Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Crucea spiritului

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
39 replies to this topic

#37
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,890
  • Înscris: 27.01.2016

View PostSOCRATE_MMXII, on 03 noiembrie 2016 - 12:07, said:

Serios? Fii bun și explică-mi ce vrea să spună aici:
Luca 22:
35.  Şi le-a zis: Când v-am trimis pe voi fără pungă, fără traistă şi fără încălţăminte, aţi avut lipsă de ceva? Iar ei au zis: De nimic.
36.  Şi El le-a zis: Acum însă cel ce are pungă să o ia, tot aşa şi traista, şi cel ce nu are sabie să-şi vândă haina şi să-şi cumpere.
Tu crezi ca eu stau sa buchisesc ce-a vrut sa imbarlige el in frazele alea intortocheate si far de'nteles? Eu iau tot ceea ce a spus el in ansamblu si iti spun ca nu are nici o valoare si sa nu-ti imaginezi cumva ca-mi voi pierde timpul in dezbateri teologice far de sfarsit.... Uite ce a vrut sa spuna in primul rand are aceiasi atitudine aroganta de a te lua de sus si de a-ti demonstra cat e el de atoatestiutor. In  al doilea rand iti spune ce trebuie sa faci tu desi situatia ta particulara n-are nimic de-a face cu situatia imaginata de el. E total gresit sa te-apuci sa dai sfaturi altuia despre ce si cum sa faca pentru ca niciodata tu n-ai toate detaliile acelei situatii. Si in al treilea rand foloseste acelasi limbaj imbarligat tocmai pentru a se putea da o multime de sensuri si conotatii, limbaj specific politicienilor si ipocritilor. In plus treaba cu sabia este un indemn la violenta ce altceva vrei sa fie. Acest mesaj al sabiei apare in mod repetat in textul biblic  si efectele lui s-au facut simtite mult mai tarziu cand crestinismul a devenit practic cea mai violenta dintre religii.Cu asa ceva vrei tu sa-mi pierd eu timpul? Multumit de raspuns?

View Postzexelica, on 03 noiembrie 2016 - 12:10, said:

Hristos nu e intermediar, este chiar Dumnezeu CARE A PLATIT PACATELE. Si Cuvantul. Care ne spune ca suntem varza si singura sansa este sa ai greselile fata de Dumnezeu platite.
Se vede ca ai pus botu' la vrajeala bisericilor, stimabile. Una scrie, alta "zice" astia Posted Image
Stimabile NIMENI nu-ti poate plati tie pacatele. Intelegi? NIMENI. De altfel vei constata asta pe propria piele daca inca n-ai facut-o.

Edited by Testosteron, 03 November 2016 - 12:55.


#38
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostTestosteron, on 03 noiembrie 2016 - 12:57, said:

Stimabile NIMENI nu-ti poate plati tie pacatele. Intelegi? NIMENI. De altfel vei constata asta pe propria piele daca inca n-ai facut-o.
Stimabile, daca admiti ca exista cineva ma jmecher ca tine, atunci acel cineva are reguli. Ca e in viata sau in spirit.
In viata, pe strada daca ai ciodit de unde nu trebuie, ti-o iei. Cu Militia, la fel: te-au prins, te-au bagat la pandaimos.

Acum imi zici ca daca e un jmecher dpdv spiritual, tu o arzi cum vrei si nu patesti nimic, sau cum?
Ca nu merge sa-ti dai singur pedeapsa. Ca pe strada pt o ciordeala tu poate crezi ca meriti un pumn in gura, iar jmecherul considera sa-ti dea si o salata de picioare. Iar tu nu te poti pune cu jmecherul.
Pacatele nu se platesc decat in functie de cum zice Dumnezeu ca El se considera satisfacut pt calcarea regulilor. Nu vii tu sau alt jmecher sa-i dam ora exacta si sa-i spunem cum se plateste gresala facuta fata de El.
Daca tu crezi altcumva, e grav. Nu merge nici in viata nici in spirit combinatia sa dai tu ora exacta sau indicatii cum trebuie aplicata regula.

#39
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
@Testosteron: deci nu știi, deși susții că știi. Mulțumesc.

#40
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,890
  • Înscris: 27.01.2016

View PostSOCRATE_MMXII, on 03 noiembrie 2016 - 14:37, said:

@Testosteron: deci nu știi, deși susții că știi. Mulțumesc.

Pentru mine stiinta asta e suficienta. Eu ma multumesc cu putin.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate