu folie de protectie aplicata, plus una de rezerva in pachet. Folia este normala nu de sticla. Oricum va trebui sa iei si o husa, pentru ca acele protectii albastre de pe margine nu rezista mai mult de o saptamana.

#7
liviudami13

liviudami13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 02.02.2013

 catalin1paul, on 22 noiembrie 2016 - 07:45, said:

@liviudami13
Telefonul vine cu folie de protectie aplicata, plus una de rezerva in pachet. Folia este normala nu de sticla. Oricum va trebui sa iei si o husa, pentru ca acele protectii albastre de pe margine nu rezista mai mult de o saptamana.
L-am luat insa sunt foarte dezamagit de camera. Filmeaza foarte prost, parca e un telefon de generatia 2012. O fi un bug de la ei sau toate camerele lor merg asa?

#8
catalin1paul

catalin1paul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 05.01.2005
Asa este... nu poti face nici macar o panoramare. Tind sa cred ca este o problema de implementare soft(codecul de compresie), pentru ca, in momentul in care golesti cacheul, se misca ceva mai bine camera. am mai observat ca, depinde foarte mult de intensitatea luminii.
O sa incerc zilele astea sa dau un reset si daca nu isi revine il trimit in service.

#9
liviudami13

liviudami13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 02.02.2013

 catalin1paul, on 25 noiembrie 2016 - 08:26, said:

Asa este... nu poti face nici macar o panoramare. Tind sa cred ca este o problema de implementare soft(codecul de compresie), pentru ca, in momentul in care golesti cacheul, se misca ceva mai bine camera. am mai observat ca, depinde foarte mult de intensitatea luminii.
O sa incerc zilele astea sa dau un reset si daca nu isi revine il trimit in service.
Eu i-am dat reset si nimic. E la fel. Cred ca nu filmeaza cu mai mult de 20 de fps...

#10
liviudami13

liviudami13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 02.02.2013
Priviti filmare cu telefon din generatia 2016. Bleah!http://s.go.ro/rzvhtxr1

#11
catalin1paul

catalin1paul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 05.01.2005
Am instalat HD camera din market, asta a fost primul pe care l-am gasit si se pare ca, totusi camera este ok. Problema este din implementarea softului.
Partea proasta este ca HD camera salveaza 3gp

#12
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012

 catalin1paul, on 30 noiembrie 2016 - 14:26, said:

Am instalat HD camera din market, asta a fost primul pe care l-am gasit si se pare ca, totusi camera este ok. Problema este din implementarea softului.
Partea proasta este ca HD camera salveaza 3gp

Ai putea incerca asta https://play.google....orge.opencamera
Poate merge mai bine. Eu am x2 soul pro si la softul din camera chiar e ok. Intradevar in acel video se vede rau.
La partea de fotografie cum este?

#13
catalin1paul

catalin1paul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 05.01.2005
@ opsy091
Am incercat acum open camera si este chiar ok imaginile sunt fluente fara feeze frame. Sa vedem cum se comporta si la lumina zilei.
Multumesc pentru recomandare. Pe parte foto este cat de cat ok softul cu care vine. Daca mergi pe modul profesionist si cu setarile adecvate pozele ies bine.
Despre X2 soul pro ce sa zic... nu am ce sa ii reprosez. L-am butonat vreo doua saptamani, dupa care mi la confiscat sotia��

#14
liviudami13

liviudami13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 02.02.2013
Cred ca cel mai bine ar fi ca cei de la Suport sa elimine problema printr-un update de soft. Am pus un tichet la ei, mi-au spus sa resetez telefonul cu recovery mode, insa la fel de prost filmeaza.

#15
liviudami13

liviudami13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 02.02.2013

 catalin1paul, on 30 noiembrie 2016 - 20:55, said:

@ opsy091
Am incercat acum open camera si este chiar ok imaginile sunt fluente fara feeze frame. Sa vedem cum se comporta si la lumina zilei.
Multumesc pentru recomandare. Pe parte foto este cat de cat ok softul cu care vine. Daca mergi pe modul profesionist si cu setarile adecvate pozele ies bine.
Despre X2 soul pro ce sa zic... nu am ce sa ii reprosez. L-am butonat vreo doua saptamani, dupa care mi la confiscat sotia��

Vad ca merge ok cu Open Camera.

#16
catalin1paul

catalin1paul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 05.01.2005
Aseara pe la ora 23.00, am primit un apdate V5791 (un fisier de 687.3MB). Dupa descarcare apdate-ul a durat in jur de 10-15 min.
La prima vedere se pare ca au rezolvat problema cu camera, mai testam astazi la lumina zilei sa vad ce s-a mai modificat...

#17
liviudami13

liviudami13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 02.02.2013
Stie cineva cum rezolv urmatoarea problema? Cand sunt sunat, abia dupa 3 secunde ecranul se lumineaza si vad cine ma apeleaza. Exista pe undeva vreo setare ascunsa, ca eu nu am gasit...

#18
nistor

nistor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 05.03.2007
Salut, a reusit careva sa faca root pe acest terminal ?
am incercat cu king root dar fara rezultat

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate